Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros szülésem lesz,...

Császáros szülésem lesz, ebben az esetben mit kell a szülőszobai csomagba pakolni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szülőszoba? Hát ha császárod lesz, akkor nem lesz szülőszoba, nem?

Ha a kórházi táskát érted, akkor:

magadnak:

- papírok (személyi, lakcímkártya, taj kártya, kiskönyv, főbb leletek),

- pipere (fogkefe, fogkrém, tusfürdő, sampon, dezodor, krémek, fésű, hajgumik, wc papír, papírzsepi, esetleg smink)

- kb 4 db eldobható, gumis derekú bugyi (pl Tena) naaaagyon jó- puha, elasztikus, de kellemes pamutos érzet- nem kell mosogatni, ha véres lesz csak eldobod.

- esetleg "betétes" Tena lady (inkontinencia) bugyi, sokan idegenkednek tőle, nekem szuper volt. nekem 2 darab elég volt, mert a durva vérzés csak kb 1 napig jelentkezik, utána a hagyományos betétek is bírják.

- normál és extra éjszakai betétek, 1-2 csomag mindegyikből

- fürdéshez gumipapucs, törülköző

- kézmosás: folyékony szappan, kéztörlő, kézfertőtlenítő

- hálóing 4 db (mert véres lesz, meg meleg is van a babák miatt, beleizzadhatsz) császársebre nagy eséllyel nem tudsz nadrágot húzni majd, úgy készülj...

- evéshez: pohár, tányér, evőeszköz, szalvéta, SZÍVÓSZÁL (eleinte nem emelheted a fejed)

- 1 karton ásványvíz

- telefontöltő, fülhallgató, aprópénz (pl kávé automatához)

- nejlon szatyor (pl szennyes ruhának, vérfoltos stb.)

- zokni, köntös stb.

- ruha hazamenetelhez.


babának:

1 csomag pelenka, 1-es méret

popsi krém,

Octanisept fertőtlenítő

3 db textilpelus

baba sapka.

ruhát, kis takarót valószínűleg ad a kórház. ha nem, akkor 4-5 body és rugdalózó, valamint egy takaró.

Nem tudom, van-e most lehetőség arra, hogy párod bevigyen pl. tiszta hálóinget, szóval ennek fényében változhatnak a mennyiségek.

2021. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Legalábbis nekem nem kellett.

Előző nap felvettek osztályra. Oda nyilván vittem mindent ami kellhet majd magamnak is meg a babának is. Konkrét szülőszobai cucc nem kell.

A műtét előtt letusoltam, és meztelen feküdtem be az ágyamba. Csak egy maszk kellett. Jött értem a műtős fiú és ágyastól áttolt a szülészetre.

Műtét után vissza a szobámba.

Nem voltam külön őrzőben, meg megfigyelőben.

2021. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orzore gondolsz :

Fasli, ha apás szülés lesz akkor apás mutos ruha, törölköző, papucs, szívószál (megmenti az életed!) víz, betét, bugyi, és kB ennyi.

2021. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ami életmentő volt az a szívószálas dobozos üdítő (nem rostos). Volt benne cukor, lett egy kis energiám és folyadék. Több dobozzal megittam a műtét után. Amúgy az egyik nővér ajánlotta, h.hozzon nekem a férjem, amikor feltoltak a műtét után az őrzőbe.
2021. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4vagyok, lehet a sok folyadék miatt is indult be már másnap a tejem.
2021. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen rosszul írtam, nem szülőszobai hanem a műtőbe, majd az őzőre gondoltam, legtöbben értették mire gondolok. Köszönöm a válaszokat
2021. jan. 6. 15:37
 7/8 anonim ***** válasza:
[link] En ezt meg otthon is sokaig hasznaltam, nagyon jol jott az ivashoz. A masik az eldobhato pelenka ami kisnadrag formaju olyan mint egy boxer. Legalabb 3 hetig azt hordtam itthon mert nem ert a sebhez es frankon tartotta a nagy betetet. En eloszor hasznaltam ilyen bugyikat es amugy kimoshatoak.
2021. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsanat eldobhato bugyi 🙈
2021. jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!