Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdás közben lehet érezni...

A vajúdás közben lehet érezni tolófájást?

Figyelt kérdés

Pár hónapja szültem, és nem vagyok vele egészen tisztában mi történt velem.


Össze-vissza voltak a fájások eleinte, azt hittem csak jósló. Hol 10, hol 20 percenként volt, de elkezdtem élénken vérezni, szóval megijedtem, és bementem.


A parkolóban már 5 percenként volt kb a fájás, és miközben figyelték a baba szívverését, olyan erős görcseim voltak, hogy na.

Végig az oldalamon kellett feküdjek órákig.

Egy idő után már éreztem, hogy nyomnom kell, de csak 3 centire voltam tágulva (gondolom mivel oldalamon szendvedtem) esett a baba szívverése minden összehúzódásnál, így császár lett.


Van egy olyan érzésem, hogy ha hagyom pl a gravitációt segíteni, vagy nem a lehető legkényelmetlenebb pozícióban vagyok, jobban tágultam volna, viszont megértem, hogy a baba volt a fontosabb.


A kérdesem tehát az, hogy simán vajúdás közben voltam, és éreztem a nyomást, vagy ez már a végjáték féle fájdalom volt, csak nem voltam elég tág és ezért kellett elsóhajtsam? Vagy vajúdás közben csak erős görcs, de nincs az az érzés, hogy nyomni kell? Mire megcsászároztak, percenként volt fájás.


Kicsit össze vagyok zavarodva mi miért történt.

Háborítatlan "élmény" szülésre készültem, és hideg zuhanyként ért, hogy nem vajúdhatok úgy ahogy kényelmes, hanem megfigyelés alatt.


2020. okt. 13. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Most úgy őszintén, már nem mindegy?


Túl vagytok rajta. Egészséges a babád és te is.


Szerintem, csak ez számít.

2020. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem úgy volt,hogy 35 óra vajúdás (ebből kb 10volt az oxis,összefolyó fájásos) után sem tágultam egyáltalán és mikor végre úgy döntöttek,hogy na most visznek császározni,mert már a szívhangja sem volt normális,akkor az volt a mázlink,hogy várni kellett a műtőre kb fél órát. És mikor már felkészítettek,akkor éreztem hogy amikor jön a fájás ,nyomnom kell. Valahogy automatikusan csináltam,mert ha nyomtam,nem fájt annyira. A doki rám is szólt ,hogy ne nyomjak,hát megyunk műteni. Akkor a szülésznő mondta,hogy na jó megnézzük azért. Totál kitágultam addigra és nem hitték el. Aztán persze végül maradtunk rendesen szülni
2020. okt. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Én saját akaratomból feküdtem az oldalamon, majd kitolásnál háton és rendesen kitágultam majd gátvédelemmel egy horzsolás nélkül meg is szültem. Nekem is egybefüggő fájásaim voltak a végén majd csak a gátvédelem miatt kellett elsóhajtoznom a tolófájást. Ez egy tévhit, hogy amiatt nem tágul az ember mert adott esetben feküdnie kell, semmi összefüggés nincs, nem tágultál volna vízben sem, fejenállva sem, labdán sem meg sehogy sem. Azt tudom elképzelni, hogy fejben lett egy blokk benned amiatt, hogy nem úgy volt ahogy elképzelted de ezen mondjuk az előre tájékozódás segíthetett volna. De a lobbisták mindjárt megmondják neked is, hogy kórházi erőszak áldozata lettél mert feküdnöd kellett és ezért a trauma.

Egyébként nyugi, engedd ezt el, ettől nem leszel kevesebb senkinél, nem vagy béna, te is egy hős vagy aki megszült egy babát. Az a lényeg, hogy egészségesek vagytok és semmi más nem számít, a babádnak meg főleg nem.

2020. okt. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Nekem volt ilyen átmeneti időszak úgy négy ujj környékén, de még el kellett ezeket sóhajtani. Utána a lányom nem forgott lefelé, úgyhogy élvezhettem ezeket a fájásokat pár óráig...


Azt hogy miért voltál megfigyelés alatt, kérdezd meg az orvostól. A szívhang leesése normális egy bizonyos mintázatban, de ha ez a mintázat nem megfelelő, akkor műtőbe tolnak hamar, mert akkor nyomás lehet a köldökzsinóron és oxigénhiányos a gyerek. Nálam a legvégén ez volt, csak addigra már nagyon hamar megszületett. De ezt innen senki nem mondja meg.

2020. okt. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért nem mindegy, mert akarok még szülni.


Nekem kb 2 órán át kellett elsóhajtani a nyomást, mert 3 centire voltam tágulva, de mikor néha becsúszott egy nem elsóhajtott az majdhogynem megkönnyebbülés volt.


Elég görcsös ember vagyok, tuti fejben nem voltam rendesen ott.


Nem érzem hogy megerőszakolták a szülésem, kapásból a medencés szobába vittek, csak aztán nem akartak kockáztatni.


Azon gondolkozom mit csináljak másképp a 2. gyereknél, hogy ne ilyen legyen. Sajnos én pont altáji részen vagyok görcsös, egy sima nőgyógyászati vizsgálat után napokig fáj meg vérzek.

2020. okt. 13. 13:11
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem csak ez számít. Értelmes ember tesz fel kérdéseket arról, hogy mi történt vele, és hogyan tudna legközelebb másképp történni a dolog.


Ennek ellenére azt gondolom, hogy azokkal kellene beszélgetned erről, akik jelen voltak, orvosok, szülésznő, mert egymillió oka lehet mindennek. Azok tudják a válaszokat, akik ott voltak.

2020. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Jellemzően akkor szokták nagyon hamar érezni a vajúdók a tipikus kakilási ingert (tulajdonképpen ezek a tolófájások), ha nem jól van beilleszkedve a magzat feje. Normális esetben teljesen kitágult méhszáj után kezdődnek a tolófájások, nem előtte. Pláne nem 3 centinél.
2020. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem érdemes egy szülés élmény feldolgozós csoportot keres ed. Ott szakemberek segítenek Neked, hogy megértsd mi történt, el tudd fogadni, ne félelemmel menk másodjára szülni stb. stb.
2020. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Az utolsó ujjnyi tágulásnál voltak tolóim. Én nyomtam is csendes magányomban. 5 perces fájásokból kerültem a kitolásba. ( Álltam végig) Egy hosszabb fájás szünet után közöltem, hogy jön a baba. Ctg-t nézte a doki és mondta, hogy kizárt dolog. De tényleg jött.
2020. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
nagyon ritkán,de lehet érezni amikor nyomni kell,néha az orvos se hiszi el
2020. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!