Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magándokinál lehet kérni hogy...

Magándokinál lehet kérni hogy sima vagy császár legyen?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam aki sürgősségi csaszarral szuletett(anyai gerincproblema miatt) , a szakvelemeny szerint lehet simán is egyebkent de mikor beindult a szules jobbnak latta a doki a csaszart , akkor nem fogadott dokim volt de par ev mulva szeretnenk egy kistesot is akivel mar tuti idoben fogadok, ( a fiamnal 13hetes voltam mikor szerettem volna de akkor mar nem tudott fogadni, lekéstem rola) . A masodik babot is csaszarral szeretnem mert nekem a felepules nagyon konnyu volt a sima szulesnel pedig nem a vajudas vagy maga a szules amitol felek hanem a vágás es a varrás amit nagyon nagyon nem szeretnék felek tole, tudom a hasamat is ugyan ugy felvágják de nekem teljesen mashogy jon le ha a hasamat vagy a nunimat vágják es varrják :D egyebkent azt is hallottam hogy ha 5 éven belul szuletne a masodik akkor tuti csaszar lenne mivel félő h kitolas kozben a hasfal szetszakad , kisfiam 15 honapos es 15kapcsos volt a vágásom szoval eleg nagy seb
2020. okt. 4. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valakinél lehet. Ugyanakkor most nagy eü reformok jönnek, lehet mire oda jutsz, már nem lesz fogadott dokizás.
2020. okt. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem kèrheted, de sok dokinàl ez olyan, hogy a pènz mindent megold. Előre kèrdezősködj körbe ismerős anyukàknàl, van olyan doki, aki nem hivatalosan vàllal ilyet. Viszont ha csak a gàetszes zavar, akkor èrdemes olyan dokit keresni, aki csinàl/hagy gètvèdelmet. Az, hogy tènyleg szüksèges legyen a gàtmetszès, max. az esetek 10%-àban fordul elő. Èn is a gàtmetszèstől irtòztam volna, otthonszülèsből kerültem kòrhàzba, ès megùsztam felületes bőrsèrülèssel, el sem kellett làtni. Tehàt nem csak a csàszàr meg a gàtmetszèssel szülès van a palettàn.
2020. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Olyan orvosnál, aki

1. tanult és most is tanul és fejlődik (tehát tudja, hogy VBAC esetén szignifikánsan kisebb a szövődmény kockázata)

2. elvei is vannak, nem csak zsebe (tehát nem megvásárolható a szakmai útmutatás ellenében hozott döntése)

nem lehet kérni a császárt ilyen idokolatlan esetben.


A másik fajtánál igen. A kérdés csak az, hogy arra bíznád-e a gyermeked és a saját életedet. Mert én nem.

2020. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehet kérni elvileg.

De szerintem 90% alapból is, hogy császár lesz, az előző is az volt és alapbetegséged is van. Keress egy magándokit, sok esetben meg lehet ezt beszélni velük.

2020. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utána kell érdeklődni, de vannak olyan dokik, akiknél ezt meg lehet oldani. Sok olyan ember volt velem együtt a kórházba mikor szültem, akik fogadott dokitól császárt kértek, és úgy is lett, mert az elvileg "könnyebb út" (én szerintem nem)
2020. okt. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

#5: nekem könnyebb út a császár. Nem vajúdtam fél napot, nem volt olyan érzésem, hogy belepusztulok a szülésbe. 20 perc volt az egész. Az első felállásnál segítettek csak, de utána mindent egyedül csináltam. Visszagondolva gond nélkül kibírható és másodjára is császárt szeretnék. Az sem jobb amikor az alfeled van szétszakadva.


Úgyhogy kérdező nem kell tartanod, hogy nem lenne a következő is császár. Még fogadott doki nélkül is az lenne.

2020. okt. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Jó nagy tévhitben vagy. Persze, ha tejelsz, megcsászároznak, nekem tök8. Viszont, hogy rendet tegyünk a fejedbe: nem, nem indokolt császár után 5 éven belül az újabb császár. Már 2 éven, sőt 1 éven belül sem. Megnézik a heget és eldöntik. A császár anyai halálozása magasabb a hüvelyi szülésnél. A szövődmény is több. A gátat nem kötelező átvágni, szétszakadni se törvényszerű. Amúgy egy hasi metszés sokkal drasztikusabb. A puncid nem a szüléstől megy tönkre, hanem attól, hogy a terhességek során +6-8 kg nehezedik a medencédének izmaira. Bármily meglepő a hüvely szülésre lett kitalálva. Én is szültem, első 5 hónapban nem volt minden a régi, de aztán intimtorna meg az idő helyrehozta. Nem volt gatmetszésem, már a szülésem napján jöttem és mentem.
2020. okt. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 igen, elhiszem, mindenki másképpen vélekedik erről. Én nagyon félek bármilyen műtéttől, így én inkább vajúdnék még egyszer 3 órát, mint hogy felvágjanak, ezért is írtam, hogy szerintem nem könnyebb út a császár, mert azért az utána való felépülés se lehet semmi. Illetve sokan lenézik a császáros kismamákat, hogy jaj ők nem szenvedtek meg érte, nekem minden tiszteletem azé, aki önszántából bevállalja. 😅

Mondjuk én nem is szakadtam, varratom sem volt így én mondhatom, hogy könnyű szülésem volt.

Neked jó, hogy hamar fel tudtál állni, nekem pár szobatársam alig tudott mozogni császár után, bár pl a barátnőmet is császározták, ő is elég jól élte meg.

2020. okt. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nos, en az elsonel vajudtam. Elfolyt a magzatvizem aztan rogton kezdodtek is a fajasok. Egyre erosebbek 9 oran at. A legrosszabbnak megis azt ereztem hogy csak feküdni lehet, nyitott a gerincem es szerintem az sokkal jobban fajt mint a fajasok . Mindenki mashogy eli meg ,en nagyon feltem a csaszartol is ,a termeszetes uton verzional pedig a gatmetszestol (szulesznonek is mondtam, megnyugtatott hogy elso szulesnel 95%ban szokott lenni :D ) Mutet utan az elso felallas nagyon nehez volt majdnem elajultam de meg most is azt mondom hogy inkabb még egy csaszar mint egy sima szules .
2020. okt. 5. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!