Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sima szülés vagy császár?

123466 kérdése:

Sima szülés vagy császár?

Figyelt kérdés
Élmenyeket leirnatok legyszi
2020. aug. 4. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Sima, lehetőleg háborîtatlan.


10 perc múlva úgy kellett rámszólni, hogy most szültem, ne ugráljak..

Mind 2 alakalommal, pedig az első komplikált volt, a másik háborítatlan

2020. aug. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ez a háborítatlan a mániád első?
2020. aug. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

2.

Bár a gyakorin részemről nem sokszor találkozhattál a témában

( nah ma 2-szer is🙄)


Fontosnak tartom a háborítatlanságot, ha a helyzet engedi. Az otthonszülés viszont nekem nagyon meredek, hiszen komplikációk lehet ek.

A császàrbak is megvan a helye ideje és szükségessége.


A szülés viszont nem orvosi eset normál lefolyásnál.

Az emlegetett 2. Szülésemnél az orvos semmit nem csinált

Ha sürgetik. Oxitociboznak felesegesen. nyomkodbak

Mégszájat erőszakkal tágítgatnak.. stb

Abból sérülés

Rossz élmény

És/ vagy császár lesz az esetek nagy részében.

2020. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Bocs, csak lépten nyomon ezt olvasom. Nekem "háborítatlanul" kezdődött. 2,5 napig hagytak vajúdni, csak szívhangot néztek, de hogy menni fog ez anyuka (nem volt semmilyen tágítás, oxi, eda stb..)! A szülésznő és az orvos is ezt erőltette. Akkor az utolsó erőmet összeszedve leüvöltöttem az orvos fejét, hogy azonnal császározzon meg. A második programcsászár lesz, már a dátum is megvan. Szóval Kérdező, én a császárt választom.
2020. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Császárral szültem. Nem kívánom senkinek a műtét utáni pár napot, hetet. Rettentően fájt a sebem miután kiment az érzéstelenítő.

Természetes szülésnél van célja a fájdalomnak, tudod, hogy meg fog születni a gyermeked. Császárnál viszont már ott a baba, szüksége lenne rád, de nem biztos, hogy a fájdalmak miatt helyt tudsz állni.

2020. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sima szülés.

A császár műtét, azért nem választanám, mert számomra ijesztő, hogy ébren vagyok alatta. Persze, ha azt mondták volna vagy, mint a 4. válaszolónál lett volna akkor össze szedem magam. Az utána lévő fájdalomra, gyógyulásra még nem is gondoltam.


Nekem "barbáros, sürgetős, kiszolgáltatott, protokoll szerinti" volt,sokan ezt mondják. Oxy, burokrepesztés, méhszájtágítás, epi, könyöklés. Számomra viszont csodálatos volt és "természetes". Utána rá pár napra azt éreztem, hogy már jöhet az ismétlés.


9-kor mentünk kórházba, 12-kor kötöttek oxyra, majd burokrepesztés, epi. 14.40-kor született meg a babó. Vajúdni már éjszaka kezdtem el, csak azt hittem, hogy jóslók. Volt gátmetszés is, az összevarrás fájt. Utána nem.


Én úgy vagyok vele, hogyha van rá mód, hogy csökkentsük a fájdalmat, gyorsítsuk a folyamatot, akkor miért ne? Szerintem nem lesz "jobb" szülés a háborítatlan a gyorsítottól.

Rossz élmény pedig érheti az embert, akárhogyan jön is a világra a babó.

2020. aug. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem a kérdést. Átfogalmaznád?

Azt a benyomást kelti, mintha döntened kéne, hogy melyik? Éz nem döntés kérdése. Nyilván a sima szülés jobb, mert ott kisebb a komplikációmesélye, mivel a császár már eleve valamilyen problémából indul ki.

2020. aug. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

CSászár. Pénteken szültem, szombat este már hazajöttem volna, semmi bajom nem volt. Hétfőn engedtek ki, a minimális sápadtságon kívül azt mondták, észre se venni, hogy szültem.


Ahhoz meg, hogy a hüvelyi közben fáj, a császár meg utána, és annak a fájdalomnak van célja... láttál te már gátsebbel nőt ülni? pl.? ne általánosítsunk. Ugyan úhy fájhat a hüvelyi utána IS meg közben IS...


Amúgy egy probléma és komplikációmentes hüvelyi biztos, hogy jobb, mint a császár. Csak épp senki nem tudja megígérni, hogy az lesz...

2020. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!