Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jó-e kesőn szülni?

Jó-e kesőn szülni?

Figyelt kérdés
Akik későn szültek, hányévesen szültek, örülnek-e hogy nem kapkodták el, vagy van-e valami hátulütője esetleg?

2020. szept. 27. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, hogy késő-e, gondolom sokaknak igen, de most 35 évesen várom a babánkat. Szerettem volna fiatal anya lenni, de nem jött össze. 30 évesen ismertem meg a férjemet, aki fiatalabb is nálam és most ért meg bennünk az érzés, hogy szeretnénk szülők lenni. Előnynek érzem, hogy már jócskán van élet tapasztalatunk, mindkettőnknek több éves munkaviszonya van, lassan meglesz a saját házunk, tehát anyagilag is stabilak vagyunk és már nem a buli a legfontosabb nekünk. Hátránynak talán azt tudom mondani, hogy "öregasszony" leszek, mire a lányom felnő.
2020. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, mi számít későnek, de én 34 évesen szültem az első gyermekemet. Korábban, még 30 éves kor előtt szerettem volna, de főleg anyagiak miatt nem lehetett. Annyi előnye van, hogy már kellőképpen felnőttem a gyermekvállalásra. De az nem igazán boldogít, hogy idős leszek, mire felnőnek a gyerekek.
2020. szept. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
27 voltam az elsőnél, iszonyatosan későinek éreztem. 6 évet vártunk rá, mindig is nagy családot akartunk és én nem akartam 30 felett szülni... Most 32 vagyok, 4 gyermekünk van. Imádom a kis korkülönbséget és a gyerekeimet, de jobb lett volna fiatalabban.
2020. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
36 évesen szültem a lányomat, így nem nagyon fér bele az időbe egy tesó, ez szerintem gond, mert az egykék sokat unatkoznak, öregek leszünk mire felnő, ez is negatívum. De, én egyáltalán nem örültem volna ha 20 évesen leszek terhes, nagyon sok lemondással jár a szülőség és én fiatalon inkább mentem mindenfele és irtóztam volna a babatornátol, meg ilyenektől, kivinni minden nap sétálni, minden este fürdetni, fektetni, soha nem mehetsz sehova, pároddal pláne, ezek miatt nem bánom, hogy így alakult.
2020. szept. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

30 évesen szültem. Elvileg nem későn. De ha arra gondolok, hogy másodikat nem akarok most rögtön, akkor így már elég késő.

Ugyanakkor azt is tudom, hogy korábban nem lett volna jó, mert akkor már egyedülálló anya lennék. Meg kellett találni azt, akivel tényleg akartam gyereket. Az exeimmel hallani se akartam róla.

Szoval 50-50. Jó is meg nem is. És en úgy kb középmezőnyben szültem így is.

2020. szept. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Derjaderja ***** válasza:
89%

32 és 34 a két gyerek, mindig ennyit is szerettem volna.

Úgy érzem, katasztrófa lett volna a korábbi kapcsolataimba, az akkori helyzeteimmel, tapasztataimmal szülni.

A mostani helyzettel nagyon elégedett vagyok összességében.

2020. szept. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
33, nem bánom. A férjemmel ki tudtuk élvezni a szabadságot, össze tudtunk csiszolódni és ezt nem egy gyerek mellett kellett.
2020. szept. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Én 21-28-39 évesen szültem. Elvileg a 28 volt a legideálisabb. Gyakorlatilag jobb minél fiatalabban. Minden sokkal könnyebb, gördülékenyebb. 40 körül a nő már nagymama korú, hiába van csúcsformában, a szervezet öregszik.
2020. szept. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
25,27,29 és 40 évesen szültem a gyerekeket.A legutolsó volt a legkönnyebb!Mind császáros.Teljesen másként éltem meg mindent mint korábban.az elsőnél ugye nem tudjuk milyen ez az egész...A két középső 2-2 évente jött,picik voltak,nem tudtam magamra figyelni,minden úgy elröpült:)A legutolsóra mindenhogy felkészültem,értsd lelkileg is!Sokkal nyugodtabb vagyok,többet tudok rá figyelni.
2020. szept. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyu engem 28, öcsémet 39 évesen szülte. Azt mondta, abból a szempontból jó volt, hogy öcsém sokáig fiatalon tartotta őket. De 30 évvel ezelőtt ez még elég ritka volt, és nagyon zavarta pl, hogy kilóg az osztálytársak szülei közül. Hozzám közelebb volt korban a többség.
2020. szept. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!