Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek nem fájt annyira a szülés, mint gondolta?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy van-e ilyen tapasztalat. Csak az ellenkezőjéről hallottam eddig. Van olyan hölgy, akinek olyan magas a fájdalomtűrő képessége, hogy nem viselte annyira rosszul?

Vagy tényleg nem lehet felkészülni arra a fájdalomra?



2021. jan. 19. 03:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én más fajta fájdalmat képzeltem el. Nekem a hasam egy pillanatig fájt , minden fájdalom a derekamba sugárzott. Mindenki azt kérdezi, hogy fájhat egy derék ennyire, de tény, ott és akkor azt éreztem , hogy megpusztulok :D
2021. jan. 19. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Nekem rendkívül alacsony a fájdalom küszöböm, aztán végig csináltam érzéstelenítés nélkül, kéjgázzal, hogy két fájás között pihenhessek. Sose hittem, hogy így bírni fogom.

Ettől függetlenül kegyetlenül fájt, mégis valami olyan állapotba kerültem amiben ez nem jelentett gondot.

Nem lehet rá felkészülni szerintem.

Illetve érdekes, hogy amint megszületett, az előző 10 óra vajúdási/szülési fájdalom nyomtalanul eltűnt. Pár órával később úgy éreztem, hogy újra tudnám kezdeni a szülést.

2021. jan. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hazudok, fájt. NAGYON. Ugyanakkor én sokkal rosszabbra számítottam. Én is amúgy másképp képzeltem el, először nem is gondoltam, hogy a fájásokat érzem (nekem fájásokkal indult, a magzatvíz csak a szülőszobán folyt el, amikor burkot repesztettek). Az első 1-2 óra inkább olyan volt, mint egy különösen makacs, intenzív hascsikarás. Ment is a hasam, egy óra alatt vagy négyszer voltam vécén, szóval én tényleg azt hittem, hogy ez még nem a szülés (40+4 mégis mire számítottam? Na mindegy). De aztán valahogy nem volt olyan vészes később sem, a fájdalom mindig fokozatosan erősödött, és voltak benne szünetek. Nem kaptam oxit meg semmi beavatkozás nem volt (burokrepesztést leszámítva), szóval nekem minden ment a maga medrében, és nagyon hamar megszületett a kislányom, az a szakasz, amikor tényleg elmosódik minden és amikor tényleg csak arra emlékszem, hogy inkább nem ott akarok lenni, az olyan másfél óra volt kb, utána már a kitolás jött, húsz perc alatt megvolt az is, de az meg megint másképp fáj, és szerintem sokkal kevésbé. Az idő is másképp múlik olyankor, nekem rövidebbnek tűnt, mint amilyen valójában volt.
2021. jan. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a második szülés nem volt olyan vészes, mint ahogy az elsőre emlékeztem. (Pedig az első is megvolt 3 óra alatt.) A második is fájt, de pokoli fájdalom csak pár percig volt az első tolófájás után, amikor egy ideig nem szabad nyomni. Na az feszít, mint a fene.
2021. jan. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A kitolás meglepően nem fájt, viszont az az iszonyaos mennyiségű erő, energia, ami kell hozzá, az megviselt.
2021. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal rosszabbra számítottam én is. Nekem sikerült annyira befelé figyelnem, hogy teljesen másodrangos dolog volt a fájdalom. 😊
2021. jan. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem sem fájt, pedig 16 órát vajúdtam, kaptam oxit, de fájdalomcsillapítót nem.

Jó, persze, nem volt kellemes,de én sokkal rosszabbra készültem.

A hasam nekem sem fájt, csak a derekam. A kitolás egyáltalán nem fájt, feszítő érzést éreztem, vágtak szóval egy pillanatra azt is éreztem, de az se volt fájdalmas. A legfájdalmasabb/kellemetlenebb az egészben az volt, amikor szülés után beszúrták az érzéstelenítőt a vaginámba, hogy össze tudjanak varrni meg a doki benyúlt a fenekembe. Na, hát ez a kettő volt a legkellemetlenebb.

Szülés után azonnal mondtam is a férjemnek, hogy ha ez ilyen egyszerű, akkor 5 gyerekig meg sem állunk. :D

Úgyhogy nekem vagy nagyon gyengék voltak a fájásaim vagy nagyon jól tűröm a fájdalmat.

2021. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Nekem még friss az élmény, múlt héten szültem. Erős menstruációs görcsökre számítottam, ehelyett egész más jellegű volt. Szerencsére nekem minden mehetett a saját természetes módján, tehát a fájásokat folyosón sétálással és zuhannyal erősítettem, nem voltam állandóan ágyhoz kötve. Igazából a komolyabb fájdalmak, mikor már nem tudtam csendben maradni, azok a burokrepesztés után jöttek. Nekem a hasam tetejéből indult, az aljáig, a végén pedig a derekamban éreztem egy nagyon durva, szétfeszítő fájdalmat. Nekem a legvégén adtak oxit de nem fájt jobban tőle, csak éreztem a székelési ingert a derékfájás helyett. 3 fájás alatt kint volt a kislányom, a gátmetszést egyáltalán nem éreztem, sőt utána a varrás sem fájt annyira, mint ahogy másoktól hallottam. Állítólag kaptam érzéstelenítőt, de azt sem vettem észre, mikor 😃

Szóval szerintem fel lehet készülni rá, utólag nem gondolom olyan horrornak, mint azt másoktól hallottam.

2021. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fajt annyira, de en ilyen Prométeuszos élve májból csipegetős borzalomra készültem. Szoval ez az elvarasaidtól is függ. 33 órát vajudtam, de abszolút túl lehetett élni. Nulla fajdalomcsillapitoval. Nem azért, mert hoskodni szottyant kedvem, hanem mert a mi remek korhazunkban nem adnak semmit...
2021. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hősök vagytok! :D
2021. jan. 19. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!