Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek van nagyobb gyerek?

Akiknek van nagyobb gyerek?

Figyelt kérdés

Akik a második vagy többedik babával várandósak vagy már meg szültek nálatok hogy zajlot a kórházi látogatás? Mármint arra lennék kíváncsi hogy a párotok be vitte a nagyobbat is hozzátok meg a kicsihez hogy tudjatok találkozni vagy abban a pár napban nem láttátok a nagyobbat?

Egyenlőre bízok benne hogy mire oda jutunk már vége lesz a covidnak és lehet látogatni. De egyszerűen ha bele gondolok hogy napokig ne lássam a "nagyot" 2.5éves lesz akkor már most nagyon rossz érzés ő talán el lenne ha nem lát itthol le foglalja az apuka nagymamák de viszont azt is figyelembe szeretném venni hogy ha ő lát utánna neki is rossz lenne ha ott "kellene hagynia" illetve tudom hogy nekem is nagyon rossz lenne utánna..Szóval a kérdésem az lenne ki hogy oldotta ezt a helyzetet meg?



2020. nov. 25. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Nekem csak egy baba van, de anno hasonló kérdés kapcsán válaszolta valaki, hogy a nagy gyerek szemszögéből nézve a helyzet a következő: jön a kistesó, anya kórházba kerül az új babával, én meg ki vagyok zárva.

Engem ez eléggé elgondolkoztatott anno, és biztos, hogy ha majd a kövi babá(k)nál apuka jön látogatóba, akkor jön a nagyobb is. Azt meg el lehet magyarázni a már 2,5 évesnek, hogy benn kell lenned pár napot a kistesóval a kórházban, hogy minden rendben legyen, stb. Aztán otthon majd megszeretgeted.

2020. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk is 2,5 volt a nagyobb, a második indított szülés volt, jött velünk a kórházig, onnan anyukámmal haza, du együtt visszajöttek. Másnap a párom hozta be, harmadnap már mentünk is haza, jött ő is értünk. Semmi gond nem volt, csak gyorsan megunta a kórházat és kezdett rosszalkodni (vip szobában voltam, így nyugodtan bent lehettek)

(amúgy 1,5 éves volt amikor 3 napig anyukámmal volt, abszolút nem hatotta meg)

2020. nov. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Én ugyan még nem voltam ilyen helyzetben, de az én lányom két éves lesz, mikor az öccse születik. Én is gondolkodtam már azon, hogy lesz, amíg kórházban leszek. De mivel januárban szülök, biztos marad a látogatási tilalom. Illetve max az aulában tudnánk találkozni. De szerintem nem fogja behozni az apuka a lányomat. Ha minden jól megy, amúgy is csak pár napig leszek bent. Én is kíváncsi leszek, hogy fogja viselni nélkülem, de tényleg ki kell bírnia azt az időt. A nagymama is itt lesz vele.
2020. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Covid berobbanása előtti héten szültem.


Influenza miatt volt tilalom.

De becsempészte a férjem az előtérbe a lányomat. (1,5 éves volt)

Jobb lett volna, ha nem jön.

Nekem.

Nagyon hiányzitt.

Jó volt látni, de egész du. El-elsírtam magam utána.

Előtte sosem voltunk ennyit távol egymástól..

2020. nov. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
2 eves volt a lányom amikor született a kistesója. Ahogy elindultunk a kórházba, megbeszéltem vele, hogy elmegyünk a kistesóért, és párat ott is kell aludnunk. Nagyon okosan megértette. Úgy voltunk vele, hogy majd látjuk hogy viseli a hiányomat, de mivel meg se kottyant neki az a pár nap, nem zaklattuk fel azzal hogy eljön a kórházba és aztán nélkülem kell hazamennie.Minden nap messengeren beszéltünk videóhívásban, megkérdeztem a szokásos kis dolgainkat, hogy mit álmodott, stb. Mutattam neki a tesóját, és hogy már nagyon várja, hogy találkozzanak. Nekem is könnyebb volt így, a szívem szakadt volna meg ha sírva megy el amiért nem megyünk haza velük.
2020. nov. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Influenza miatti tilalom idején szültem. Nem jöhetett be a nagyobb. Hiányzott, de szerintem jobb volt így. Kapott a kicsi 3 napot csak belőlem (azóta sose volt csak velem), a nagy pedig 3 nap kényeztetést a nagyitól és az apjától (férjem se jöhetett be csak a szülésre), a nagy nem idegen kórházi környezetben rengeteg idegennel maga körül találkozott először a tesójával, hanem otthon, megszokott terepen. Ez neki kifejezetten jól jött, mivel aspi.
2020. nov. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
13 hónapos volt, nem jött látogatni. A szívem szakadt meg, de neki könnyebb volt így. 😊
2020. nov. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Mikor született a középső lányunk,csak féjrem volt bent, én mindkettőnél kértem senki ne jöjjön csak férjem. Utána csak akkor jött mikor kiengedtek minket 1 hét múlva. (influenza szezon volt) Akkor jöhetett csak a nagyobbik lányunk aki akkor 3 éves volt. Ott elvileg 9 év alatti gyerek nem mehet látogatóba.


Most kórházban vagyok, napokon belül császároznak, a covid miatt annak is örülni kell ha a csomagot betudják juttatni.

Szülésre negatív covid teszt ellenében bent lehet a férj - itt legalább is - de úgy fest egyedül leszek mert a gyerekek náthásak és férjem is.

2020. nov. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bogus20 ***** válasza:
Mi skype-olunk minden nap. Én is azt hittem milyen rossz lesz, de hamar telnek a napok, holnap (4. nap) meg már mehetek is haza.
2020. nov. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!