Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdás hosszába,idejébe...

A vajúdás hosszába,idejébe beleszámitják az orvosok a mütőbe tolás idejét is,ha a hüvelyi szülésnek indulo,de végül császármetszés lesz szülésnél?

Figyelt kérdés

2020. okt. 19. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom....bár nálam 3 perc volt míg áttoltak a műtőbe:)
2020. okt. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azert a muto es a szuloszoba altalaban uabban az epuletben van...
2020. okt. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez milyen szempontból lényeges egyébként? Ha műteni kell, akkor inkább percekrol beszélünk, esetleg fel óráról ha nagyon ráérős a probléma.
2020. okt. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszületik a döntés a császárról, már lényegtelen a vajúdás hossza.
2020. okt. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A “vajúdás hossza” amúgy is elég hasraütésszerûen van megállapítva, szóval ez már nem oszt nem szoroz.

Nálam a kiskönyvben az elsô terhességemnél beírt idô pl. rövidebb, mint a másodiknál, mert csak onnantól számították, mikor a kórházba értem. Igaz, hogy addigra 6 cm-re tág voltam, dehát az addig nem “vajúdás” volt, hiába mondtam én, hogy mikortól hány perces fájások voltak.

Másodiknál magzatvíz szivárgás miatt indítottak, akkor meg onnantól lett számítva, hogy bekötötték az oxitocint. Igaz, hogy utána még vagy két órán át nem voltak érezhetô fájások, és további 2-3 óra kellett, mire 4 cm-re kinyílt a mégszáj, de az meg már eszerint mind vajúdásnak számított.

2020. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kutya se tartotta nyilván mennyit vajúdtam. Ez miért fontos egyébként?
2022. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem érdekel a vajúdás hossza, max a kismamat, hogy na, 2 óra alatt lement vagy basszus 24 órát vajúdtam.

Amúgy miert kellett ezt kiemelni?

2022. márc. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rajtam kívül senki sem nézte a vajúdás hosszát. Maximum azt, hogy mikor érkeztem, és mikor született meg a baba.
2022. márc. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senki sem tartja számon a vajúdás hosszát a kismamán kívül.

Nekem semmilyen papíromra nem volt felvezetve.

2022. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 igen valljuk be nekem fájt 33 órán keresztül. Mást ez marhára nem érdekli. Engem sem érdekel a másé 🤣
2022. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!