Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban a szülés előtt,...

A kórházban a szülés előtt, vagy után kérdezik meg az édesanyát, hogy mi legyen a baba neve? Amit a karpántra írnak, amit bejegyeznek? Mi történik, ha más vezetéknevet ad meg az anya, mint ami a házassági anyakönyvi kivonaton szerepel?

Figyelt kérdés

Vagy nem kérdezik, mert tudják, hogy mi szerepel a házassági anyakönyvi kivonaton vezetéknévként, mert azt vinni kell a kórházba?


És ha a keresztnevet nem sikerült még eldönteni?



2020. aug. 18. 16:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjemet kérdezték szülés után, nem engem. Nyilván egyetértettünk.

Korábban vinni kellett, tavaly viszont már nálunk nem kérték, mert elvileg elektronikusan hozzáférnek. Egyébként szülés másnapján jöttek hivatalosan felvenni az adatokat az anyakönyvhöz. Addig lehetett volna módosítani azt, amit szülés után bemondtunk.

2020. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
30%
Előtte kérdezik de csak keresztnevet. Fiú és lányt
2020. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a férjemet kérdezték miután megszületett. Amúgy mondhatod, hogy még nem döntöttetek, akkor ráírják a te neved a karszalagra. Viszont másnap jön az anyakönyvvezető, akkora már jó ha döntetek. Ha nem sikerül, kérvényezhettek gondolkodási időt.
2020. aug. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak feltették a kérdést hogy mi lesz a fiúcska neve


Másbap jöttek hivatalosan

2020. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

A fiamnál is kérdeztek előre. Most a lányomnál is előre kérdezték. Sőt itt a helyi rádióban is bemondják az újszülötteket, ahhoz is előre kitöltöttük a nyilatkozatot. A karszalagot viszont csak születés után töltik ki.

Szerintem a legtöbb kórháznak saját protokollja van erre, kérdezd meg ott ahol szülni fogsz.

2020. aug. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a férjemet kérdezték, mikor császár után közvetlenül Neki adták oda a lányunkat. De lehetett volna variálni, másnap engem kérdezett az anyakönyvvezető, hogy jó lesz-e ami a karszalagon van, vagy esetleg meggondoltuk-e magunkat.
2020. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
20%
nálunk anyáék nem tudták a nemünket amíg meg nem születtünk az öcsémmel, úgyhogy mindkét esetben két névötlettel mentek be, de előtte ugye bajos lett volna elkérni a nevet XD
2020. aug. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

Nalunk akkor kérdeztek, mikor töltöttem ki a papírokat (engedek csaszar metszésre meg ezek az általános papírok). Ferjem ott sem volt akkor. Egy fiú és egy lány nevet is kellett mondani, habár pont 2 perccel azelőtt látták uh-n hogy biztosan fiú. Protokoll. Kb 2 nap múlva jött egy hölgy nyomtatványokkal, hogy ellenőrizzem jó e a név, jól van e leírva ( pl kötőjeles a fiam vezetékneve, szóval hogy biztosan kötőjeles e nem külön, i/y, ilyesmiket).

szóval nálunk apa kimaradt ebből a körből, de nyilván már hónapok óta tudtuk a nevét, szóval nem kellett rajta törpölnünk.

En úgy tudom, Magyarországon túl sok időd nincs ezen gondolkodni. Nyilván 1-2 napot meg tudod húzni, hogy “majd, ha meglátod, biztos meglesz az igazi név”.

2020. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
17%

Vajúdáskor kérdezték. Áprilisban volt.

Mindenkinek oda kellene írnia mikor szült. Lehet akik régebben, ott más lehetett a szokás.

Ki tudja, csak kivi vagyok

2020. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
8-ás vagyok. Január.
2020. aug. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!