Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha beindul a szules van meg...

Ha beindul a szules van meg ido...?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha butasagot kerdezek, de pl. ha beindulna a szules rendszeres 10 perces fajasokkal, van meg ido lezuhizni, borotvalkozni, esetleg egy 5 perces, gyors hajvasalas? Sajnos ebben az idoben borzalmasan tud allni a hajam,bedurran a paratol es nem akarok igenytelennek kinezni. En minden nap ugy fekszem le, hogy rendbe rakom magam, tehat 2-3 naponta hajmosas, borotvalkozas, kremezkedek,tehat esti rutint vegzek. Pl. ha este lefurdok s ejszaka elfolyik a magzatviz, megint "illik" lefurodni vagy felesleges? Vagy azonnal indulni kell? 35 km a korhaz tolunk egyebkent. Koszonom, aki normalisan valaszol...
2020. nov. 17. 15:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Ezt sajnos senki nem fogja tudni neked megmondani. Van akinek csak másfél óra az egész és van akinek 31.

Tök jó lenne, ha ott virítana a hasamon egy vissza számláló, mert nagyban megkönnyítette volna a dolgokat.

Amúgy mennyi időre van a kórház? Az oké hogy 35 km, de azt megteheted autópályán és mellékutakon is. Egy gyors zuhanyra lesz időd, de fél egy óra készülődésre nem biztos.

2020. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Este fürödtem, utána éjszaka elfolyt a magzatvíz. Én letusoltam, hajat mostam és jöttek is az ötperces fájások. De mi 10 perc gyalogtávra vagyunk a kórháztól. Magzatvízfolyás és a kislányom felsírása között 2 óra telt el.

De nagyon egyéni, hogy kinek mennyi idő.

2020. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
10 perces fájásokkal még bőven van idő ilyesmire. Amikor meg már nincs idő, akkor nem fog érdekelni sem a hajad sem a szőröd, csak arra fogsz koncentrálni, hogy az aktuális összehúzódást túléld. Elfolyt magzatvízzel viszont inkább induljatok azonnal. Ugyanis ilyen esetben semmi nem védi a babát az esetleges fertőzésektől. De igazából úgyis érezni fogod, mire van még kapacitásod. Hidd el, senkit nem fog érdekelni a szülőszobán sem, hogy ki van-e vasalva a hajad. A szülés pont az az esemény, ahol "szabad" katasztrofálisan kinézni. Majd utána rendbe szeded magad. ;)
2020. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

A hajvasalás mondjuk pont felesleges lenne, akármennyire is szépen összerakod magad, mire megszülsz úgy fogsz kinézni kb, mint egy zombi, és a kutyát nem fogja érdekelni. Ez az egyik, a másik meg, hogy simán eltarthat a vajúdásod tizen-huszon órákig is, leizzadsz, kócos leszel, véres, minden bajod lesz, és valószínűleg örülni fogsz neki, ha tudsz pár percet pihenni közben, nemhogy még majd a hajaddal foglalkozz. Azt meg, hogy "illik"-e megmosakodni, mielőtt a kórházba mész, nyilván persze minél tisztább vagy, annál jobb, de őszintén, mindenféle testnedveket és végtermékeket látnak majd kijönni belőled a gyerekkel együtt, pont nem érdekel senkit, hogy mikor zuhanyoztál utoljára- szerintem :D


Én amúgy este borotválkoztam és zuhanyoztam, délután még a körmöm is kifestettem, hajnalban aztán megkezdődtek a fájások és túlságosan el voltam foglalva azzal, hogy számon tartsam meg figyeljem, hogy mi történik, hogy bármennyire is érdekelni tudjon a megjelenésem :D Amúgy nekem a 10 perces fájásokból volt max 2-3, nagyon hamar lecsökkent 7 majd 5 percesekre. Nekünk itt van az utcában a kórház, szóval nem aggódtam túl a kérdést, 3 perces fájásokkal értem be, amitől a szülésznőm majdnem gutaütést kapott, és egyből parancsolt is be a szülőszobába - de még így is másfél óra volt, mire ettől a ponttól eljutottunk odáig, hogy a kezembe vegyem a lányom. Szóval ha van annyi energiád és éppen tud érdekelni, akkor technikailag van időd szépítkezni.

2020. nov. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Hármassal egyetértek. Ha már olyan sűrűn lesznek a fájások, nem fog érdekelni, hogy hogy nézel ki. Nálam semmi előjele nem volt, hogy beindul a szülés, gondoltam, a hétvégén össze szedem magam. De nem igazán volt rá idő, így a hajmosás és az epilálás, borotválás is elmaradt. De senkit nem érdekelt. Engem sem.
2020. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Nem autopalya, sima autouton mennenk, sok kozseg, telepules van utkozben, tehat sietosen 35-40 perc az ut kb, nem szaguldozhatunk. Hat en is tudom, hogy nyilvan nem divatbemutatora megyek, csak ugy utalok ilyen osszevissza kinezni,raadasul korhazi dolgozo vagyok, igaz nem a szuleszeten,de abban a korhazban es szeretnek minnel "rendezettebben" elindulni,csakhat elso baba, igy nem tudom mire szamitsak, siessunk vagy sem, aztan ott fogok aszalodni a vajudoban orakig, raadasul egyedul, mett ebben az orszagban se latogatok, se apas szules nem lehet a korona miatt most... Kicsit felek ettol :)
2020. nov. 17. 16:06
 7/18 A kérdező kommentje:
Persze, igazatok van biztos van olyan pont, amikor mar nem fog erdekelni se a hajam, se hogy 3 napos a borotvalkozasom,nem friss.. Csak ebben vagyok bizonytalan, hogy ha pl elfolyik a vizem mennyi idom van, mert van aki azt mondja meg nyugodtan van zuhira, ilyesmikre ido, termeszezesen ha nem veres/zoldes a viz... Van aki szerint meg azonnal induljak meg, biztos ami biztos alapon csak oltozzek, egy betetet rakjak be es go.
2020. nov. 17. 16:10
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
#6ra ezek teljesen normális elsőbabás parák. Hidd el, hogy minden el fog rendeződni és tudni fogod, mit kell csinálni.
2020. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Nekem azt javasolták ha elfolyik a magzatvíz ne csináljak semmit mert előre eshet a köldökzsinór feküdjek le hívjak mentőt ha nem szivárog hanem elönt. Ha viszont fájásokkal indul akkor lehetséges erre lesz időd ha nem is mindenre de legalább lezuhanyozni, amúgy is azt szokták mondani, hogyha nem rendszeresek a fájásaid a víz rendszerezi. Nekem is első baba nem tudom mire számítsak. De ha fájásokkal indul egyik ismerősöm azt javasolta hogy akkor is hívjak mentőt, mivel a férjem nem jöhet be elvileg a tilalom miatt se vihet be ha éjszaka indul meg. Meg a portán még kitöltetnek minden hülyeséget és ha olyan erős fájásokkal mész akkor az nem biztos, hogy olyan jó buli lesz talán ha a mentősök visznek be nem kell ennyi macera mert még a mentő autóban elintézik ezeket. Fogalmam sincs sajnos elég bizonytalan ez a helyzet 😞

38hkm

2020. nov. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
En lefurodtem. De hajvasalas az felesleges, mint suketnek a csengő. Inkább fond be vagy csatold fel. A madárijesztő semmi lesz ahhoz képest, mint ahogy ki fogsz nézni a végére 😀
2020. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!