Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszülés, mert nem értetek...

Otthonszülés, mert nem értetek a kórházba?

Figyelt kérdés

Van köztetek olyan, aki otthon megszült?


Ismerősöm most szült meg otthon és még túl korai faggatni, de beparáztam, hogy én sem érek be a kórházba.


Hogy történt?


2020. okt. 18. 18:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A méhlepényt utána hová tettétek?

Tényleg parázom és az nem nyugtat meg, hogy ritka és én úgysem így fogom.

2020. okt. 18. 18:10
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Egy ismerősömnél elfolyt a magzatvíz (falun), hívták a mentőket, ami ki is ért 20 perc alatt, de addigra a baba is kint volt. A legidősebb fia volt vele otthon, akivel telefonkapcsolatban maradt a diszpécser és segítette a szülést. Ugye utána kiért a mentő, infúzióra kötötték az anyát, a méhlepényt egy arra alkalmas tasakba tették (és vitték magukkal a kórházba), a baba száj- és orrüregéből kiszippantották a trutymót, ellenőrizték, hogy van-e kóros vérzés (nem volt) és bevitték őket a kórházba. Ott elvégezték a fennmaradt munkát: gátvarrás és a baba vizsgálata.
2020. okt. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen lesz, a mehlepenyt ne piszkáld. De amúgy a mentősök a vonal végén mondjak mit kell tenni, ne aggódj.
2020. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Azért az ilyen filmes szülés nagyon ritka. Miután elfolyik a magzatvíz, simán van idő még tusolni, összekészülni és az akár 1 órára lévő kórházba is beérni.
2020. okt. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Én akkor se késtem volna le, ha 1 nappal beindulás után megyek be. A villámszülés nagyon ritka és sokadszor szülőknél fordul elő leginkább.
2020. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak ismerek olyat, aki otthon szült, mert már nem volt idô elindulni.


De második gyerek volt, azok sokszor gyorsabban jönnek, mint az elsô. Persze nem mindig. Elsônél azért ritkább az otthon szülés.


Tél volt, nagy hó, a mentô nem ért oda. Ahogy az elsô írta, a diszpécser mondja, hogy mikor mit kell tenni. Utána a mentôk mindenkit visznek a kórházba. Itt apuka volt a segítô.

2020. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Első baba volt. Neki is mondták, hogy tusoljon le, kb. fél óra múlva hazaért a férje, hogy beviszi a kórházba, de megszült. 😊

Eszembe se jutott, hogy telefonáljak. De valóban ez egy jó opció.

2020. okt. 18. 20:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

nekem is mindenki azt mondta, hogy bőven lesz idő, lezuhanyozni, hajat mosni, hogy a fájások sűrűsödése lassú és fokozatos stb. stb.

Hát hogyne. Az esetek többségében biztos.

Nálam első gyerekkel, eseménytelen terhesség 39. hetében, délutáni pihenés közben egy pukkanással elfolyt a magzatvíz. Azonnal hívtam a taxit. 15 perc múlva, a taxiban már 3 perces fájásaim voltak.

Alig értem be a kórházba, már toltak is a műtőbe, császározni (eü okokból, ez mellékes).


A második babánál 36. héttől kórházban voltam enyhe vérnyomásproblémák miatt. 38. héten, délutáni pihenés közben, egyszercsak egy óriási, erős fájás... Kapásból felballagtam a szülészetre, ahol a szülésznő rögtön tudakolta, hány percesek a fájások?

Mondtam, még csak egyetlen fájás volt eddig, szóval nem tudom, de higgye el, ez nálam gyorsan megy...

Forgatta a szemét, vágta az arcokat, egyetlen fájással mit akarok én itt...De azért rám tette az NST-t.

15 perccel később 2 perces fájások, vittek is a műtőbe. Meg is mondta utána a nő, hogy bevallja, nem gondolta volna, amikor megjelentem egyetlen fájással, de igazam lett...


Szóval nálam már első gyereknél is, totál előjel nélkül (nulla jósló fájások, vagy bármi), átlagos testalkattal, kora harmincas nőként... Előfordul.


Amit tudsz tenni, ha ettől félsz, hogy kicsit felkészülsz:

Készíts össze pl egy nagy dobozt, és tegyél bele 3-4 tiszta törülközőt, gyógyszertári alkoholt (feluletfertőtlenítéshez), egy ollót, tiszta textil pelenkákat, baba takarót, sapkát.

A mobilod mindig legyen feltöltve, működjön a kihangosítás!


99%, hogy nem lesz rá szükség, de hátha a puszta tény is megnyugtat, hogy te erre a forgatókönyvre is felkészültél nem érhet meglepetés :)


Hajrá, nyugalmas és könnyű szülést!!

2020. okt. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
első gyereknél ritka nagyon,második és többedik gyereknél gyakoribb.
2020. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek, aki a parkolóban szült, mert nem értek fel a kórházba (sokadik gyerek volt).
2020. okt. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!