Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azoktól az anyukáktól kérdezné...

Azoktól az anyukáktól kérdeznék akik spinalis érzéstelenitessel szültek (?)

Figyelt kérdés
Nem rég,derült,hogy sajnos én csak így hozhatom világra a gyermekem. Csakhogy erre nagyon nem vagyok felkészülve és nagyon felek tőle. Aki át élte már ezt,az elmondaná nekem,hogyan zajlott a folyamat,mi volt utánna, hogyan érezte magát? Bármilyen tünet ami volt írja le nekem. Ettől vannak úgy rosszul a kismamák,hogy hánynak, vagy az altatásostól? Aki ezekre válaszol köszönöm! Egy aggódó 33 hkm.
2020. okt. 21. 07:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt adtak sürgősségi császárnál. Megkaptam a katétert . Bekisértek a műtőbe, kaptam savlekötőt, az ápoló segített a helyes pózt felvenni ameddig az anesztes beadta a szurit. Egy sima szurinál nem volt rosszabb és szerencsére elsőre sikerült is. Aztán lefektettek, eltakartak mindent, folyamatosan sprickáltak vízzel, hogy mikor zsibbadok el. Amikor elzsibbadtam akkor kiszedték a babát. Pici rángatásokat éreztem de semmi fájdalom nem volt. Műtét után kikerültem az örzőbe, mondták ha kezd majd fájni a hasam akkor szóljak, mert adnak fájdalomcsillapítót. Nekem nem fájt a fejem és nem is hánytam. Kb 5 óra múlva teljesen elmúlt a zsibbadás, akkor fel is kellett kelni fürdeni. Rossz csak annyi volt, hogy reszkettem kb 1 órát, de az normális. Folyamatosan láz és vérnyomás mérés is volt. Másnap eléggé fájt a hasam, de minden nappal egyre jobb lett.
2020. okt. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Nekem ilyen volt és semmi gond nem volt vele, hányni nem fogsz tőle, én mindentől hányok, a terhesség alatt is végig, de a spináltol nem. Ettől szerintem egyáltalán nem kell félni, hüvely szülésnek sokkal több mellékhatása lehet, mint egy spinális érzéstelenitésnek.
2020. okt. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Spinálist császárnál adnak. Hüvelyinél epidurálist.

Nekem kétszer volt császárom, az egyiknél nem okozott semmit a spinális, a másiknál nem tudom, vagy többet adtak vagy valami nyugtatót is vagy csak több vért vesztettem... de hányingerem is volt, sokkal gyengébb voltam utána is, amíg nem engedtek felkelni, addig nem is bírtam még megszólalni se meg a szemem kinyitni, pedig ébren voltam, és a legrosszabb a szédülés volt - aztán mire kiment, elmúlt.

2020. okt. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
uugy tortent mint #1esnel. Javaban vajudtam amikor beadtak (faros volt es csaszarra keszultunk) es legkisebb gondom az a pici szuras volt amit a gerincembe adtak.
2020. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Pici szúrás...nekem már 4x adtak:)
2020. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Pici szúrás volt, nem volt vészes, jó hangulatban még poénkodtak is. Majd utána császár közben fél óráig folyamatosan hánytam és öklendeztem, hiába adtak bármit. Műtét után rendben voltam, nem fájt semmi, csak kicsit remegtem.

Az anesztes szerint ritka az ilyen, de előfordul.

2020. okt. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez nem ok az aggodalomra, inkább örülj neki!
2020. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ilyenkor adnak beöntést?
2020. okt. 22. 08:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam(csak az 1. babánál),de éjféltől már nem ettem,nem ittam vizet sem....5. vagyok
2020. okt. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fájásgyengeség miatt lett császár végül. Ne félj a szuritól, éppenhogy csak egy kis kellemetlenség. Amint beadták mondták hogy feküdjek le, de már éreztem is ahogy zsibbadok. A műtét közben folyamatosan kérdezgettek hogy vagyok, egyszer lett egy kis hányingerem de el is múlt. Viszont az érzéstelenítéstől remegtem nagyon, az normális. Az őrzőben meg már annyira, hogy rendesen rángatóztam az ágyban, nagyon durva volt. :D Ja, és a lényeg, ne emeld meg a fejedet!
2020. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!