Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokkal fájdalmasabb volt a...

Sokkal fájdalmasabb volt a szülés, mint ahogy elképzeltétek? A kitolási szakaszban hol éreztétek leginkább a fájdalmat? Csak a hüvely és gát környéke vagy a derék is, has, minden? És milyen jellegű volt a fájdalom, hogy írnád le?:)

Figyelt kérdés
Nincs már sok hátra, próbálom elképzelni milyen lesz majd. Tudom felkészülni nem lehet, de tapasztalatok érdekelnének.^^
2020. nov. 6. 21:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Sokkal kevésbé fájt, mint gondoltam. A kitolás erős székelési ingerhez hasonló, igazából nekem az már nem is igazán fájt, csak iszonyatosan fáradt voltam már, mindegyik gyerekkel napokig vajúdtam.
2020. nov. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

A szülés maga nem fájt...a vajúdás..na az rosszabb volt,mint elképzeltem :)

És én azt a fájdalmat nem tudnám leírni. Kb,mintha a beleidet csavargatnák,nyúzogatnák.

Nekem ilyen...de mindnekinek más :)

2020. nov. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek az előttem válaszolókkal. A vajúdás, a tágulás volt számomra inkább rémálom. A szülés ahhoz képest semmi volt. Nem is fájdalmat éreztem, hanem én is inkább székelési ingerhez tudnám hasonlítani.
2020. nov. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás nem volt vészes. A kitolásnál azt éreztem, hogy szétszakadok. Nagyon feszített, mintha mindenem szét akarna szakadni. Előtte a tolófájások sem voltak kellemesek, nekem 1,5 óra volt a kitolás. Hát, inkább csináltam volna végig még egyszer a vajúdás részét :D Mondjuk én csak 8 órát vajúdtam, abból is csak az utolsó 3 volt keményebb
2020. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás nekem is sokkal rosszabb volt. A gerincembe, derekamba sugárzott ki, nagyon éles fájdalom, ami egyre tovább tartott ahogy haladt előre a szülés. De a kitolás után hihetetlen érzés hogy megszűnik minden fájdalom és ott a baba. Ezért nyilván megérte, de szenvedtem, nem tagadom.
2020. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a legrosszabbra számítottam. Kb hogy T-rexek fogják marcangolni a testem. Na ehhez képest jobb volt a helyzet 🙂

33 órát vajúdtam ebből 8 nem volt vészes és 14 volt nagyon durva. De azt mondom, hogy ez olyan fájdalom, amit túl lehet élni. Hozzáteszem semmilyen fájdalomcsillapítót nem kaptam. Nem azért mert hősködni szottyant kedvem, hanem mert nálunk nem adnak 😒 (bár elvileg azóta már igen, mert mikor kérdezték, hogy szülnék e újra itt mondtam, hogy csak ezért nem, mert amúgy minden szuper és akkor mondták hogy terveznek bevezetni ilyesmit is)

Na mindegy.

A kitolás előtti 1-2 óra volt a legdurvább. Ott már nem nagyon tudtam hogy állni/térdelni/kapaszkodni, de feküdni se.

Viszont a kitolás közben volt egyedül, hogy felüvöltöttem, hogy ez nagyon fáj. Itt gyk-n olvastam a hasonlatot de találó “mintha tüzes tuskóval erőszakolnának meg”. Viszont ettől meg ne parázz, mert egy csomóan azt írják, azt nem is érezték. Aztán igen a gáton volt egy iszonyú feszítő, azonnal szétszakadok érzés, de nekem kellett metszés, úgyhogy az megoldotta ezt a kérdést.

A milyen jellegű fajdalomra két dolog miatt nem tudok válaszolni. Nem hasonlított semmihez, amit korábban éreztem és kb két nappal szülés után már fel sem tudtam igazán idézni. Ez benne a szép. Annyira emlékszem, hogy ilyen iszonyú tekerő fájdalom volt. Tényleg nem tudok rá jobbat mondani: mintha a tested ki akarna préselni egy babát egy olyan helyen ahol nyilvánvalóan nem fér ki...

2020. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megosztottátok velem!🤗 A kínok kínjára számítok aztán remélem kellemesen csalódok majd.👍😅
2020. nov. 6. 22:31
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Így kell. Számíts a legrosszabbra :D de ahogy kibújik a pici,máris elfelejted :)
2020. nov. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon meglepodtem hogy szinte végig remegtem, nagyon. Hánytam is 2x. Ezekre nem is gondoltam, hogy ilyen is lesz.


Fajasok kozben forognom kellett egyik oldalról a masikra, hogy konnyebben lejusson a baba. Meg is volt 4 ora alatt az igaz. A vajúdás sokkal rosszabb volt mint amire szamitottam. A kitolas csak nagyon feszített és égő érzés volt kicsit de az nem fajt.


Ahogy megszuletett pedig mintha minden fájdalmat elvágtak volna, a mehlepenyt se ereztem, csak egyet nyomnom kellett es már ki is csusszant.


Viszont a naba a mellkasomon volt es kozben varrtak ossze kivul belul.. Na az..kb rosszabb volt az egesznel, annyira fájt.

2020. nov. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vált le a lepény, úgyhogy nekem a három óra vajúdás és kitolás volt a könnyebb része.
2020. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!