Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az hálapénz törvény kapcsán:...

Az hálapénz törvény kapcsán: ti a gyereket szuletesehez inkább orvost vagy intézményt valasztanatok?

Figyelt kérdés
Ha füztok hozzá magyarázatot, szívesen elolvasnam.

2021. jan. 19. 13:01
A kérdező szavazást indított:
Orvost valasztanek
Intézményt valasztanek
Mindkettő fontos szamomra
51 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Intézményt, ha orvost nem is lehet.


Mert a körzeti kórház, egy halálgyár, s máshonnan elbocsátott kontárok gyülekezete.

2021. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Az intézmény csak fal. Nem a SOTEII épülete fogja tudni, hogy pl az első szulesemnel majdnem elvereztem, uh nem ártana odafigyelni 1-2 dologra.
2021. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
87%

Mi Németországban élünk, itt született a lányunk. Itt kórházat választ az ember. Még jóval a szülés előtt van egy bemutatkozó beszélgetés. Ott átbeszéltek minden infót, óhajt, panaszt. Aztán amikor mész szülni már tudják mizu. A szülést az aktuálisan beosztott szülés vezette. A doki csak a végén jött be megnézni, hogy minden rendben van-e.


Szerintem ez sokkal előnyösebb, mint elvárni, hogy az orvos épp akárhol is van és akármit csinál azonnal ugorjon. Mi van ha épp kimerült? Mi van ha beteg? Mi van ha épp egy buliból rángatod el és ittas? Mi van ha elutazott? Mi van ha másik páciense is éppen szül? Ezért aztán a legtöbb fogadott doki inkább megcsászároz, azt tudja ütemezni...

2021. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Én végül intézményt választottam. Sokáig hallani sem akartam arról, hogy esetleg ne legyen választott orvosom, nagyon szemérmes vagyok, introvertált, meg talán némi előítélet is dolgozik bennem, amiért mindig is nőorvost akartam. Aztán sajnos kiderült, hogy az a dnő, akihez terhesgondozásra járok már nem szüleszt abban a kórházban, ahova átmegy pedig még nem épült meg. Viszont a kórházat jó szívvel ajánlotta, minden egyes elképzelésemnek megfelel elmondás alapján, még egy facebookos csoportba is beléptem, ahol szintúgy nagyon jó véleménnyel vannak a kismamák, a kórházról is, de az orvosokról egyaránt. Így szépen beletörődtem, hogy nálam így fog alakulni, de lelagább biztosan jó környezetben leszek. A hálapénzes törvény csak ezután jött ki, de mivel mindenhol más jelenleg a protokoll, így biztosan bizonytalanságban lennék a következő hetekben (1 hónap múlva szülök). Mondhatni, elébe mentem a dolgoknak, mégha nem is volt tudatos.
2021. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
90%

3 így ok. En itthon szültem ügyeletben itt volt a lelet, hogy a vérzékenység faktorom rossz, ott volt az ajánlás a császárra szakorvostol, hogy meg kell csinálni, ha nem tagulok. 30 órán keresztül SEMMIT nem tagultam. Szerinted megcsaszaroztak?! Nem. De legalább majdnem elvereztem a gyerek meg ment a PIC-re.

Szoval ha lenne esély rá, hogy itthon is “tudjak, mizu” valószínű nem lenne ilyen nagyon szar a helyzet és alapból nem alakult volna ki ez a rendszer.

2021. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
90%

Első szülésnél majdnem elvéreztem,másfél percen múlt,hogy ne pakoljanak ki.Csak terhesgondozás alatt volt kezelőorvosom,egy vetélés és pajzsmirigy alulműködés miatt,de sajnos ő nem szülesztett már.Magzatvíz elfolyás után bementünk a körzetbe tartozó kórházba.Szülésznők aranyosak voltak,de 33 óra eltelt magzatvíz elfolyás után,mire kijött a fiam..Vagy kirántották a méhlepényt,mert utána hatalmas vérmennyiség esett le,nem találta a doki honnan vérzek.Végül elállt a jódos öblítésre.Vért kaptam.Nem történt volna ez,ha az ügyeletes doki a protokollt követi,meg odafigyel ránk!De fontosabb volt papírokat írni.

