Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Baj ha a baba nem sír fel...

Baj ha a baba nem sír fel szüléskor?

Figyelt kérdés
2021. jan. 19. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

A haborìtatlanul született babàk sokszor nem sìrnak fel, de ez nem baj jele. Amelyik gyereket fejjel lefelè lògatjàk, nyaggatjàk rögtön születèsekor azok szoktak rögtön sìrni.

Ez a ,,fel kell sìrnia" dolog akkor terjedt el, amikor egy olyan fajdalomcsillapìtò volt leginkàbb elterjedt, ami lègzèsbènulàst okozhat az ùjszülöttnèl, ha 4 òran belül megszületik beadas utàn.

Most màr odafigyelnek, hogy előrehaladott szûlèsnèl ne adjàk, vagy legyen keznel az ellenszer.

2021. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Az én babám amikor megszületett, nem sírt fel rögtön amint kibújt, egy 3-5 másodperc eltelt, mire meghallottam a hangját. 9/10-es Apgart kapott, nem tudom a "pontvesztés" ezért volt-e vagy másért, azt nem részletezték, de mindenesetre bajnak nem nevezném. Ha egyáltalán nem sír fel, akkor az viszont valószínűleg rosszat jelent.
2021. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem inkább az a fontos, hogy lélegezzen rendesen. Biztos van olyan baba, aki teljesen egészséges, lélegzik, de nem sír.
2021. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Igen, a lèlegzès a fontos. Ha azonnal az anyjàra teszik, akkor nem fog sìrni.
2021. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2-es most az hogy 3 másodperc múlva sír fel az annak számít hogy felsír...
2021. jan. 19. 21:58
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
A második babánk nem sírt fel. Hallottam, hogy mozog és a csecsemősök is nyugodtak voltak, de azonnal kérdeztem, hogy mi a baj, miért nem sír. Kuncogva mondták, hogy minden a legnagyobb rendben, "észre sem vette, mi történt ilyen hirtelen és most meg van lepődve" és azonnal kitisztítják a trutymót a szájüregéből. Valóban 2 tolófájással robbant a világra. Pár pillanattal később felsírt, majd 6 hónapos koráig abba sem hagyta 😅 Teljesen egészséges, erős kislány.
2021. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első nekem sem sírt, semmi baja, 9/10 apgar egy elkékült ujj miatt. 😊
2021. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

A 3 perc az nem felsírás már kérdező...

Előbb utóbb minden egészséges újszülött sírni fog... ahogy majd később is



Az én fiam nem sírt fel, pedig egészséges..

Ott szuszogott.. senki nem nyúlt hozzá .. csak mondogattuk hogy sírjon


Első szavaim hozzá.. na hajrá sírj csak, hagy halljuk a hangod..

Aztán a szülésznő megdörzsölte a hátát, akkor sírta el magát..


Sok perc eltelt


Amúgy a nyakán volt a zsinór előtte..

9/10 apgarja lett

2021. jan. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A természetes úton született kisfiam nézelődött születése után. Egyáltalán nem sírt. A nyák leszívás közben és utána is csak nyöszörgött. Miután odaadták nekem is egy hangja nem volt.

A császárral született ikerbabáim közül az első torkaszakadtából ordított, mikor követték. A másik baba ugyanúgy,mint a nagyobbik gyerkőc, még kérésre sem sírt, csak nyöszörgött. Amikor békén hagyták, csak nézelődött.

Szóval szerintem babánként változó dolog ez a sírás.

2021. jan. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csaszaros kisfiam nem sirt fel. Ra is kerdeztem, hogy baj van-e, de hallottam, hogy a csecsemos nover mondja a tobbieknek kb ezzel egyidoben, hogy ‘nezzetek mar, alszik’. A matatastol ebredt fel, es akkor picit sirt. 10/10-es Apgarja volt. Azota is jo alvo, mar 4 eves elmult es minden ok vele.
2021. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!