Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan aki direkt császárra...

Van olyan aki direkt császárral akarta/akarja szülni a babáját?

Figyelt kérdés
Sokszor azt látom, hogy kicsit lenézik azt aki így szeretné. Meg lehet beszélni ezt az orvosoddal?

2020. okt. 14. 13:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
én itthon szültem, és kértem. ELmondtam a dokinak, hogy volt ox.hiánnyal született oszt.társam (nem is járhatott volna rendes suliba, csak a mama ott tanított, így felvették), és köszönöm, én ezt nem kockáztatom meg. Első szóra belement, szerinte is ez a biztonságosabb a babára nézve. Azzal nem vitetkozom, hogy egy komplikációmentes hüvelyi jobb, mint a császár, csak sajnos azt senki sem tudhatja előre, hogy az övé kompl.mentes lesz. A császár ebből a szempontból jobb, tervezhető, nem kell kapkodni. A rossz kimenetelű császárok nagy része egy befuccsolt hüvelyi következménye, ahol sietni, kapkodni kell. Szóval én teljes mértékben császár párti vagyok.
2020. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
En ikreket es varok es megbeszeltuk,hogy csaszar lesz.
2020. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első szülésem sürgősségi császár volt. Most valahogy úgy vagyok vele, hogy tudom a császárnál mire számítsak, egyet már átéltem...igaz az első napon azt mondtam, hogy soha többet nem szülök 😬 de máshogy alakult. A napokban itt volt egy kérdés ahol a természetesen szülő kismamák horror sztorikat meséltek a szüléseikről...az még jobban megerősített abban, hogy jó lesz nekem most is a császár, mert egyébként is mellső fali, mélyen tapadó a méhlepény.
2020. okt. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%

Én kerek perec mondtam az orvosnak, mikor mondta, hogy ideje szülésznőt keresni, hogy én császárt akarok. Megkérdezte miért, meg mondott pár olyan dolgot, ami abszolút nem volt meggyőző, főként, hogy a helyi kórházban ahol dolgozik a császár aránya amúgy is alig marad el az 50%-tól és nem azért, mert annyian kérik. Volt neki olyan érve, hogy őt egyszer műtötték és nem ugyanolyan az a rész, mint műtét előtt, meg a felesége is császárt akart, de nem császározta meg, megszült ő is és jó volt neki. SEMMI érve nem volt, hogy a gyereknek jobb vagy bármi. Csak ilyen tessék-lássék. Én valamiért irtózok a szülés gondolatától, a császárt biztonságosabbnak is tartom a gyerek szempontjából (tervezett császárnál nincs semmi különbség a hüvelyihez képest, ott van eltérés negatív irányba, ahol a sürgősségi eseteket is számolják. De az nem fair, mert akkor eleve probléma van, szóval akkor a hüvelyit is beállíthatnánk bajosnak, ha a problémás hüvelyit hasonlítanánk a flott császárokhoz.) Én az én tikkemet kivéve (hogy az űrkorszakban én aztán nem fogok szülni, szépen összepakolom a táskámat és vegyék ki) úgy voltam vele, hogy a kórház statisztikáiból kiindulva nekem köszönöm az főleg nem hiányzik, hogy heroikusan vajúdjak egy napot, aztán meg úgyis megcsászározzanak, mert odajutunk, hogy jaj gyorsan, mert gond lesz. Mondja nekem a doki, hogy ne aggódjak alul is minden rendben lesz a természetes szülés után (nem azzal indokoltam a császárt, így nem is tudom hogy jött oda a téma) de azért vicces, hogy közben 400 ezerért lézerezi a "szülés után kitágult" (így van a hirdetésben ugye..) hüvelyeket. Végül a gyerek amúgy is faros maradt, így mindenképp császároztak volna, aztán amúgyis magánkórházban kötöttem ki, mert a szoptatás nagyon fontos volt számomra és biztosítani akartam a megfelelő segítséget és kapacitást a segítségre, azt hogy a gyereket azonnal kiadják műtét után stb. (a helyi kórház ebben is gyalázatos, valami tizen X százalékot bírnak hazaengedni tisztán anyatejesként, szerintük senki se (nagyon) tud szoptatni...). De ott mikor szó volt arról, hogy még lehet befordul, akkor mondtam az orvosnak, hogy kösz, de én úgyis császárt akartam volna, aztán akkor mondta, hogy akkor jó, így ha mégis befordul, akkor se fogja rámkényszeríteni a szülést, mert alapvetően tervezett formában ugyanolyan biztonságos, sőt, ha ennyire császárra készültem, akkor neki az a tapasztalata, hogy ha rámerőltetné is ott kötnénk ki, de nem mindegy ugye hogyan.


Szerintem ettől nem rossz ember senki, én 3 éves koráig szoptattam, együtt aludtam vele, a hátamra kötöttem, anyám segge stb. de a szülés, na az kizárt. Azt nem.

2020. okt. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Örülök, hogy nem csak én gondolkodom így. Anyukámon kívül az összes ismerősöm hülyén néz rám mikor elmondom, hogy császárt szeretnék.
2020. okt. 19. 18:22
 16/19 anonim ***** válasza:
40%
nem kell elmondani.
2020. okt. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
36%
Én ismét a császárt választanám,pedig ott hagytam a fogam a műtőasztalon-újraélesztettek.Igaz,hogy fáj pár napig utána,de kibírható.Leidenesként programcsászárra voltam kiírva,azaz mondtam a dokinak hamarabb szedje ki belőlem,mert érzem,hogy nem mozog annyit,mint szokott.Nekem lett igazam,mert nemcsak hogy rá volt tekeredve a köldökzsinór,de csomó is volt rajta.Ha természetesen próbálom megszülni ősanyaként,a dokim szerint sem éltük volna túl.Az egyetlen negatívum az volt,hogy csak másnap délben foghattam először,mert addig voltam az intenzíven,és a tej nem nagyon indult be.De szuper jó volt arra készülni,hogy na mindjárt kedd,mindjárt indul a buli! :-)
2020. okt. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi a további valaszokat. Utolsó ez nagyon durva, megkérdezhetem mi volt az oka, hogy újra kellett éleszteni? :O ilyet meg nem is hallottam
2020. okt. 28. 09:58
 19/19 anonim ***** válasza:
63%
Megkaptam a szurit-amit szinte nem is éreztem,és elszállt a vérnyomásom.Nagy volt a babám,(4320 gr) és amikor hanyatt fektettek,mint egy nyomózsák elnyomta a gerincem mellett futó nagyeret.Először azt hitték embóliám van,de a CT utána rögtön kimutatta,hogy erről szó nincs szerencsére.De nem kell megijedni,szerencsére ott voltak az intenzívről 1 perc alatt,és sikerült nekik gyorsan visszahozni.Bármikor újra bevállalnám,1 feltétellel:döntsék meg alaposan az ágyat! :-)
2020. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!