Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Januártól nem lehet orvost...

Januártól nem lehet orvost választani. Akkor kórházat sem?

Figyelt kérdés

Én elkezdtem járni egy számomra szimpatikus orvoshoz, egy másik kórházban. Körzetileg nem oda tartozom, de mindenképpen ott szeretnék szülni. Amikor fel akartam fogadni szüléshez a dokit, azt mondta, erre januártól úgy néz ki nem lesz lehetőség.

De azért a kórház fogadni fog ügyeletes orvossal? Oda járok kötelező vizsgálatokra (bár mindig viszek beutalót). Csak ezt így mégse akartam ettől az orvostól megkérdezni.



2020. dec. 31. 09:13
A kérdező szavazást indított:
Kórházat szabadon lehet választani, csak orvost nem
Kizárólag abban a kórházban szülhet mindenki, ahova tartozik
Kórháza válogatja, hogy fogad-e
Egyelőre nincs infó, még a kórházak sem tudják mi lesz
29 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Egyelőre nincs semmi információ.
2020. dec. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha még egy érintett, az orvos is csak annyit tud, hogy "úgy néz ki", akkor itt se nagyon fogsz ennél pontosabb infót kapni. Majd ha lesznek pontos részletek, az orvos is meg tudja mondani, hogy hogy lesz. Ebben én inkább az ő véleményére hagytakoznék, mint amit itt olvasok.
2020. dec. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tud egyelőre semmi pontosat, annyira jó a tájékoztatás..
2020. dec. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem logikus. Ha szülészt fogadsz, akkor ő adja a lehetőséget is, hogy abban a kórházban szülj, ahova amúgy lehet nem tartozol körzetileg.

Ha nincs orvos fogadási lehetőség, akkor ha mentőt hívsz, akkor ők a legközelebbi kórházba visznek be. Ha épp városon kívül vagy és teszem azt Sopronban indul be a szülés, nyilván nem fognak Debrecenbe visszaküldeni, mert a lakcímkártyád alapján ott élsz.

De ha elkezdesz vajúdni és lábon bemész az általad preferált kórházba, akkor valószínűleg fennakadnak majd, hogy te nem ide tartozol, de ha olyan állapotban vagy már, a hippokratészi eskü miatt úgyis ellátnak. Hacsak nem vitetnek át a körzetibe mentővel ha csinálnak ilyet egyáltalán.. :D

2020. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahogy meg fogják ezt oldani.
2020. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Dicső vezérünk majd megálmodja az utolsó utáni pillanatban.
2021. jan. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ki vagyok ezen én is akadva. Mas forumon is kerdeztem mar errol de senki nem tud semmit. Ket het mulva megyek dokihoz akinel szulni akarok majd akkor kifaggatom mit tud de gyanitom nem sokat. Lehet igy mar nem tudok majd nala szulni.
2021. jan. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
4%
Nem kell gyereket szülni és nincs ilyen probléma. Állatmenhelyek között továbbra is nyugodtan lehet válogatni.
2021. jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
8-as seggfej vagy. Van gyereken és mentett kutyám is. A kettő nem zárja ki egymást, csak ésszel kell csinálni.
2021. jan. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért okos dolog ezt az egészet a covid járvány közepén bedobni, mert még amúgy nincs elég nagy fejetlenség sehol...

Rettenetes a magyar helyzet, senki nem tud semmit, senkit nem tájékoztatnak időben, aztán "lesz, ami lesz". :(

2021. jan. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!