Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a fekve szülés olyan rossz...

Ha a fekve szülés olyan rossz és lelassítja a szülést, akkor mégis miért kell a nőknek még mindig úgy szülni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 29. 17:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Mert Magyarországon nem a nők kényelmét és igényét nézik, hanem az orvosét. Külföldön úgy szülsz, ahogyan akarsz, és a te beleegyezésed nélkül semmilyen beavatkozást nem csinálhatnak, itt meg akkor is vágnak, ha nem lenne szükséges.
2020. okt. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%

Na ez nálam pl pont nem így volt.

Épphogy fekve éreztem jobban magam. Balra jobbra fordulgattam,akkor kerültem a hátamra amikor kint volt a feje a lányomnak. Mire a hátamra fordultam már emelték a lábam közt a hasamra.

2020. okt. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
Én fekve szültem, a vajúdás alatt mondta a szülésznőm, hogy sétáljunk, de állni nem tudtam, nemhogy sétálni, aztán már jöttek is a tolófájások. Indított szülés volt, a burokrepesztéstől számítva 2 óra alatt megszültem gátvédelemmel, szóval nálam biztosan nem lassította le. Nekem a kitolás is teljesen megfelelt fekve, 20 perc volt az egész. Azt szokták egyébként mondani, hogy az orvosnak/szülésznőnek kényelmesebb a fekvő póz.
2020. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Mert ennyire le van Magyarország ragadva a múltban szülészet terén. Az orvosoknak így kényelmesebb, le van tojva, mi a jó a kismamának.
2020. okt. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván van olyan, aki fekve érzi jobban magát, és fekve jobb, de van, aki nem. És akinek nem jó úgy, az sok kórházban nem is szülhet másképp.
2020. okt. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Mert az orvosnak így kényelmes. A szülő nő meg nem érdekel senkit sem. Ez Magyarország.
2020. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%
Magyarország olyan szinten le van maradva ilyen téren, mint a borravaló.
2020. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Orvosnak úgy áll kézre, már írták, szánalmas.

Nekem négykézláb eset jól, otthon szültem. Ettől függetlenül kórházban is meg kéne adni a szabadságot, hogy a nő bármilyen pózban vajúdhasson, szülhessen.

2020. okt. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%

Off

Nem csak ezen a téren van lemaradva Magyarország.


Külföldön műtöttek, és mikor kérdeztem bizonyos műtét utáni dolgokról, amik itt fixen vannak, csak nézett a doki, hogy micsoda? Az már 20 éve nem a bevett gyakorlat része.

Én legközelebb a medencét akarom kipróbálni. Hálistennek itt engedik.

2020. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
30%
Háton fekve szültem saját akaratomból, mehettem volna ahova akarok sőt bíztattak a sétára de az első fájás után gombócba görnyedve szenvedtem a földön, az ágy szélén sem bírtam megmaradni, vízbe sem vágytam, a labda sem jött be. Nem lassított nálam le semmit és hibátlanul sikerült gátvédelemmel szültem egyetlen karcolás nélkül. Ez is csak egy ilyen újhullámos marhaság amire rá lehet mondani a kórházi erőszakot stb. Biztos van akinek máshogyan kényelmes de ez a pozíció nem fog rontani semmit (nyilván ha olyan tragikusan rossz hatásai lennének akkor nem nyomatnák ennyi helyen). Ha a szülő nő hisztizik, hogy miért kell így lenni, minek a ctg tapasz stb, az a mentális gát sokkal rosszabb mint a háton fekvés önmagában.
2020. okt. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!