Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem akarok gyereket, rossz...

Nem akarok gyereket, rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és a családomtól és a páromtól állandóan azt hallgatom, hogy milyen jó lesz majd ha szülök. (nyilván a megfelelő anyagi körülmények megteremtése után)

Én világ életemben azt mondtam, hogy nem akarok, a gyerekek idegesítőek.

Aztán olvastam olyat, hogy valaki találkozott élete szerelmével és megváltozott erről a véleménye, tőle szeretne gyereket.

Nekem semmi kétségem afelől, hogy a jelenlegi párommal szeretném leélni az életem, de a gyereket sehogy nem tudnám elképzelni az életünkben. Ugyan olyan idegesítőnek tartom őket mint mondjuk 5 éve. Felfordul a gyomrom ha meglátom, hogy egy kisgyerek nyakig összesz.rta magát.


Fog ez valaha változni, vagy mindenki csalódni fog bennem?



2020. nov. 7. 10:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagy rossz ember.
2020. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
77%
Ha 10 év múlva is így gondolod, lelked rajta. Miért lennél rossz ember? Mert ez a társadalmi elvárás, hogy a nőnek szünie KELL? Meg a lof... Nem kell. Nem kell mindenkinek gyereket vállalni. Van ismerősöm, 65 éves nő. Se férje se gyereke, barátnőivel lóg naphosszatt, keresztfiaival elvan, barátnői unokáit meg az én fiamat nyomogatja, köszönik szépen remekül érzi magát.
2020. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Vagy változik, vagy nem. Ha a pároddal egyet értetek, akkor semmi probléma. Én még 27 évesen is azt mondtam, nem lesz gyerekem. 30 évesen szültem.
2020. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagy rossz ember, de vagy így vagy úgy változni fog a kapcsolatotok a pároddal ha ennyire ellentétes a véleményetek ezzel kapcsolatosan. Ebben senki sem hibás, de az alapvető elképzeléseknek egyeznie kell
2020. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha közlöd ezt a pároddal és tudja, hogy nem lesz, és elfogadja, akkor nem.

Ha úgy csinálsz, mintha ez nem lenne fontos, és aztán majd meglepődik, akkor igen.

2020. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Jó de most 20 évesen minek kell ezen rugózni? A mai világban kb minden második nő így gondolja.

Majd 10-13 év múlva térjünk vissza rá.

2020. nov. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem, csak bszottul unalmas..
2020. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
Nem
2020. nov. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem vagy őszinte a pároddal és kb azzal hitegeted, hogy lesz baba akkor igen, rossz ember vagy. Amiatt nem, hogy nem akarsz babát, csak játssz nyílt lapokkal.
2020. nov. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Legyél korrekt és ezt időben közöld a pároddal, mert a legtöbb embernek azért hozzátartozik az életéhez a családalapítás, és nem valószínű, hogy erről hajlandó lemondani miattad.
2020. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!