Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor, ha kisebb...

Mi van akkor, ha kisebb súllyal születik egy baba?

Figyelt kérdés
2020. nov. 21. 09:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Fejtsed kifelé
2020. nov. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Minél kisebb súllyal?
2020. nov. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
13%
Gyorsabban kicsusszan. Legalább nem kell 20-30 órán keresztül vajúdni.
2020. nov. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Az én kislanyom 38. héten 2700 g-mal született. Mikor terhes voltam, mindig azt mondták, levan maradva 2 héttel. Ugyanennyire tippelték uh szerint is, viszont mikor megszületett azt mondták teljesen normális súlyú.

Bár nem igazán értem mire gondolsz, ha mondjuk 2 kilo sem lett volna, akkor van egy kis baj.

2020. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra kíváncsi a kérdező, hogy mi lehet a baj.
2020. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Bár nem igazán értem mire gondolsz, ha mondjuk 2 kilo sem lett volna, akkor van egy kis baj."


Szerintem a kérdező arra gondol, hogy ha 2 kilonál kisebb súlyú. És fejtsd ki hogy mi lehet a baj?

2020. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Minél kisebb súllyal? A lányom 35 hétre született 2770gr-al, ezért nem lett koraszülöttnek nyilvánítva. A doki azt mondta 2500gr alatt az lenne, de azt nem tudom mi a kórházi protokoll koraszülöttekre. De nyilván függ a születési hét számától is nemcsak a testtömegtől, illetve a kettőből elvárható fejlettségi szinttől.
2020. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Általában az okok a kis súlyra: hamar elkezd érni a lepény, nem látja el rendesen a babát, akár oxigénhiány is lehet. Magas vérnyomás is befolyasolja. De legtöbbször inkább csak genetika.

Következményei lehetnek: oxigénhiány, inkubátorban kell lennie egy darabig. Késöbbi morzgás és/vagy beszéd fejlődés elmaradás.

Van olyan is, akik azt állítják, hogy nagyobb az esély az autizmusra így. (Ezt nem igazán akarom elhinni).

De legtöbb esetben semmi probléma nincs.

(4-es voltam)

2020. nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kicsi, akkor megy inkubátorba. Ha azért kicsi mert koraszülött, akkor minél hamarabbi a születés, annál nagyobb az esélye valamilyen szervi problémára, pl látás, hallás probléma, nem elég érett a tüdeje, nem tud magától enni jódarabig stb.

Ha kisebb, de még 2500gr felett van, és időben született, akkor nem lesz semmi baja, behozza a lemaradást.

2020. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Lányom 37+4 hétre 2240 g 45 cm született közel 1 hóbapos elmaradással. (IUGR) Autimatikusan elvitték másik város PIC osztályára. 1 hetet volt bent, 1 hetet oxigéninkubátorban. Nálam toxémia okozta. 20.héttől kezdett elmaradozni, 3p.hét felett volt igazán látványos az elmaradás.

1 évet jártunk fejlődésneurológiára.

Áprilisban lesz 6 éves, és azért küzdünk, hogy sikerüljön 1 évet halasztani az iskolával.

Kapott egy enyhe oxigénhiányt ami elsősorban az izomzatban mutatkozott meg,emellett fejletlen idegrendszer. Ez leginkább kiskorban ütközött ki - többemberes baba volt. - most kevert specifikus fejlődési zavar néz ki.

Van amiben sokkal előrébb van korához képest van amiben meg el van maradva. Leginkább a szorongás az ami sok mindenben gátolja.

2020. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!