Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatviz...

Ha elfolyik a magzatviz tényleg mentővel kell bemenni ha a korhaz 28kmre van tőlünk? nehezebb a szülés ha magzatviz elfolyik?

Figyelt kérdés
2020. okt. 13. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Magzatvíz elfolyás után megfürödtem, megborotválkoztam, még átgondoltam biztos eltettem e mindent. Majd szóltam a férjemnek, hogy mehetünk. Ő vitt be autóval (bár én is be tudtam volna vezetni).

32km-re lakunk a kórháztól.

Este 7kor folyt el a magzatvíz, olyan 8fele értünk be, lehet picit késöbb. Hajnali 2re lett meg a fiunk.

2020. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem. A magzatvìz elfolyàsa nem vèszhelyzet. Èn csak nst-re jàrtam utana 2 napig naponta, aztan indìtottàk a szülèsem. Semmikèppen nem èrdemes kapkodni, a legtöbbször, ha elmegy a magzatvìz, akkor 24 òràn belül megindul a szülès. Ha nincs erős vèrzèsed, nem vagy làzas, a magzat feje màr beèkelődött, akkor èrdemes megvàrni a rendszeres fàjàsokat kòrhazba menès előtt.
2020. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Nekem onnantól 36 óra volt. 😄 Itthon vajúdtam sokáig, aztán zuhany, nagyobb gyerekhez anyukám áthívása és bementünk szépen autóval.
2020. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Hát nekünk szerencsére nem volt ennyire messze a kórház. Éjfélkor keltem, elfolyt a magzatvíz, fél 1-kor keltettem apát, 1.15-kor született meg. Szóval én ezt lassúnak nem mondanám. Viszont ha mentőt hívunk, akkor vagy otthon vagy a mentőben szültem volna.

Eléggé egyedi, hogy kinél mennyi idő a lefolyása. Lehet, hogy te kényelmesen beérsz akkor is, ha fél nap múlva mész be. Nem feltétlenül hívnék mentőt, de nem is várnék az indulással.

2020. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak azért kellett sietnem be a kórházba, mert GBS pozitív voltam, és el kellett kezdeni az antibiotikum adását. De még ígyis letusoltom, leborotváltam magam. 25 perc volt kocsival a kórházba érni, és onnan még felgyalogoltam a szülészetig (János kh, csak a főbejáraton engedtek be gyalog).

Ha nem kellett volna antibiotikum, akkor ráért volna akkor menni, ha erősödnek a fájások. Hajnali fél 2kor folyt el a vizem, fél 3ra értünk be. 14:36-kor szültem, hüvelyi úton, de kellett oxi, mert nem voltak jó fájásaim. Na attól lettek rendesen, nem kívánom vissza.

2020. okt. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Csak akkor ha kizúdul. Kb mint a filmekben. Akkor érdemes inkább mentőt hívni és hanyatt feküdni, mert előre eshet a köldökzsinór.

De az esetek 99%-ban max folydogal a magzatviz. Ekkor nyugodtan lehet várni még a fajasokra is egy picit.

2020. okt. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
25 km a kórház. Még lezuhanyoztam,kényelmesen összepakoltam. Hajnali 3kor folyt el, 4-re értünk be, a férjem vezetett. Én nem tudtam volna, mert mire a kocsiba ültünk, jöttek az 5 perces fájások.
2020. okt. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem

És nem


A maguatvíz termelődik folyamatosan... a száraz szülés sem száraz..

2020. okt. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem a magzatviz a mervado hanem h utana mennyire rendszeresek a fajasok.

Nalam mindketszer elfolyt a magzatviz es rogton 5perces fajasok jottek, ennek ellenere meg letusoltam, borotvalkoztam es indultunk. Magzatviz+ 4orara lettek meg.

Mindenkepp kalkulaljatok be a 28kmt, de nem valoszinu h a kocsiban fogsz megszulni.Plane ha elso gyerek.

2020. okt. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Én 50 km-re lakom a kórháztól. Ejjel elfolyt és még lezuhanyoztam és felöltöztem.

Ráérsz. En utána még 14 órát vajúdtam szóval semmit nem jelent. A mentőt ezért ne rángasd szerintem most van bőven dolguk sajnos..

2020. okt. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!