Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért teszik rá az anyára...

Miért teszik rá az anyára szülés után rögtön a gyereket? Mit veszítene vele az anya meg a baba, ha előtte megfürdetnék a gyereket meg az anya is lezuhanyozna meg rendbe tenné magát, és utána lenne aranyóra?

Figyelt kérdés
2021. jan. 16. 11:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%
Mert biológiai szükség van rá.
2021. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Azt, hogy az már nem az aranyóra és nem az anyját érzi legelőször.
2021. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
58%
Te vilagi idiota vagy,mar ne is haragudj...
2021. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
Mind a babának, mind az anyának meg kell küzdenie a születésért, illetve szülésért. Ha nő lennék, én is biztos azonnal akarnám a picit néhány percre, akit addig csak belül éreztem. Aztán persze elvágják a köldökzsinórt, összevarrják az anyát, ha kell, megmérik és megfürdetik a babát, utána jön az aranyóra babával és jobb esetben apával is.
2021. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%
Mert akkor már semmi értelme nem lenne. Ha te undorodsz a saját gyerekedtől kérd hogy ne tegyék rád, adják az apjának, ennyi.
2021. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
Mindkét gyerekem, amikor rám tették őket abbahagyta a sírást. Ezt veszítenék, a biztonság érzését, mert itt kint ők nem ismernek mást, csak az anya szívverését, amitől megnyugszanak.
2021. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Anyád a világi idióta! Ki írta, hogy undorodom a gyerektől? A többieknek meg köszönöm, aki normálisan tudott válaszolni a kérdésre.
2021. jan. 16. 12:01
 8/29 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem undorodnál akkor meg se fordulna ilyen a fejedben. Tudod egy normális anya alig várja hogy láthassa, megfoghassa a gyerekét, nem érdekli magzatmázas-e vagy parfümtől illatozik.
2021. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
29%

Semmit. Nem azon az 5 percen múlik míg lemossak, meg bepolyaljak.

Csak most ez egy divatos rituale, amivel nincs is semmi gond, bár ha már biológiai szükségletének gondolják egyesek akkor kezd kicsit elfajulni.

Az emberek szomjazzak a ritualekat.

A gyakorin néha kicsit úgy érzem szinte kötelező egyfelekepp gondolkozni a szülésrol, eleve meg kell élni sokak szerint. Bezzeg más témában mindig megy a tabudontogeto istenitese ("rajottem hogy mégsem nekem való a gyerek de most fél éves hova tegyem?)

2021. jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon fontos ez az első “találkozás”, ezért fontos, hogy minél több kórház legyen anya és bababarát.


Azzal, hogy azonnal ráteszik az anyukára:

- megnyugszik anyuka és a baba is

- a kötődés miatt is nagyon fontos

- a picik szinte maguktól “rámennek” a cicire és elkezdenek szopizni (nagyon erős az ösztön bennük)

- illetve az is fontos, hogy ilyenkor még ne vágják el azonnal a köldökzsinórt. Erről is sok érdekes cikk és tanulmány van.


Egyébként a régi rendszerű “elveszik a gyereket mosdatni, mérni stb” sokkal gyakoribb az is, hogy az anyukának elmegy a teje. Pont emiatt, mert egy kis időre “megszakad“ a szülés folyamata. (A picit elveszik, nem kezd azonnal szopizni...)


Én még nem szültem, de sokat olvastam a témában.

2021. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!