Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek nekem a szülésetekről?

Mesélnétek nekem a szülésetekről?

Figyelt kérdés
Első babámat várom. Túl léptünk a 30. héten. Egyre jobban félek a szüléstől. Ki hogy élte meg a fájdalmat? Mikor indultatok be a korházba. Minden érdekel. Köszönöm aki elmeséli. :)
2020. okt. 17. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ne parázz rá.
2020. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Miért pontoztátok le? Inkább írta volna azt, fájdalmas lesz?
2020. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A sajat szulesem annyira nem izgalmas masnak, de ami nagyon bejott hogy ezt ugy fogtam es fogom fel (par nap es erkezik a 3.baba) hogy az elet termeszetes velejaroja, egy szukseges dolog ahhoz hogy a kisbabamat a karjaimban tarthassam.

Eddig 2 szulesem kezdodott magzatviz elfolyassal, annyi volt a kulonbseg hogy az elso baba faros volt es tudtuk hogy csaszar lesz, masodjara viszont lefordult, igy nagyon szerettem volna ha siman szuletik.

Magzatviz utan elmentem zuhanyozni, borotvalkozni, enekeltem a babaknak es 5perces fajasoknal indultunk a korhazba.

Barmennyire is fajt (csaszar elott is vajudtam 4orat), vegig tudatositottam magamban hogy mar csak orak kerdese es karomban tarthatom a lanyaimat es ez joval belathatobb ido mint amikor az utolso honapban minden ejjel ugy ereztem h na ma, na ma, talan most elindul.

Amikor pedig a szuloszoban voltam, maximalisan betartottam amit kertek, ok tudjak jobban. Ha azt mondtak tartsam vissza a kitolast, visszatartottam, ha azt kertek ne kiabaljak mert erot vesztek, befogtam a szamat.


Gondolatban kertem a kislanyomat (a termeszetes szulesnel) h probaljon meg egyuttmukodni es ketten egyutt megcsinaljuk. Es hagytam h fajjon. A szuloszobai resz 2 ora volt, a kitolas 2 visszatartott nyomas utan 3 rendes nyomas.


Ezeket tervezem csinalni most is, aztan meglatjuk ezuttal bejon-e. Az biztos h a doki azt mondta a vegen hogy nagyon szep fegyelmezett szules volt, plane elso huvelyi eseten.


Ne a felelmeidre koncentralj, hanem a babad szuletesere, sokszor elfelejtjuk hogy ez roluk is szol:)

2020. okt. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én sztorimat nem írom le,mert csak jobban ráparázol. De igaza van az elsőnek...a tied teljesen más lesz,mint azoknak akik itt leírják :)
2020. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem éjfél fele kezdődtek a fájdalmak, folyamatosan írtam, hogy meddig tartottak. Azt hittem jóslók, mert nem voltak rendszeresek. Reggel elment a nyákdugó, szülésznőm kérte, hogy menjek be,mert látni szeretne. (aznapra volt nst időpontom) 9-re mentünk a kórházba. 2 ujjnyira voltam nyitva. Akkor kb 1-2 óra elment vizsgálattal, sétálással, papírmunkával. 11-kor kérdezték tőlem, hogy hogyan szeretném. Én a "gyorsabb" verziót választottam. Akkor még 1 óra séta. 12-kor infúzió, egy kis oxi, burokrepesztés, epi. 14.40-kor született meg a lányom. Megvizsgálták majd jött az aranyóra.


Szülésélményem pozitív volt. A szülésznő velem volt végig a férjemmel együtt. Az aneszteziológus nagyon kedves volt, nem siettetett. Kitolás is talán hamar meg volt, annyira pontosan nem tudom. Igen, kiabáltam, de nekem is mondták, hogy most szedjem össze magam, ne kiabáljak és akkor meg is lett a baba. Mindenki türelmes volt, mindig mondták, hogy mi fog történni. Letakartak, így a férjem se látott mindent. Neki is szép élmény volt.


Fáj. Fáj, nagyon "de ez van." Leírhatatlan az az érzés, amikor kibújik, mintha elvágták volna a fájdalmat. Nem is emlékeztem rá. 4 napra rá mondtam a szülésznőnek, hogy mehet az ismétlés.


Nem készültem a szülésre. Lehet, akkor "jobban" sikerül. A 3-as válaszoló nagyon szépen leírta, hogy ez kettőtökön múlik. Ez legyen majd előtte, hogy minden mozzanat közelebb visz, hogy a karodba foghasd a babádat.


Könnyű, szép élményű szülést kívánok!

2020. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!