Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhességi toxémiát állapított...

Terhességi toxémiát állapítottak meg nálam 32+4 naposan. Már 1 hete kórházban vagyok. Kinek mennyit kellett kibírnia mire megcsászározták?

Figyelt kérdés
Milyen állapotban volt a baba? Mekkora súllyal született? Már egyre nehezebben viselem ezt az egészet, nem tudom meddig birom még.

2020. szept. 10. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

30 hetes voltam mikor toxémiás lettem. 4 hetet sikerült még ráhúzni, csupán 1380 grammal született. Semmi gondja nem volt, csak híznia kellett. 3 hetet voltunk még kórházban születése után amíg elerte a 2 kilót. Ma már 2 éves és makk egészséges.

De van akinek sikerül toxémia ellenére is végig vinni a terhességet, és/vagy normál súlyú babát világra hoznia.

2020. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

36 hetesen kerültem be, 40+4-en indítottak, majd császároztak. 3x2 Dopegytet kaptam, 2 naponta vizeletgyűjtés, napi NST. A lányom 9/10-es Apgarral, 3000 grammal és 50cm-rel született.


A következő terhesség alatt a 11. héttől a 36. hétig napi 1x 75mg Aszpirint szedtem és semmi gondunk nem volt.

2020. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

20.héttől kezdődött eldurvulni a vérnyomásom, 30.héttől kezdett igazán elmaradni lányunk. De az volt a cél amíg csak lehet maradjon a pocakban és hízzon.

34 hetesen kerültem be a kórházba, egészen szülésig. Ekkor már csak egy csík volt a szemem helyén annyira feldagadtam. 12 kg híztam, ennek a 3/4 víz volt.

A vérnyomásom a maximum gyógyszerezés mellett stabil 160/100 és 170/110 között mozgott. Enélkül majdnem a 200 is verte. Rengeteget fájt a fejem.

37+4 indítottak. Ekkor jelent meg a fehérje is. Viszont sürgősségi császár lett belőle mert kitolásnál elakadt lányunk nyakán a zsínórral,ami folyton vissza rántotta, leesett a szívhangja, én is rosszul lettem.


Lányunk 1 hónap elmaradással sorvadt babaként született, 2240 g és 45 cm-vel. Szülés után 5 percet láttam majd másik város PIC osztályára szállították. 4.napig volt oxigéninkubátorban 1 hetet az osztályon. 1 évig jártunk fejlődésneurológiára.

5.5 éves nagy lány már.

2020. szept. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én már 4x2 dopegytet szedek meg 3x1 izoptint így tartjuk a 150es vérnyomást. A vizesedes ami nagyon zavar a hasam is lóg tőle nehéz a járás is meg minden. Vizeletben sok a feherje és a véreredményem is ma már határeset csak. Már napról napra jobban rettegek a műtéttől meg mindentől igazából.
2020. szept. 10. 20:44
 5/12 anonim ***** válasza:
A sógornőm 35 hetesen került be toxémia miatt, a kiírt nap előtti napon császározták, de nem volt előjegyezve, az nst lett rossz. 3000 gramm és 52 cm volt a baba.
2020. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz, már nagy a babád! A leírtak alapján hamarosan megszületik, az ilyen késői koraszülöttek hamar behozzák a lemaradásukat.
2020. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne félj a műtéttől, gyorsan túl lesztek rajta, nem lesz semmi baj. A fejed ne emelgesd utána!

40+6 naposan sétáltam be a kórházba,hogy pár nap múlva indítanak. Egy vérnyomás (180) és vizelet teszt után azonnal vittek a műtőbe, akkor tudtam meg, hogy toxemia.

Egészséges 51 centis 3330 g-os kislányom született.

Kitartás! 😊

2020. szept. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mennyi a fehérje?
2020. szept. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi a fehérje pontosan nem mondják csak azt hogy sok
2020. szept. 11. 09:40
 10/12 anonim válasza:
Szia! Nem feltétlen kell császározni miatta, nekem pl engedték hogy termesztés úton szüljek csak el kellett indítani (ballonnal). 38.hétig tudtuk húzni, kis súllyal született (picit több mint 2 kg) de teljesen egészséges, két hónapos korára megduplázta a súlyát igény szerinti szoptatással.
2020. okt. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!