Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem lehet szülés után 6...

Miért nem lehet szülés után 6 hétig edzeni? Mi történhet akkor, ha valaki mondjuk szülés után első héten elkezd edzeni? Mi baja lehet a nőnek?

Figyelt kérdés

2020. okt. 9. 23:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerez egy jó kis méhsüllyedést.
2020. okt. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha császára volt, szétszakadhat a hasa, ha gátmetszése volt, szétszakadhat a gátja, ilyesmi. De fordulj bizalommal a nőgyógyászodhoz a kérdéseiddel.
2020. okt. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem mindegy mit edz. Laza tornàtol, setàtòl nem lesz baja, erőlködèstől megsülltedhetnek a szervei. Èn 1x emeltem nehezet, kb. 5. heten, olyat èreztem, hogy arrèbbcsùsznak a szerveim. Gàvèdelmes, sèrülesmentes szülès utàn sikerült magamnak hòlyagsüllyedèst csinalni.
2020. okt. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Jó, és akkor Heidi Klumnak megis hogy sikerült normálisan kinéznie szülés után 5 héttel? Ő hogy csinálta?
2020. okt. 10. 00:07
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. okt. 10. 00:08
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Úgy, hogy a terhességük alatt is edzettek es tudatosan táplálkoztak, nem mindent össze zabáltak. A modellek, hírességek es a fitnesz bajnokok kb ezek segitsegevel csak max néhány kilot szednek fel a gyerek tömegén kívül, ami aztán pár het alatt le is megy. Kb hasuk sem szokott lenni, csak mar amikor nagyon a végén jarnak.

Valamennyi tornát persze lehet végezni szülés utan is, nem kell (meg amugy se tudnal kisbaba mellett) egesz nap ágyban feküdni 6 hetig.

2020. okt. 10. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem esznek, és nem is szoptatnak.

Nagyon oda figyelnek , a terhesség alatti étkezésre, edzésre.

Hisz a testükből élnek.

2020. okt. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%
Külföldön van ahol már a császár utáni napon kap az anyuka egy lapot pár gyakorlattal, ami segíti a felépülést, és azonnal lehet kezdeni.
2020. okt. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Az edzés szó gyűjtőfogalom, ezért kapsz ilyen különböző válaszokat. Mert valahol edzésnek számít az utolsó által említett pár gyakorlat, meg egy komplett testépítőedzés is. Értelemszerűen a gyógytornaszerű edzés megengedett, sőt javallott, de 50 kilóval guggolni laza medencével és izomzattal annyira nem. Pont azért, amit írtak, hogy a belső szervek még rendeződnek, sebek vannak lenn, sokaknál háborgó aranyér vagy éppen császárseb, sérült hasizom, sérülés lehet a vége. Ettől még mozogni persze ajánlott.


Egyébként könnyen szültem, vágás nélkül, de az első héten örültem ha a babakocsis séták gond nélkül mentek a fáradtságtól, bedurrant mellektől és kialvatlanságtól... (Pedig azt hittem, hogy majd milyen fitt leszek és ugrálni fogok.)

2020. okt. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
8# a gyógytornát ne keverjük össze az alakformáló edzéssel..
2020. okt. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!