Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan lehet megbizonyosodni...

Honnan lehet megbizonyosodni arról, hogy érdemes családot alapítani egy férfival?

Figyelt kérdés

Nekem nincs párkapcsolatom, és jelenleg nem szeretnék gyereket, viszont olyan sokszor olvasom itt gyk-n, az ilyen "nem foglalkozik a gyerekkel/nem segít be otthon a férjem, pedig a gyerek előtt lehetett rá számítani" jellegű kérdéseket, hogy elkezdtem emiatt foglalkozni a témával.

Ha a barátaim párkapcsolait nézem, akkor már most inkább a nők vezetik a hátartást, néhány esetben a karrierbe is ők fektetik a nagyobb energiát, de biztos vagyok abban, hogy nem minden fickó ilyen fatökű, csak nem tudom hogyan lehet eldönteni, hogy a talpraesettség megmarad-e egy (vagy több) hisztiző gyerek mellett is.

Tényleg nem polgárpukkasztásnak szánom a kérdést, de jobban szeretném most megtudni a választ mint pl. két gyerek után. Ha esetleg valaki így is sértésnek venné: nem a férfiak ellen szól a kerdés, de mivel nő vagyok én férfit keresek majd.



2020. dec. 28. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Úgy kell gyereket vállalni, hogy bármi adódhat, egyedül kell felnevelned. Ebbe beletartozik az is, hogy később derül ki gyakorlatban, milyen az apa.
2020. dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nevelés kérdése is😃 Ha már csak abból indulok ki, hogy nálunk az van hogy ugyanúgy befogom a házimunkába is a párom, ki van osztva ki mit csinál. Anyukám párja nem segít, mivel nem is hagyja neki, mindent ő akar csinálni. Nyilván ha csendben duzzogsz és várod hogy besegítsen úgy egyik férfi se fog
2020. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Normális esetben egy pár megismeri egymást rendesen, mielőtt babázásba fogna. Én pontosan tudtam, mennyire gondoskodó apa lesz a férjem, mert velem is ilyen volt mindig is. Voltam beteg, ápolt. Voltam magam alatt, vígasztalt. Mindig is alap volt neki is, hogy a házimunka közös, hiszen ketten él(t)ünk itt.


Abszolút nem okozott meglepetést azzal a férjem, amilyen apa lett. Gondoskodó, nem riad meg sem a kakis pelustól, sem a 3 éves dackorszakos hisztitől, de még a császárhegem kötözésétől sem (én meg se mertem nézni az elején). Néha irigykedem is picit a lányainkra, nekem nem jutott ilyen édesapa.

2020. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Arról miért nincs szó sose, hogy ugyanez áll a nőkre is...? Az én környezetemben is vannak olyan családok, ahol a nő megszülte a gyereket es ezzel ki is fújt a dolog, a gyereket apuka és a nagymamák nevelik, míg az anyuka a körmösnél/fodrásznál/edzőteremben ül. Egyébként sokat kell beszélgetni és együtt élni legalább 1-2 évet, mert olyankor jönnek ki a kevésbé jó tulajdonságok, akikkel vagy még kell birkózni vagy el kell engedni.
2020. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

"pedig a gyerek előtt lehetett rá számítani"


Ebben a mondatban nem hiszek.

2020. dec. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Nincs rá recept. Ha lenne, akkor nem lenne ennyi válás, meg gyakoris kérdés erről.

Meg kell ismerni a másikat. Igen, csak az összeköltözés is, meg a gyerek érkezése is nagy változás, és nem tudod biztosan, hogy másikból ez mit vált ki. Egy másik embert tökéletesen kiismerni kb. egy élet munkája.


Támpontot adhat, ha látod a szüleit, családját, hogy ők milyenek. Családszerető embereknek általában családszerető gyerekük is lesz. Elvált szülők gyerekei nagyobb arányban válnak el.

Ha más kisgyerekével szeretettel bánik, az jó jel! Számíthatsz rá, hogy a sajátját is legalább ennyire szeretni fogja.

Általában véve az önzetlen, türelmes, empatikus emberekből jobb szülő lesz.

