Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki ambulánsan...

Van itt olyan, aki ambulánsan szült? Elmondanátok, mi a menete? Mit kell hozzá intézni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 27. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

És mégis mi baj lenne ha jó értékekkel születik a gyerek? Az első 24 órát követően csak mericskelik a gyereket, azt otthon is lehet.

Mindenki tudja hogy csak a béna finanszírozási rendszer miatt kell bent tolteni 3 napot. És az a három nap bizony olyan mintha bekerulnel valami 20-as évekbeli elmegyógyintézetbe. Bocs hogy felnőtt nőként nem kivankozom ilyen helyzet után...

2020. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem fordítjuk meg: minek kibírni ha nem muszáj?

Az egész oktatási rendszer a felesleges beletorodo nyelesre készít fel, ahol az "mert ez így szokás" alapon ki kell mindent bírni, mert más is kibírta és egymás fejét nyomjuk a Sz**ba, mert azt ki kell bírni.

A korhazban szülés egyedüli értelme, hogy közel legyen a műtő és az eszköz, egyébként semmi szükség utána ott dekkolni az igénytelen kortermekben random másik 4-5 nővel akiket hirtelen kell elviselned egy olyan intim helyzetben amihez senkinek köze nincs és az összes dolgozó úgy bánik veled hogy minek vagy ott és miért nem kussol már a gyereked.

Aki élvezi, annak persze maradjon meg ez a fantasztikus lehetőség, de a kérdező igénye jogos, nem erdei mesemezon vajakossal akar szülni.

2020. nov. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Kell kerítened egy gyerekorvost, aki neonatologus is, és vállalja, hogy a szülést követő 24 órán belül kimegy megnézni a gyereket. Ilyet most a covidban találni hát kb lehetetlen, senki nem fogja vállalni. Te hazajöhetsz a szülés után saját felelősségre, de a gyereket bent fogják tartani. Látogatni most biztos nem mehetnél be, amikor senki más sem. Plusz megkapnád a nyakadba a gyámhivatalt is. Az anyaság sokkal több kényelmetlenséggel és kellemetlenséggel jár mint 48 óra kórházi tartózkodás, ezt most garantálom neked. Ne adj isten olyan gyereked születik, aki a fél életét kórházban tölti? Miért olyan nagy tragédia az a két nap, ami után úgy jöttök haza, hogy minden oké?
2020. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik normálisan válaszoltak. Reményeim szerint javul a helyzet, mire szülni fogok, mivel még nagyon az elején vagyok, csak szeretném időben elintézni a szükséges dolgokat, hogy megoldható legyen mire odajutok.

Köszönöm a feltételezéseket, nem az első gyerekemmel vagyok várandós, szóval igencsak tudom, mivel jár egy gyerek és a kórházi tök fölösleges tartózkodás.

2020. nov. 28. 09:49
 5/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Ahogy olvastam, még aktuális a kérdés. Én úgy gondolom, hogy az otthonszülés mindenkinek a saját döntése, amit joga van meghozni bizonyos keretek között. Az otthonszülésnek Magyarországon komoly jogi háttere van, sok feltételnek kell teljesülnie ahhoz, hogy ma valaki otthon szülhessen, pontosan a kockázatok csökkentése érdekében. Elsősorban a születendő gyerkőc védőnőjével és leendő háziorvosával kellene megbeszélned ezt a kérdést, a védőnő tudni fogja, hogy mi a menete, és hogyha van rá lehetőség, és tényleg ezt szeretnéd, akkor segíteni is fog elintézni.

Linkelek neked egy oldalt, ha kicsit lejjebb görgetsz, meg fogod találni az otthonszülés feltételeit. Ha ezek teljesülnek, akkor elvileg semmi baj nem lehet az elintézéssel.

Én személy szerint nem bátorítok senkit az otthonszülésre, hiszen hogyha az életünkben van egy olyan nap, amikor 100-szor nagyobb az esély a baj bekövetkezésére, akkor szívesebben tölteném kórházban, mint otthon. Ez mindenkinek a saját döntése, amit mindenképp tiszteletben kell tartani!

Tény, hogy a mai magyarországi viszonyok közelsem ideálisak, azonban az otthonszülésnek is vannak költségei, nem is kicsit, lehet, hogy ennyi pénzből már jobban megérné egy privát kórházi szoba a picivel.

Remélem, hogy minden rendben lesz, és úgy sikerül megszülni a picit, ahogy neked a legjobb!

Itt az ígért link:

[link]

Remélem, hogy tudtam segíteni!:)

2020. dec. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, még aktuális, de szó sem volt otthonszülésről. Ambuláns szülést szeretnék. Tehát: kórházban szülök, majd, ha minden rendben, még aznap haza is jövünk
2020. dec. 28. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!