Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen kérdéseket tesznek fel...

Milyen kérdéseket tesznek fel egy szülés közben? Utánna?Előtte? Viziten?

Figyelt kérdés

Németországban szülök,a nyelvtudásom igen csekély,egy éve vagyunk kint.

Nagyon jó lenne ha valaki le tudná írni kb miket kérdeznek,miket mondanak neked.

Szeretnék felkészülni pár mondattal,szavakkal a szülésre.


A kórház ahol szülni fogok van nőgyógyász és magyar bába is de nem tudom mennyi esélye lehet,hogy el is kapjam pont akkor őket és szeretnék mégis érteni valamit.

A párom már sokat ért és beszél is de a helyzettel való tekintettel nem maradhat bent velem a kórházban.Egy anyukával beszéltem aki azt mondta,hogy a szülésnél,a vajúdásnál és az arany óráknál bent lehet...de ugye utánna pár napot bent maradok nélküle.


Gyermek orvast sikerült találni magyart,ez már nem lesz probléma.


Ha valakinek lenne kedve mesélni,azt nagyon megköszönném.



#szülés #kórház #Németország #Kérdésekaszülésről #Külföldönszülés #Orvasivizit
2021. jan. 19. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

angolul se tudsz? a legtöbb német azért makog valamennyire angolul, főleg egészségügyben, hátha. csak mert mégsem lehet előre megírt szövegekkel menni egy ilyen eseményre, és ha a szobatársad beszélgetni akar veled, akkor arra csak a vállad vonogatod?


na mindegy, bocsi az offolásért, nem szültem Németországban, de feltételezem hasonlókat kérdeznek/mondanak, mint itthon. a szülés előtt és alatti beszélgetések mondjuk nem maradtak meg, de a viziten azt kérdezték, hogy vagyunk, minden rendben van-e.


könnyű szülést és jó egészséget nektek!

2021. jan. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Angolul sem tudok,nagyon sok olyan aki nem él itt gondolja hogy az angollal mész valamire,elárulom hogy sajnos nem.

A legtöbb német vagy más külföldi sem tud angolul,itt az egyedüli nyelv amivel boldogulsz az a német.

2 nyelvet beszélek,ezek pont nem tartoznak közé.


A szoba társam meg nagy eséjjel külföldi lesz,míg nem jöttünk ide lakni addig el sem tudtam képzelni,hogy ennyi külföldi él itt,de amúgy sem lenne mit beszéljek vele úgy gondolom.


Köszönöm.

2021. jan. 21. 03:16
 3/5 A kérdező kommentje:

Szülésig még van 3 hónapom,igyekszem addig is tanulni,míg dolgoztam tanulgattam többet,nekem elég nehéz ez a nyelv.

Valamiért gondoltam,hogy fel tudnék készülni pár kérdésre illetve válaszra.

2021. jan. 21. 03:22
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Helló! Én még sajnos nem szültem, de ha nagyon nem érted őket használd a google fordítót.
2021. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen,gondoltam rá csak nem tudom mennyire lesz idő,hogy fordítgassunk.

Mikor ki jöttünk páromnak munkahelyi balesete volt,betört a homloka,mentővel vitték be és vele is google fordítón beszéltek,ugye akkor fele ennyit nem értettünk de nagyon kedvesek voltak.

2021. jan. 21. 19:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!