Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mást is "riogatnak" a rokonok...

Mást is "riogatnak" a rokonok koraszüléssel?

Figyelt kérdés

Anyósom már-már megszállottan mondogatja úgy kb a 25-dik héttől hogy ez a baba korán meg fog születni. Már ki is számolta nekem ha a 16-dik héten mozdult meg akkor 32 hetesen fog megszületni o.O. Szerinte úgyis el van számolva a terhességem, holott napra pontosan megegyeznek mindig az ultrahang méretek a ciklusommal számolt dátummal. Most 30 hetes vagyok, azzal idegesít hogy nézegessem befér -e az ujjam a mellem és a hasam közzé, nagy a hasam úgyhogy 1-2 hét és szülni fogok. Idegességemben elég bunkón közöltem vele hogy márpedig én nagyon nem szeretnék egy 31/32 hetes koraszülött babát szülni, neki még bőven bent van a helye, erre megsértődött. Nem értem miért kell bebeszélni egy kismamának hogy korábban fog szülni a kelleténél, mikor egy bizonyos ideig az a jó ha minél tovább bent tud fejlődni a baba.

Titeket is traktálnak ilyen baromságokkal?


2020. szept. 29. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem.


Kicsit fura a mama.


Nem akarok vészjósló lenni, de nem lesz majd vele könnyű, ha megszületik a baba, ha már most ilyenekkel traktál és sertődik...

2020. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyós nekem is mindig mondta minden kis fâjdalmamra, hogy nem sokáig fog bentmaradni már (azért csak a 36. Héttől mondta). Ennek ellenére 41+3-ra született xD az öregek minden áron szeretnek okoskodni. Küldd el a búsba.
2020. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel pont nem, de olyan sok bölcselet nem hagyta el a rokonság száját, mint amikor terhes voltam. :)

Pl. nem szabad sétálni, mert a gyerek nyakára tekerem vele a köldökzsinórt...

2020. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a fárasztó minek szólsz bele kategória hanem a konkrétan beteges. Én minimalizálni h találkozni kelljen vele nem kell ennyi idegeskedés a vegere a vegen miatta lesz baj....
2020. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem,halistennek😅. Nekem anyukam volt hasonlo,mikor a szomszedunk vart babat,es valahogy januar elejere volt kiirva,mondogatta nekik,hogy "ooo,mar karacsonyra boven meg lesz!". Nem tudom megis mibol es miert kovetkezetette erre,de mar jo elore,ugy oktober korul elkezdte mondogatni. Ha jol tudom januar 16.an szuletett meg a baba🤣. En 28 hetes vagyok jelenleg,szerencsere se anyam,se senki nem szekal a koraszulessel,en magam.viszont ugy erzem,36.hettol tovabb nem lesz bent a baba😅. Ne kerdezzetek miert,de valahogy van egy ilyen megerzesem. Pedig szeretnem,hogy vegig bent legyen,karacsonyra vagyunk kiirva, szerintem meghitt lenne,ha pontban 24.-en szuletne meg a kis Jezuskank. Persze tudom,hogy erre oly csekely az esely.😂
2020. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig azt mondták, hogy kihúzom a 40.hétig. Ja 38.héten jött a baba. Kicsit idegesítőek voltak. Pláne most, hogy megszületett még jobban okoskodnak.
2020. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem volt ilyen.

Bár a lányomnál mindig azt kérdezte anyósom h biztos nem ikrek e. ((de nem bunkó, inkább viccesen)

Tényleg nagy volt a pocakom.

Volt meglepi mikor a 2. Terhességem tényleg ikerterhesség volt 😄


Na az bizony már POCAK volt.

Egyértelműen látszott h nem maradnak bent 40 hétig. Mégsem említette egy rokon sem soha h "jajj biztos koraszülöttek lesznek“


Lesz baj anyósoddal ha meglesz a baba! Biztos h mindenben IS okosabb lesz

2020. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagymamám sopánkodott folyamatosan, hogy jaj ő így aggódik, úgy aggódik, minden terhesség egy lutri, és mi van, ha beteg a baba, vagy ha nekem is bajom lesz stb.

Egy idő után kerek perec megmondtam neki, hogy én értem, hogy ő aggódik, de engem meg halálra stresszel vele, amire semmi szükségem terhesen, és vagy magában tördelje kis mancsait, vagy max anyámat szórakoztassa ezzel.

Érdekes módon elsőre felfogta, és onnantól nyugi volt.

2020. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elküldtem volna a francba.. Normális az ilyen? Mit tudsz amúgy tenni ellen? Fenéért kell ezzel stresszelni egy kismamát? Ez beteges....
2020. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyósom ilyen okos 5 gyerek után. A terhesség vége felé jártam, és még vígan bicikliztem. Erre azt mondta,hogy hagyjam abba,mert megfullad a gyerek bennem...🙄🙄🙄

Amikor meg megszületett és eléggé frontérzékeny volt,azt mondta ne vigyük ki a levegőre,mert megazedi magát széllel 🙄🙄🙄 Nagymamám pedig avval cseszegetett,hogy biztos 1 lesz?

2020. szept. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!