Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés hálapénzzel?

Apás szülés hálapénzzel?

Figyelt kérdés
Nincs fogadott orvosom, az ügyeletesnél fogok szülni, azonban nagyon sok elkeseredett sztorit olvastam meghiúsult apás szülésekről és aranyórákról a vírus miatt. Ha esetleg én is olyan helyzetbe kerülnék, hogy akadékoskodnának, kinek adhatnék egy kis anyagi ellenszolgáltatást, akinek mondjuk van ráhatása arra, hogy ki lehet a szülőszobán? És ki dönt az aranyóráról? A szülésznőnek adjam, ő dönt ezekről? Vagy rögtön az ügyeletes orvosnak? Esetleg a nővérkék is tudják befolyásolni a helyzetet? Vagy mindenkinek adjak? Természetesen apuka 48 órás negatív PCR teszttel jönne be velem, így biztosan nem lesz fertőző, de semmiképp nem szeretném megfosztani ezektől az élményektől, kérlek segítsetek!
2020. nov. 27. 06:38
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos ez nem ilyen egyszerű.


Amúgy a kórházak kötelesek lennének engedni az apás szülést, csak az NHK elnézi nekik, hogy nem engedik.


A gond az, hogy az átszervezések miatt nincs hely, a kismamák és babák össze vannak zsúfoltak, sokszor ketten-hárman vajúdnak egy szobában és ha pont sokan szülnek, mikor te is és egyszerűen nincs külön szülő szoba, akkor csak az utolsó 15 percre fogják beengedni. Ha odaér egyáltalán.


Hidd el, én is kivagyok emiatt :/

2020. nov. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Viszel egy dagi boríték húszezrest, és mindenkinek adsz, aki elmegy melletted a szülőszobán? Vagy hogy gondoltad?
2020. nov. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos ez nem lesz ilyen egyszerű. Persze biztos kórház függő is, de ez valószínűleg most olyan helyzet amit a pénz nem tud megoldani.
2020. nov. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Ha nincs rá lehetőség ebben a helyzetben akkor ne erőltesd szerintem. A pénz nem minden. A betegfelvételen dolgozom és kicsit van rálátásom a dolgokra. Sajnos előfordult már olyan is, hogy apuka elkésett és már elkezdődött a szülés az anyukánál. Hiába kínált pénzt és őrjöngött akkor sem engedték be. Eleve gondolj bele, hogy sajnos a mai világban amennyit pofátlanul elkér egy nőgyógyász a szülésért ahhoz képest amit te adsz neki az aprópénz. Meg persze nem igazán szeretnék megszegni szerintem a járványügyi előírásokat sem. Nálunk kísérő sem jöhet be a kórházba. Reméljük nem lesz gond.
2020. nov. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Ekkora hülyeséget egyedül találtál ki, vagy segített benne valaki? Ha elkezdesz pénzt osztogatni sokkal kellemetlenebb helyzetbe kerülhetsz, mint anélkül. Majd s pénzed miatt szegik meg a járványügyi előírásokat? Vagy ha többen vagytok egy szülőszobában, akkor adsz pénzt a te férjed bejöhet a masike meg nem? Ezt a konfliktust nem fogják felvállalni a pénzed miatt. Ráadásul olyan gusztustalan és visszataszító ez a hozzáállás. Marha szimpatikus leszel mindenkinek, tele hormonokkal ez is számítani fog. Így jártál, fogadd el.
2020. nov. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Én pont emiatt szültem magánkórházban. Fix pénzt fizettem a távozáskor, nem kellett sunyiskodni meg azon aggódni, hogy kinek kell mennyit adni vajon, hogy azt az ellátást kapjam, amire vágyom. Nekem sem volt több igényem annál, hogy hagyjanak békén és a férjem legyen bent mellettem, de ez ott magától értetődő volt. És cserébe a számla kb annyiban jött ki, mintha fogadott orvossal meg szülésznőnek/csecsemősöknek hálapénzekkel mentem volna neki a szülésnek.

Sajnos mostanság másképp nem tudod biztosítani, hogy úgy alakuljanak a dolgok, ahogy szeretnéd. Kórházon belül biztosan nem számít az, hogy kinek fizetsz és mennyit, ha nem engedik az apás szülést (jogtalanul, megjegyzem), akkor a fejed tetejére állhatsz, akkor se fogják engedni. Nézz utána az adott kórház fb-csoportjában, hogy nemrég szült anyukáknak mik a tapasztalatai, lehet, hogy a te kórházadban pont jó fejek és betartják a szabályokat erre vonatkozóan is.

2020. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom ezek most nagyon fontos kérdésnek tűnnek, de ez egy nap! Most sajnos ki kell birni... Azt a pénzt meg inkább koltsd majd egy jó ebedrendelesre mikor már otthon leszel és nem lesz kedved főzni!

Remélem emberségesek lesznek majd veled!

2020. nov. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!