Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél miért olyan fontosa...

Szülésnél miért olyan fontosa baba szívhangja hogy szinte csak azt figyelik?

Figyelt kérdés
Mikor szült a feleségem sok órás vajjudás során senkit nem érdekelt semmi csak a szívhang, amit egy géppel néztek. A kitolási szakaszig csak azt nézték.
2021. jan. 18. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha gyengül a szívhang baj van a babával, nekem is így lett császár belőle.
2021. jan. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Hát... Tudod, a szülés célja általában egy ÉLŐ és jó állapotú újszülött. Mégis mit néznének, ha nem azt, hogy hogy van a magzat?
2021. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Hát... Tudod, a szülés célja általában egy ÉLŐ és jó állapotú újszülött. Mégis mit néznének, ha nem azt, hogy hogy van a magzat?"


mert egy emberről általában nem sok információt ad a szívhangja, semmit nem tudsz róla hogy 80 vagy 120-at ver neki. Az egészségi állapotáról sem tudsz meg semmit. Ezért tettem fel a kérdést, mert biztos van oka hogy azt nézik.

Csak nem tudom mi. Erre meg egy közhelyes kioktatást kapok a 2-tól...

2021. jan. 18. 20:22
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

A magzat szívfrekvenciája elég szoros összefüggést mutat a méhen belüli állapotával.

Hypoxiára pl. csökken.

És tekintettel arra, hogy a magzat a méhen belül van, sem a vérnyomását, sem a bőrszínét, sem a pupillareakcióját, sem az izomtónusát, sem a tudatállapotát nem tudod vizsgálni.

2021. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A baba állapotáról méhen belül az egyetlen információt adó dolog az a szívfrekvenciája, ilyen egyszerű...
2021. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Látszik hogy te is férfi vagy
2021. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
#6 én például nő vagyok, de mivel nem végeztem orvosit, én is csak tippelni tudok, hogy azért, mert kifáraszthatja a szülés folyamata a kis szívét, és azonnali beavatkozást igényelhet a gyengülése. nem kell a neme miatt lenézni, a nők se születnek tökéletes biológiatudással.
2021. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Látszik hogy te is férfi vagy"


???


Talán az is látszik hogy nem vagyok orvos, biológus, stb.

2021. jan. 18. 20:51
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szívét fárasztja ki.

A magzat, amíg amehen belül van, nem lélegzik, hanem a köldökzsinóron és a lepényen keresztül kapja az oxigént (ami ügyének árt az életben maradáshoz, ez gondolom még tiszta).

Ha szar a lepény ("öreg", elmeszesedett, nem megfelelően működik benne a gázcsere) és még pluszban a fájások alatt összenyomódik, azaz tovább romlik a funkciója, akkor a magzat nem kap elég oxigént.

Vagy ha összenyomódik a zsinór, akkor szintén nem kap elég oxigént.

Ha nem kap elég oxigént, akkor csökken a szívhangja. Ez egy reflexválasz.

2021. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Pár napja szültem. Volt a kórházban egy szobatársam, akinek a babájának szülés közben hirtelen esni kezdett a pulzusa. Azonnal sürgősségi császár kellett. Szóval életet menthet, ezért kell.
2021. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!