Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek sokszor volt szülésig...

Akinek sokszor volt szülésig jósló fájása, vagy rengeteget keményedett az gyorsabban is szült, hamarabb tágult?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban csipked a derekam, egyre több a húzó keményedés, volt kétszer is fél-fél napom, mikor görcsöltem alhasban. Védőnő szerint 36-37.héten nem szokott ennyire alul lenni a szívhang, mármint lent alhasban, tehát lehet, hogy be van ékelődve is már, szerinte hamarabb jön. Felénk nem nagyon vizsgálnak kézzel, ultrahang a 35. héten volt, annyit tudok koponyavégű és minden rendben. NST volt már 2x, doki szerint rendben. Második baba 10 év után :) Szerintetek, ha így folytatom könnyebben szülök, mintha nem lett volna semmi görcs? Elsőnél ráhúztam és nem éreztem semmit, még a szülésnél oxitocinnal sem.

2020. okt. 18. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Nekem nem volt

3 h alatt szültem meg az első fájás után


Barátnőmnek volt

Neki is csak 4 h volt..


Úgyh sztem ezen nem múlik

2020. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt hittem a jóslós görcsöktől tágul a méhszáj. :)
2020. okt. 18. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Sokszor voltak olyan jóslófájásaim, hogy azt hittem itt a vége, ott ahol vagyok megszülök. Végül nem bírta az előző császárból származó hegem, így újabb császármetszésre került sor.
2020. okt. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem voltak joslóim egyik terhességem alatt sem. Első kettő 1,5 óra alatt született meg (a második lábtartással, természetes úton), a harmadik az ébredéstől számított 1 és negyed óra múlva kint volt.

Ebből én úgy gondolom, hogy nincs kapcsolat a jóslók és a szülés gyorsasága között.

2020. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem segített sajnos. Pedig hamar kezdtem jóslózni, és keményedtem is sokat.

Magzatvíz elfolyás után még oxival sem tágultam semmit. Császár lett.

2020. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát pedig abban bíztam, hogy kapcsolatban vannak :) de majd kiderül ... már nincs is olyan sok :)
2020. okt. 18. 23:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Az elsővel nem voltak, életmentő császár lett.


A másodikkal rengeteget jóslóztam, 38 óra vajúdás után szültem meg a lányom. 😊

2020. okt. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
uh, akkor neked kemény szüléseid voltak :( engem nem császározott meg a doki ,de kézzel repegette a méhszájam, belső vérzésem volt, nem akarta felfogni, hogy elfolyt a magzatvíz és az oxitocintól sem fáj. Mikor hiába nyomtam nem mozdult a gyerek, akkor belém könyökölt még párat, úgy sem jött, kiderült kétszer rá van tekeredve a zsinór a nyakára, nem tud jönni, letekerte, felrepedt a hüvelyem és a húgyvezetékem is, még meg is vágott a biztonság kedvéért, mikor is lepényestől leszakadt a gyerek.Ezután egész éjjel préselték kézzel markolva a méhem, és két karba kaptam plazmát , meg méhösszehúzót, mert több óra után vették észre, hogy a méhem nem megy össze és belsővérzésem van. Terhességi cukrom is volt, de a doki mindenképp sima szülést akart. Utána meg közölte, hogy addig nem mehetek haza, amíg nem adok le fél pohár tejet. Ha ennél jobb lesz a mostani szülés, akkor már megérte <3
2020. okt. 19. 01:07
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja a bordáim is kicsinálta a könyökléssel, de úgy hogy 1 hónapig nem kaptam levegőt és nem tudtam megfordulni még az ágyban sem. A nővérek be sem jöttek a baba-mama szobába, azt sem mondták hogy mikor és hogy tegyem mellre a fiam, mikor már bejött valaki, akkor annyira fájt, hogy sírva tettem rá, mert életemnek olyan szopó reflexe volt, hogy a nővér se tudta lerángatni az üres mellemről, hiába volt szájsarkába ujjbedugós technika, stb. le kellett repegetni rólam :D de megérte, 1.5 évig cicizett :D
2020. okt. 19. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!