Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mièrt szeretnènek annyian...

Mièrt szeretnènek annyian császár után "simán" szülni?

Figyelt kérdés

18 hónapja született a kislányom, indítottak 41.hèten, de 8 óra vajúdás után sem történt semmi, meg kellett műteni. Jól éltem meg, nem volt semmi komplikáció.

Most, hogy már nem lehet fogadott orvosom,úgy engedte el a kezünket, hogy ebből bármi lehet, akár természetes úton is megszülethet, nem látja akadályát.

Sok anyuka küzd hogy császár után simán szüljön, én pont attól félek. Miért jobb? Császár után nem veszèlyes? Bevallom, meg vagyok rettenve ettől,foleg hogy az új törvény miatt csak ügyeletes orvossal lehet szülni.Februárra vagyok kiírva, előre is köszönöm a válaszokat🙂


2021. jan. 7. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
De veszélyes lehet. Ezért fogadnak sokan hozza orvost, sőt van aki teamet. Egy balféknél ne érdemes kockáztatni. Szerintem ügyeletben sem fognak szülésre kényszeríteni, ha jelzés, hogy nem szeretnéd.
2021. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azert szerettem volna, mert hianyerzetem volt az elso utan es hulyen hangzik de szerettem volna ugy szulni, ahogy az ki lett talalva, kivancsi voltam h kepes vagyok-e ra es ha igen, milyen lesz. Sikerult masodjara es harmadjara is, abszolut megerte. Egyebkent meg csinalja mindenki ugy ahogy neki a legjobb!
2021. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Ez általában egyedi mérlegelés tárgya. A szülésnek mindenképpen van kockázata, és vannak lehetséges szövődményei. Az adott helyzetben eldöntitek majd az orvossal, hogy a Te esetedben a császármetszés vagy a hüvelyi szülés biztonságosabb-e.
2021. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Fájáserősìtőt nem adhatnak, ha a korábbi szülés császáros volt.

Én is szeretném a természetes szülést átélni. Nekem is van hiányérzetem. Nem voltak fájásaim stb..csak vágtak és hopp ott volt a baba, fel sem fogtam. Utána viszont baromira fájt minden. Súlyokat pakoltak a hasamra, meg jeget, nem bírtam leszállni az ágyról stb..

2021. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Ma már nem annyira egyértelmű, hogy császár után császár.

És nem feltétlenül kell ehhez fogadott doki meg határozott kemény fellépés mint néha itt neten olvasom.

Tesóm is elsőt császárral, másodikat természetesen szülte. Egyszerűen csak megindult a szülés oszt kész. Nem fognak ilyenkor műteni ha nincs miért.

Nem is értem miért kell ezen annyit izgulni és fogadott dokit csak emiatt keresni.

2021. jan. 8. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Hát 5-os izgulni példaul azért, mert jobb a tervezett császár, mint a sürgősségi. Tehát ha eleve csak császár jöhet szóba, vagy azt szeretné másodjára is a nő, akkor jobb előre leszervezni.
2021. jan. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Ez pont nem igaz, a baba szempontjából jobb állítólag ha spontán módon indul azaz sürgősségi. Nyilván az orvosnak meg az jobb ha időpontra mész.
2021. jan. 8. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem egy tervezett műtét mindig biztonságosabb mint egy sürgősségi.

A babának is jobb egy biztonságosabb műtét.

2021. jan. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem is... Ezért félek most hogy a császár után így állnak hozzá és ráadásul nem is biztos hogy a saját orvosomhoz kerülök
2021. jan. 8. 09:24
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
7 en majdnem elvereztem természetes szules után, uh baromira az a véleményem, hogy a babának az a legjobb ha az anyja életben marad. Minden más csak bónusz. És egy csaszar utáni szulesztes veszélyes. Hegszetvalas miatt. Sosem mennek bele. Akkor sem, ha lehet hogy sikerül. Annyit nem ér a hüvelyi szules. Nem is értem a nagy hipe-ot körülötte. Nem valami nagy élmény és kitüntetés se jár érte. A babára gyakorolt előnyei sem olyan marha nagyok, mint ahogy szajkózzák.
2021. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!