Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Görcsös embernek nehezebb a...

Görcsös embernek nehezebb a szülés?

Figyelt kérdés
Görcsös, szorongó ember vagyok. Néha a hétköznapokban is azon kapom magam, hogy ökölbe vannak szorítva a kezeim. A szex is sokszor kellemetlen a behatolásnál, tudatosan el kell lazítanom magam közben. Ez gondot jelent majd a szülésnél?
2020. dec. 3. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelenthet, igen. Rám például rámszólt a szülésznőm, hogy ne szorítsam a számat vajúdáskor, mert az kihat lentre is.
2020. dec. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne ezzel a szorongással valamit kezdeni, mert hosszú távon nem egészséges. Szülésnél lehet, hogy fokozódni fog, de ne így indulj neki.
2020. dec. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen én is ilyen vagyok, rutin vizsgálatok is fájnak, véreznek napokkal utána is.


Én nem tágultam emiatt rendesen, azt hittem ott halok meg úgy fájt, pedig nem rossz a fájdalomtűrő képessegem.


Utána minden olyan rosszul sült el, hogy császár lett a vége.


Semmit se tudtam kivitelezni a begyakorlott lazító technikákból.


Nem tágultam de már egymást érték majdnem a fájások. ☹

2020. dec. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
En szorongtam es mondtam a nogyogyasznak hogy felek, sokat almodok a szulessel es mondta hogy akkor legyen program cs. Ha ennyire idegeskedek mert tapasztalata hogy az ilyen nok nem tagulnak es valszeg ugyis cs. a vege. Nem bantam meg, gyors volt es fajdalommentes nekem utana se volt durva masnap csinaltam mindent mondjuk lelkileg igy fel is tudtam keszulni ami nem mindegy. Egy surgossegi csaszarosnak nehezebb atallni fejben meg ugye ok vajudnak elotte.
2020. dec. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, de természetes úton szültem. Előre én is féltem szorongtam a szüléstol, de akkor annyira más tudatallapotban voltam, hogy egyáltalán nem a szorongásra figyeltem, hanem az éppen zajló folyamatokra. A gázos érzéstelenítőt is lehetett hasznalni, bár sokat nem ért mint fájdalom csillapító, de szerintem lazítani segít, és valamennyire eltereli a figyelmet, ezért ajánlom, ha van rá lehetőség.
2020. dec. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van, ami azert segit rajta. Ena fogaimat szoktamosszeszoritani, ket gyereket szultem, a masodiknal nagyon sokaig otthon vajudtam, es csak a tolok elott mentunk be nagyon kicsivel, otthon sokkal jobban el tudtam lazulni, es vegig erosen koncentraltam Ina-May Gaskin bába altal ajanlott legzogyakorlatra, ami az egesz, fajdalmas, de ezaltal tulelheto vajudasi szakaszon szinte egyetlen hang nelkul atsegitett (szemben az elso gyerekemnel, tul koran mentunk be, es sokaig orditottam, a masodiknal sikerult erre a gyakorlatra rafokuszalnom, illetve a fuggoleges, sajat magam altal valasztott pozicio (negykezlab, allva, wc-n ulve felvaltva) tulelhetove tette, pedig marha alacsony a fajdalomkuszobom is.


Szoval a gyakorlat: jon az ossszehuzodas, erzed, ahogy egyre erosebbenfeszul be a hasad, te ezt egy hullamnak kepzeled el, es ahogy jon, lassan, melyen beszivod a levegot, majd lassan, loprszukolesszeruen kifujod (tehat a szad lazan csukva van, igy fujod ki a levegot, amitol berezeg a felso es az also ajkad is, ez segit ellazitani a mehizmokat is, hogy ne feszulj be. Nekem nagyon bevalt.

2020. dec. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen



De felkészülhetsz tudatosan


Nekem mantrám volt


Szem becsuk, száj kinyit, babát kienged..


3 h alatt lett meg a kicsi.


A nagynál görcsös voltam.. úgy nyomták ki belőlem...

2020. dec. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy kihathat. Nekem nagyon sokat segített a kismama jóga (pedig tényleg nem vagyok egy nyugis fajta, de jó technikákat tanultam). Nem tudom, hogy a környezetedben elérhető-e (vagy jelenleg van-e bárhol), de youtube-on vannak jó videók. Pl. Orsi jóga - felkészülés a szülésre.
2020. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dúla sokat segíthet ilyen esetben szerintem.
2020. dec. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!