Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » -4 dioptriás a szemem. Lehet...

-4 dioptriás a szemem. Lehet természetes szülésem?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászomnak ezt meg sem említettem, mert nem gondoltam volna, hogy számít..vagy számít? Kontaktlencsét hordok, tehát nem szembetűnő a dokinak. Egyébként nincs semmi panaszom a szememmel.

Tehát erről szólnom kell?



2020. nov. 2. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nekem minusz 7-es, ketszer szültem vele természetesen, meg a lencsét sem volt időm kivenni. Nem a dioptria számit, hanem a szemfenék/erek allapota. Mindketszer elmentem.előtte szemeszetre ahol pupillatágítás után szemfenékvizsgálattal ránéztek és minden rendben volt. Kisebb dioptrianál is lehet olyan hogy nem ajánlott, en elmennék megnézetni. A szemészeten adtak róla papirt,hogy nincs ellenjavallata, de kíméletes szüléslevezetés ajánlott.
2020. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Én is szemészeten voltam szemfenék vizsgálaton. Nekem elsősorban pár évvel ezelőtti szemműtét miatt kellett. Kaptam egy igazolást h mehet a természetes szülés. Miután említettem a nőgyógyásznak a szemműtétet, ő mondta h mindenképpen menjek el szemészetre.
2020. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem a diopriától függ. Én -6-ossal szültem. Szemészeti vizsgálat kell, ahogy előttem írták.
2020. nov. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2020. nov. 2. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az egyik szemem -6,5 a màsik meg -7, szintén szemészeten voltam szemfenék vizsgálaton.

2 gyermeket szültem :)

2020. nov. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
-13 es -3 szemekkel sikan engedelyezte a szemeszet. Biztonsag kedveert csinalt szemfenek vizsgalatot ami tokeletes lett. Egyebkent kemeny lencset hordok,amiatt is gondoltam,hogy ramaty allapotban lehet a szemtestem. De nem. Sot,dokim szerint mar jopar eve megdolt ez az elmelet,hogy rossz szem=csaszar. Szerinte sok doki azert hivatkozott erre,hogy tobbet kerhessenek el,mivel egy csaszar "dragabb", mint a huvelyi szules levezetese. Ami valoban problemat okozHAT, ha az illetonek volt szemmutete,vagy fizikailag serult a szeme valamitol.
2020. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!