Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Program császár ügyeletben?

Program császár ügyeletben?

Figyelt kérdés
Magán nőgyógyászom van, aki elirányított egy bizonyos kórházba program császárra. Amikor felvették az adataim többen kérdezték van-e saját orvosom de a nőgyógyász utasítása alapján én csak "beestem" oda megbeszélni az időpontot. Kaptam is 39. Hét végére egy dátumot de valószínűsíti hogy előbb fog beindulni a szülés. Lehet bármi hátrányom abból, hogy nem egy saját orvos műt hanem ügyeletben fog történni? Első baba lesz, semmilyen tapasztalattal nem rendelkezem. Elbizonytalanodtam, hogy keressek-e valakit? Illetve ha találok is orvost ha beindul a szülés be fog jönni megműteni? Mindenképp adnék pénzt, de nem tudom ugyanazt az ellátást kapom-e egy ügyeletes orvostól mint attól aki tudja előre hogy kapni fog pénzt? Egy fogadott orvos előbb végzi el a műtétet ha kérem? 37. Hétbe léptem egyébként gondolom legkorábban 38on műtenének.

2020. aug. 8. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már úgysem találsz fogadott orvost, pláne nem olyat, aki megcsároz pár napon belül. Szerintem semmi hátrányod nem lesz ha ügyeletes csinálja, minden nőgyógyász tud császározni, a hüvelyi szülésnél fontosabb, hogy legyen személyes kapcsolat és ne egy vadidegennel szenvedd végig, császárnál hozzád se kell szóljon, nekem kb. 20 perc volt az egész.
2020. aug. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Harmadik gyereknél is volt dokim, be se jött mikor beindult a szülés. Tudtuk, hogy császár lesz! Ügyeletes csinálta a műtétet, semmi hátrány nem ért, minden rendben volt. Ne aggódj semmi baj nem lesz 🙂

Ha elégedett leszel neki oda adod amit gondolsz összeget.

2020. aug. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2 császárom volt ügyeletben. Ebből egy programozottnak készült, de egy NST után ottfogtak, és SOS-ben megműtöttek. Semmi negatívumot nem tudnék felhozni.
2020. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Msot őszintén, az emberek mi a jó fenét gondolnak?

Szerinted mégis mit csinál egy ügyeletes? Direkt, szánt szándékkal elcseszi a műtétet, csak mert nem fogadtad fel? Vagy direkt rondán varrja össze, csak hogy neked szar legyen?

Kicsit durva már, amit manapság az emberek gondolnak. Az ügyeletes is orvos. Ő is meg tud csinálni egy császármetszést, nem csak az, akinek 100 ezret fizetsz érte. És nem fog direkt elcseszni semmit, mert neki is az az érdeke, hogy minden rendben legyen.

2020. aug. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy orvos sem azt akarja, hogy neked majd rossz legyen. Egy sem akar pert a nyakába. Nem is értem, hogy miért gondolják egyesek , hogy az rosszabb. Sürgősségi császárom volt ügyeletben. Konkrétan 10 percen belül már az asztalon voltam,minden oké volt. A hegem szép lett nem gyulladt be,minden rendben volt.
2020. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
4: ezeknél a kérdéseknél én is mindig csak lesek. Nincs fogadott dokim, napokon belül érkezik a kicsi, és eddig ahányszor voltam, a legelső, nyegle dokit leszámítva csak rendes, kérdéseimre válaszoló orvosokkal, szülésznőkkel találkoztam. Hozzáteszem, az a nyegle doki az egyik legnépszerűbb magánkórházban dolgozik félállásban... 90%-ban az ügyeletben szülő anyukák ugyanilyen pozitív tapasztalatokról számolnak be, ennek ellenére a közös kórházi csoportban is napi szinten megy a fogadott orvos nélküli rettegés (pl. mert ünnepek környékére senki nem vállalja, csak ügyeletben). Érthetetlen.
2020. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
36 hét végén faros lett a babám. Nem volt orvosom, a kórházban a főorvos mondta, hogy várunk egy kicsit, hátha befordul, de már kicsi az esély, hetente lesz ultrahang + nst, ha marad, akkor kiírnak császárra. Rá 2 napra beindult a szülés, nagyon kedves és ügyes volt az ügyeletes orvos, pedig hajnalban volt a műtét, mi keltettük. Semmi hátrányom nem volt belőle, hogy nem volt fogadott orvosom.
2020. aug. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

El se tudjatok kepzelni mennyire megnyugtattatok.


6-os: pont ezert kezdtem aggodni mert a korhaz csoportjaban egesz nap az megy hogy melyik dokinak mi a szama, hogy tudjak elcsipni a korhazban stb. Es mivel a betegfelvetelnel 3 holgy is megkerdezte ki az orvosom bepanikoltam hogy kellett volna keresnem... Bevallom picit attol is tartok hogy a vagas nem lesz szep vagy ilyesmi foleg ha ido elott indul ami sanszos (meg ugye itt a masik param hogy a fogadott doki vajon kisebbet vag-e, egyenesebbet stb). Szerintetek egyebkent jobb ha magatol indul a szules, vagy az jobb ha besetalok idopontra?

2020. aug. 8. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyász szakorvosjelölt vagy, száznál már jóval több császármetszést csináltam ügyeletben/osztályos orvosként. Hidd el, minden orvosnak az az érdeke, hogy, ne legyen semmi komplikáció és gyógyultan távozz a kórházból. Senki nem fog rád direkt Zorro jelet hímezni, csak hogy szar legyen. Komplikáció pedig ugyanúgy előfordulhat a magándokinál is, akinek nem kevés pénzt fizetsz. Ugyanis azt senki se tudja garantálni, hogy tutira nem történik semmi, hiszen kis %-ban előfordulhatnak szövődmények. De ezek nem attól függnek, hogy fogadott orvos vagy ügyeletes operál.

Az pedig, hogy milyen lesz a sebed, első sorban nem az orvoson meg a varráson múlik, hanem a te szervezeteden. Van, akinek szépen gyógyul, valakinek meg keloidosan pl., ezt nem tudja az orvos se kivédeni. Az sem az orvoson múlik általában, hogy utána begyullad-e vagy sem. Elhízásnál, lógó pocaknál, cukorbetegségnél, magasvérnyomásnál pl. sokkal nagyobb az esélye.


Szóval nyugodj meg szépen, senkinek se az a célja, hogy neked szar legyen.

2020. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"a fogadott doki vajon kisebbet vag-e, egyenesebbet stb"

Az orvos -legyen az ügyeletes vagy fogadott- akkorát vág, amekkorán kifér a gyerek.

Komolyan képesek az emberek azt hinni, hogy azért, mert valakinek nincs fogadott dokija, majd 10 centis metszés helyett 30 centiset csinálnak? Tényleg az eszem megáll már.

2020. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!