Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után kb. mennyi inkonti...

Szülés után kb. mennyi inkontinencia-/egészségügyi betétre volt szükséged? Hüvelyi vagy császáros szülés?

Figyelt kérdés

Császár után a műtét közbeni "tisztogatás" miatt tényleg enyhébb a vérzés, mint hüvelyi szülés után (ha valakinek van összehasonlítási alapja)? Hüvelyi szülésre készülök, de ugye sosem lehet tudni.

Tamponhasználó vagyok, ezért csak tisztasági betétekkel van tapasztalatom, gondolom a vége felé a barnás-sárgás pecsételésre elég lesz napi 2-3 db Carefree tisztasági is. 1 nagy csomag (20 db) Tena Extra és 40 db Libresse Ultra Normal elég lehet? A védőnőnek fogalma sincs.


2020. szept. 29. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez annyira egyéni. Nekem két császárom volt, az egyiknél 2 hétig véreztem és alig, a másiknál 8 hétig és kétszer volt, amikor egy hét szünet után azt hittem, elmúlik, erre újra megindult. Véralvadástól is függhet, hogy vajúdtál-e előtte, meg hogy milyen ütemben húzódik vissza méhed, szoptatsz-e vagy ki volt az orvosod :D és az mennyi oxyt látott jónak adni vagy kapsz-e véralvadásgátlót... csak ötletelek, de ki tudja :)
2020. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt senki nem fogja tudni, függetlenül attól, hogy egyébként mit használsz.

Természetesen szültem, kB 5 h~tig tartott a vérzés. Az eleje nagyon intenzív volt, fogyott a betét rendesen. De utána se volt elég a tisztasági. Azt már tényleg csak kB az utolsó napokban tudtam használni.

2020. szept. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első szülésből kiindulva most vettem a tena betét mellé inkontinencia pelenkát is az első két napra. Én nagyon véreztem szülés után de remélem most nem lesz rá szükség. Szülés után még 3 héttel is tena betétet használtam. Ezzel éreztem magam biztonságban. De ne belőlem indulj ki, nekem a rendes menstruációm is brutális volt mindig.
2020. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kétszer szültem természetes úton. Inkontinencia betét mindkétszer kb. 3-4 db fogyott, de szerintem elég lett volna az éjszakai betét. Éjszakai betét kb. 1 csomag fogyott, után a elég volt a tisztasági betét is.
2020. szept. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hüvelyi szülésem volt. a TENA betétből extra csak első kb. két nap és éjszaka kellett, utána 1-2 nap TENA sima betét volt. Aztán már csak Always sima és éjszakai betétjeit használtam, összesen a TENA-kból fél csomag fogyott, az éjszakai Alwaysnak is kb. a fele, és talán 2 sima csomag. Hamar normalizálódott a vérzés mennyisége, inkább csak sokáig tartott. Szerintem elég lesz.
2020. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! 🙂
2020. okt. 2. 00:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki erre tévedne... Tena Lady Extrából 12 db kellett, normál Libresse betétből 14 db, utána Carefree Plus Long és Carefree Cotton elég volt, nem egész 5 hétig véreztem/pecsételtem. Hüvelyi szülés volt, oxitocin infúzióval, utána 2x2 oxitocin injekcióval. Most jött meg, pedig szoptatok. A doki tanácsára az első vérzés alatt még nem térek vissza a tamponra, csak a második menzesz alatt. Szerintem erős a vérzésem, mert a Tena Extra majdnem átázott első két éjszaka, amúgy alváshoz elég szokott lenni az o.b. normal, csak sportoláshoz szoktam supert feltenni. 3. napra mérséklődött, már elég a Libresse. Remélem a következő már nem lesz ilyen erős.
2021. febr. 4. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!