Fontos, hogy a gyereknevelésben az ösztönös dolgok mellett ott legyenek a tanult dolgok is: vagyis igenis kézbe kell venni gyereknevelési könyveket, méghozzá jó érzékkel kell kiválasztani, hogy milyeneket. Tehát aki pl. úgy áll hozzá, hogy majd ő mindent a saját ösztönei után csinál, mert neki aztán senki ne mondja meg hogyan kell, az máris öngólt rúgott. Sok véleményt meg lehet hallgatni, a "gyűlölt" anyósét is, ezeket mérlegre kell tenni, és azt megfogadni belőle, ami máshonnan hallottakkal, vagy tapasztaltakkal egybevág.

Fontos tudatosítania magában mindkét szülőnek, hogy nemcsak ők nevelik a gyereküket, hanem a gyerek is őket. Tanítja őket rugalmasságra, gyors helyzetmegoldásra, türelemre, szeretetre, az ő nézőpontjának megismerésére. Aki ettől idegenkedik, és azt képzeli, úgy alakítja a gyerekét, mint egy vasdarabot, az nagyon melléfoghat.

Nem minden gyerek ugyanolyan, nem a gyerek dolga, hogy a szülő vágyait beteljesítse, és a nevelésnek kell alkalmazkodnia a gyerek alaptermészetéből, hogy a legjobbat hozzuk ki belőle. És el kell fogadni, ha ő pont abban tehetségtelen, ami neked a hivatásod és szenvedélyed. Azt kell megkeresned, amit ő örömmel csinál, és amiben tehetséges. És a "tehetséges" sem azt jelenti, hogy mindenkinél jobb lesz. Fogadd el, és szeresd akkor is, ha ő gyengécske diák lesz, és csak szerény életpályát fog befutni. És akkor is, ha sérült vagy részképesség-zavaros, hiperaktív stb. szóval problémás gyerek lesz.

Szóval az elfogadás szintén egy nagyon fontos szülői tulajdonság.


Hát ezeket így előre aligha tudod lecsekkolni az együtt járás alatt. :-)

2020. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Nézd meg, mi az otthoni minta. Szoktak-e a családjában érzelmeket kifejezni, gondoskodni egymásról, családi sztorikból kiderülhet, apukája foglalkozott-e vele gyerekként meg megtalálja-e a hűtőt egyedül is. Jó teszt lehet, ha háziállatotok van, azzal törődik-e vagy csak néha játszik vele. Meg ha találkoztok valakivel, ahol gyerekek is vannak, akkor két perc után lelép, mert idegesíti, vagy tud kapcsolódni a kisebbekhez is.
2020. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk a férjem már akkor is partner volt a házimunkában, amikor még csak egy]ütt éltünk.

Mikor megszületett a lányunk, akkor is odatette magát. Meló után ha látta h nem volt időm elmosogatott, vagy babázott hogy nyuginan ehessek stb.


Mikor visszamentem dolgozni akkor is így volt.

Azért én mindig is több házimunkát végeztem mint ő, de ez a műszakbeosztása miatt is van (folyamatos 3 műszak)


Mikor az ikrek megszülettek, kevesebbet segített a gyetekek körül. Részben azért mert itt volt anyósom (a covid miatt nem volt ovi,apa dolgozott és még mi a kórházban voltunk vigyáznia kellett a nagyobb lányra, aztán még szeretett volna maradni a picikkel kicsit)

Tehát kb 2 hónapot töltött nálunk (kora babák lettek az ikrek 3 hetet kórházban voltunk)

Így a férkem is elkényelmesedett.

Nem is nagyon találta a hely~t a kicsik mellett. Mire hazamentünk a khból már megvolt a rutinom velük és ő ugye nem volt beiktatva.

hirtelen ott voltam 3 gyerek + háztartással a nyakamon, ő meg csak a laptopot nyomkodta ha otthon volt.

Megbeszéltük a dolgot. Alakítottunk a menetrenden h a férjemnek is legyen " feladata" a babákkal is.


Voltak nehéz időszakok/vannak is/lesznek is.

De nem csalódtam a férjemben. Kellők~pp kiismertem az együtttöltött évek alatt, mielőttmég hozzámentem

2020. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kicsit ellentmondásos 1-2 válasz, de köszönök minden véleményt mert igazából megtudtam amit szerettem volna.

Mondjuk úgy, hogy az egyes válaszoló - bár sokak által le lett pontozva - szerintem nagyon hasznos választ adott, meg igazából mindenki más is.


4-es a leírásban megjegyeztem, hogy a nők azért nem érdekelnek, mert velük nem szeretnék családot alapítani, magamat meg elég jól ismerem, de köszi a tippet, nem hülyeség amit javasoltál.

2020. dec. 28. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!