Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy 153 cm magas vékony...

Egy 153 cm magas vékony testalkatú nő meg tud szülni egy 4 kilós babát? Ki tudja magából nyomni, vagy császár? Nagy fejkörméret van.

Figyelt kérdés
2020. dec. 29. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Valószínűleg császár lesz belőle
2020. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Az szülésnél kiderül.
2020. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Nőgyógyászod jobban meg tudja ezt válaszolni, mint a gyakori népe.
2020. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Sok peldat olvastam, mikor az elso gyerekunket vartam, es a valasz, hogy a tamogato kornyezettol fugg, ami mellett a legtobb esetben igen, vagy ha nem, akkor nem ez az oka. Vekony, bar ennel valamivel magasabb vagyok, ket gyereket szultem 4 kilo folott, masodjara hatalmas atmeronek kellett kifernie, megsem volt egy icipici, ellatast nem igenylo serulesen kivul semmim (az elsonel sajnos hagytam a gatmetszest, masodjara olyan helyet valasztottam, ahol 100-bol 1-nel vegeztek). Egyebkent sem a 4 kilo a lenyeg, ezert nem is ertemezt a sulybecslest, hanem a fejkorforgat, mert az a legnagyobb, aminek ki kell fernie, raadasul az ugy van kitalalva, hogy osszecsusznak a csontok, tehat siman kifer.


Ha varhatoan nagy a baba, erdemes negykezlab szulni, ugy 30%-kal tobb helye van kiferni, mint fekve, vagy felig fekve, a lenyeg, hogy fuggoleges helyzetben nincs utban a farcsont, igy a nagyobb baba is ki tud jonni rasegites nelkul is, en a masodikat igy szultem meg.

2020. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
155cm,43kg vagyok. 4kg-val született a lányom. Nem bírtam kinyomni, császárt szerettem volna, de az orvos nemet mondott és hasba konyoklessel, gatmetszessel ki preselte.
2020. dec. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Ja, eserdemes arra szamitani, hogy a kitolas hosszabb lesz, akar 2-3 ora is lehet, mikozben elorebb jon, majd visszacsuszik, nagy babaknal ez rendszeresen elofordul. Ilyenkor mindig egykicsit elorebb kerul, tehat halad a dolog, csak lassan. Nagyon fontos, hogy a szuleszno, orvos ilyenkor ne tartsa vissza a babat a visszacsuszastol, ne tartson ellent, ne nyomja a hasad kicsit sem, mert visszacsuszas kozben jut a baba oxigenhez (es egyebkent is teljesen normalis normal sulyu babanal is, hogy visszacsuszik). Ha ezt megakadalyozzak, azzal oxigenhianyos allapotot idezhetnek elo, sajnos az elso gyerekemnel ezt meg nem tudtam, es hagytam.

45 perc volt egyebkent mindketszer a kitolas, ami nekem nagyon hosszunak erzodott, de ez is teljesen normalis.

4-es voltam

2020. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Meg lemaradt, hogy amiatt is fontos a lassabb kitolas, hogy minel kevesebb serules legyen, tehat nem kell siettetni, a lenyeg csak annyi, hogy fuggoleges pozban tortenjen (tudom, hogy a legtobb helyen a fekve kitolast mondjak az anyanak, de ez egy nagyon elavult, karos gyakorlat, amit nemcsak vissza lehet, de szerintem kell is utasitani a baba erdekeben is, barmit is mond az orvos meg a szuleszno).
2020. dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Én 157\44kg-vel lettem terhes. Férjem 198cm, húga 186cm, anyjuk 180cm.

Mind majdnem 4 és fél kilósan születtek.

Babám az ő genetikájukat örökölte.

A hasam akkora volt az alkatomhoz képest mintha hármas ikreket várnék.

Mikor a 36.héten már 4200g súlyt mért az uh, az orvos felajánlotta a császárt, én pedig el is fogadtam.

Végül 4430g lett, akkora volt mint egy három hónapos, a 62es ruhákat még épp hogy rá tudtam adni két hétig. Még a nőgyógyászatról is feljöttek megnézni, híre ment a kórházban mekkora baba született.

Szóval én nem bánom, hogy császár lett.

2020. dec. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Vagy igen vagy nem,de szerencsére ha látják uh-n hogy nagy a baba, akkor akár tervezett császár is lehet, ami sokkal jobb mintha sürgősségi lenne!
2020. dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jó, akkor császár lesz. Én biztos nem fogok 20-30 órán keresztül vajúdni meg 2-3 órán keresztül nyomni!
2021. jan. 1. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!