Kettőt szültem utána fogadott dokinál,érdekes semmi gond nem volt,adott méhösszehúzó injekciót is,többször is bent volt,nem úgy mint az ügyeletes annó.

Én ezért azt mondom,lehessen választani orvost,akiben megbízunk 100%-ban!!!

Lehessen lehetőség rá,hogy ne milliókért szüljünk,ha problémás a terhesség,szülés!!!

2021. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
5-os vagyok. Hat ez kísérteties. Pont így történt velem is. Meg a 33 óra is stimmel.
2021. jan. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem ha minden intézményben a személyzet (orvosok, szülésznők, nővérek, csecsemősök, stb,stb,stb) lelkiismeretesek lennének (és megfelelő számban, megfelelő lelkiállapotban, nem túlterhelten, nem alulfizetve, ésatöbbi, akkor nem lenne olyan kardinális kérdés ez a dolog. Németországban ezért tud jól működni az ügyeletes szülés, mert ott az intézményben normálisan kezelik a személyzetet is, nem arról van szó, hogy végkimerülésig hajszolják szerencsétleneket emberhiány miatt, és aztán kiszúrják a szemüket megalázóan kevés juttatásokkal, hogy aztán még többet várjanak el tőlük. Itthon is van néhány (magán)intézmény, ahol bízhatsz abban, hogy a teljes személyzet úgy fog kezelni, mintha fizetnél érte, mindezt TB-alapon simán ügyeletben, de most őszintén, amikor ilyen történeteket olvasol, mint amiket fentebb is írtak, meg mernéd ezt kockáztatni? Mernél a saját és a babád életével játszani, lutriból, hogy hátha nem hagynak elvérezni?

Amúgy én intézményt választottam, ügyeletben szültem egy magánkórházban, de hát ezt nyilván nem teheti meg mindenki. Én nem értek egyet amúgy az orvosválasztással, mármint én nyár közepén szültem, nem akartam, hogy azért legyen indítás vagy császár, mert a pici magától nem akar elindulni még az előtt, hogy a doktornő nyaralni indulna. A fogadott orvos-rendszer miatt itthon kimagaslóan sok a programcsászárok és az indokolatlanul indított szülések aránya, mert nyilván az orvos sem akar hajnali kettőkor egy 12 órás műszak után holtfáradtan beugrálni egy szülésért, ahol potenciálisan amúgy semmi dolga nem lesz az ég világon (nálam az ügyeletes orvos kb csak összevarrta azt a kis részt, ahol repedt a gát, meg leellenőrizte, hogy minden rendben van-e odabent, és már köszönt is el, nettó 5 percet foglalkozott velem- ezért fizessek neki százezreket, tényleg? Amikor meg nem megy minden flottul, akkor meg nem az a fontos, hogy jól megértsük egymást, hanem szakmailag legyen rendben és hideg fejjel, felkészülten tudjon ellátni mindenki érdekében). De ha a kórház vállalhatatlan, ahol jobb híján szülni kényszerülök, mert a közelben nincs másik és pénzem sincs megfizetni a magánintézményt, akkor őszintén szólva én is inkább megkockáztatnám, hogy indítsák hamarabb/császározzanak (még ha ez amúgy egyik legnagyobb félelmem is volt a szülés előtt), minthogy aztán probléma legyen belőle.

2021. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
77%
8 mondjuk ha az anya beleegyezik a programcsaszarba en ebben nem látok semmi rosszat. Nem értek egyet a mindenáron szulesztessel. Ha az orvosnak és az anyának is megfelel, felőlem. Akkor van gaz, amikor az anya mást kap, mint amit várt (ebből a dologból kifolyólag, hogy a doki nyaral pl) és ezért meg súlyos pénzeket fizessen is.
2021. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
68%
#9 az a baj ezzel, hogy elvileg császározni nem szoktak orvosi indok nélkül. Szóval találnak rá indokot, és sok esetben erről az anyát is meggyőzik, aki minthogy nem orvos és nyilván félti a babáját, ezért belemegy. De amúgy igen, ha ezzel nincs baja az anyukának, akkor a programcsászár valóban a kisebbik gond, ami szülés közben történhet, és sok esetben ez a megnyugtatóbb végkimenetel, minthogy esetleg vágóhídi körülmények között kelljen szülnie hentesekkel.
2021. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!