Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki tud spárgázni, ezáltal...

Aki tud spárgázni, ezáltal nyitottabb, lazább a csípője könnyebben szül?

Figyelt kérdés

2020. dec. 18. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy van összefüggés, nem pont azok a csontok mozdulnak el szüléskor, mint spárgánál. Mondjuk a hajlékonyság biztos nem akadály.

Nem tudok spárgázni, de nagyon könnyen szültem.

2020. dec. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Attól még tágulhat lassan.


Én pl tudtam régen, most már kevésbé, de meg mindig hajlékony vagyok, de nem tágultam rendesen, és műtét lett a vége.

2020. dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem a csípő a szűk keresztmetszet, hanem a hüvely.

A spárga a combcsont medencecsonti ízületét lazítja ki, ennek a résznek nincs szerepe a szülésnél.

2020. dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, spárgánál a lábban a szalagok nyúlnak. Nincs köze hozzás.
2020. dec. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs összefüggés.

A vajudás addig tart amig a medencecsont szét nem tágul annyira hogy áferjen rajta a baba feje. Ez a tágulási szakasz. Nem a hüvely tagul hanem a medence.

Ha átment a feje, utána jönnek a tolófájások, elkezdhetsz nyomni.

Vajudáskor a medence csontjait összekötő szalagok lazulnak, a méh összehúzódik, nyomja lefelé a babát, akinek a súlya es a feje tágitja szét medencédet hogy átférjen rajta a feje.

2020. dec. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Nem a medence tágul, hanem a méhnyak,
2020. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hoppá, ezt elküldtem...

Szóval a medence csontjai minimálisan mozdulnak el.

Ami 9 hónapig (jó esetben) nem engedte kicsúszni a magzatot a méhből, most viszont ki kell nyílnia, az a méhszáj. Ezt tapintja az orvos a vizsgálatoknál, így követi, hogy halad a szülés.1, 2, 3, 4 ujjnyi tágulás, majd mikor "eltűnik a méhszáj", kezdődik a kitolási szakasz. A hüvely ehhez képest könnyedén kitágul, ahogy a csontos koponya áthalad rajta.

2020. dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig a medence belső keresztmetszete kicsi a magzat fejéhez képes, azt Jó esetben időben felfedezik, és ez császármetszési indikációt jelent. Nem, várjuk, hogy majd kitágul...
2020. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
spárgázni tudsz az jó,de semmi köze könnyü szüléshez
2020. dec. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meglepheted a dokit
2020. dec. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!