Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mièrt szeretnènek annyian...

Mièrt szeretnènek annyian császár után "simán" szülni?

Figyelt kérdés

18 hónapja született a kislányom, indítottak 41.hèten, de 8 óra vajúdás után sem történt semmi, meg kellett műteni. Jól éltem meg, nem volt semmi komplikáció.

Most, hogy már nem lehet fogadott orvosom,úgy engedte el a kezünket, hogy ebből bármi lehet, akár természetes úton is megszülethet, nem látja akadályát.

Sok anyuka küzd hogy császár után simán szüljön, én pont attól félek. Miért jobb? Császár után nem veszèlyes? Bevallom, meg vagyok rettenve ettől,foleg hogy az új törvény miatt csak ügyeletes orvossal lehet szülni.Februárra vagyok kiírva, előre is köszönöm a válaszokat🙂


2021. jan. 7. 21:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

És erre van valami törvény vagy bármi, hogy "nem mennèl bele"?

Gondolom ilyet nem lehet hogy azt mondom hogy " Doktor úr én nem szeretnék simán szülni hanem császárral"

2021. jan. 8. 11:04
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
#10 Én a második császáromnál maradtam ott majdnem. A szervösszenövések miatt nagyon nehezen fértek hozzá a babához, erős belső vérzésem lett. Császár után másnap újra kellett operálni, mert elöntötte a hasüreget a vér. Ettől még nagyon sok többedik császármetszés sikerül mindenféle kompliķáció nélkül. És sok sikeres VBAC történet is van. Ezért írtam, hogy a szülés mindenképpen kockázatos és egyénileg kell mérlegelni, melyik a biztonságosabb út. Sajnos nem olyan egyszerű, hogy császár= biztonság.
2021. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12 sajnos valóban nem. Ha lenne tuti módszer mindenki azt használná. Csak mostanában elindult a csaszar démonizálása és a természetes szules felmagasztalása egyes körökben. En ezt óvatosabban kezelnem. Mind a kettőnek megvannak a hátulütői. Itt vagyunk elő példának.

Kérdező. Csaszar elozmennyel valószínű meghallgatják a keresedet. En meg nem hallottam olyanról, hogy csaszar után konkrétan belekenyszeritettek volna bárkit egy szulesbe. De kérdezd meg a kórházban, mi a protokoll erre az esetre.

2021. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!