Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apas szülésnél hol állhatott...

Apas szülésnél hol állhatott a párotok csak fejeteknél? mit mesélt utána milyen élménybeszámolót tartott hogy élte meg?

Figyelt kérdés
2020. szept. 29. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Jobb oldalt állt, a fejemnél. Neki nagyon jó élmény volt, hogy benn lehetett, amikor a fia megszületett. Nagyon fontos volt neki, hogy ott volt, eleve így szerette volna. Nem érzelgős ember, 10 éves kapcsolatunk során kétszer láttam sírni, egyszer, amikor hihetetlen fájdalmai voltak, és másodszor, amikor a gyerekünket rám tették.

Nem változott meg a hozzám való viszonyulása a szüléstől. Sőt, azt hiszem, sokkal jobban tiszteli a testem, noha ezzel előtte se volt probléma. Most várjuk a kistesót, mindenképp benn akar lenni ott is.

2020. szept. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Megbeszéltük korábban, hogy csak a fejemnél áll. Láttam már több szülést, szakmabeli vagyok, szerintem laikusnak akár sokkoló vagy gusztustalan is lehet (tudom, itt mindenki férje romantikusnak tartotta a tízcentisre tágult lyuk, ágaskodó gát és tátongó, kakás végbél kinézetét, mi ennél racionálisabb vagyunk, előzzük meg a bajt). Szerencsére nem ragaszkodott az ottani látványhoz.


A szülőszobán a vajúdás idején a szülésznő és az orvos nem piszkált feleslegesen, így magunkra hagytak általában, ott állt vagy ült ahol akart, szóval a kád mellett masszírozott, labdán nyomkodta a derekam, stb. A kitolás során (ágyban ,háton szültem) normál esetben ott állhatott volna, ahol akar, de nálunk komplikációk voltak, ezért gyermekorvosok is jelen voltak, így ha a lábam között állt volna, akkor útban lett volna.


Hogy ott volt, az nagyon segített nekem (lelkileg és testileg egyaránt a vajúdás, a szülés alatt és után is) valamint a családdal is tartotta a kapcsolatot közben. Meghatódott, hogy a lányunkat azonnal láthatta. Viszont ő kicsit visszahúzódó ebből a szempotból, úgyhogy külön nem ecselte, hogy mekkora óriási élmény volt neki. Mivel a következőnél is be akar jönni, és a kapcsolatunk csak erősödött, így szerintem pozitív volt számára :)

2020. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ott állt, ahol akart, amíg nem volt útban :D A vajúdás alatt többnyire egyedül voltunk, ott végig tartotta bennem a lelket (meg néha engem is, amikor kerestem a kevésbé vacak pozíciókat), a kitolásnál meg mellettem állt, de elmondása szerint többet látott a szülésből, mint én reméltem :D Azt mondta, amikor félig kint volt már a lányunk feje, és még hiányzott egy utolsó nyomás, akkor már látta a kis fülét kikandikálni, és hogy már akkor borzasztóan meghatódott. De amikor végül a kezembe adták az egész gyereket, akkor simán elsírta magát a meghatottságtól, és azóta is úgy emlékszik vissza az egészre, mint élete egyik legnagyobb élményére. Nyilván objektíven nézve nem szép egy szülés, egy teljes kis emberkét préselsz ki magadból, ez minden, csak nem szép látvány, de érzelmileg és a jelentést tekintve szerintem gyönyörű, és örülök neki, hogy a férjem ezt velem együtt élhette át- ahogyan ő is így van vele. Amúgy egy pillanatig sem volt kérdés, hogy bent lesz velem, és ezt utólag sem bánta meg.
2020. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jobbomom állt mindkét alkalommal.


2. Szülésnél mindent látott


Inkább vsak benyomásokról mesélt

Meg hogy élte meb


Az első veszélyes volt

2020. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Én meg se mertem kérdezni, hogy mit látott, hogy élte meg, de biztos nem olyannak, mint amilyennek elképzelte.

Az utolsó 15 percre ért be, de 2x is rosszul lett, pedig a fejem mellett állt.

Ő akart bent lenni, ő szerette volna elvágni a köldökzsinórt, de szegénykém nem is emlékszik rá rendesen.

2020. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mellettem állt, de hol itt volt, hol ott. Például amikor már kint volt a lányom feje, ő odament és végig nézte, ahogy világra jön. Semmi negatív nem maradt meg benne, sőt inkább pozitív, hogy láthatta gyermeke születését. Ha bent lehet második gyermekünk születésénél, akkor is ott lesz.
2020. szept. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én apuka vagyok. Bent voltam mindhárom gyerekem születésénél. A feleségem fejénél álltam, meg sem próbáltam látni mindent. Főleg azért mentem be, hogy a feleségemnek segítsek.


Örülök, hogy így döntöttem. Ha lesz még gyerekünk akkor megint bent szeretnék majd lenni.


Amikor az első gyerek megszületett, akkor megkért a feleségem, hogy készítsek egy fényképet róluk. Annyira izgultam, hogy csak a mennyezet egyik sarkát sikerült lefotózni :)

2020. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Üvegablakon keresztül nézhette a császárt, amúgy az is brutál látvány, csinált fotókat.

Hüvelyi szülésnél maximum a fejemnél lehetne, nekem egyáltalán nem jön be, hogy bárki premier plánban nézze a szülést, nézze a nőgyógyász és a szülésznő.

2020. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Csak a fejemnél állhatott.

Nagyon élmémybeszámolót nem tartott róla azóta sem (másfél éves a fiunk), de nem bánta meg az biztos.

Amit sokszor emleget, hogy amikor a gátat vagták annak milyen hülye hangja volt.

2020. szept. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jobb oldalamon állt, majd mikor a szülésznő felkiáltott, hogy “itt a feje, megnézi apuk?” Akkor beugrott a labam közé egy csukafejessel es akkor is a labamnál volt, amikor elvágta a koldokzsinort.

Azt mesélte, hogy “hát érdekes volt”

Ha az érdekel, szexuálisan negatívan hatott e rá, nem. Mióta megvan a gyerek le se tudom vakarni, szóval nalunk fordítva sült el. 😂

2020. szept. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!