Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem száll le a has szülés...

Ha nem száll le a has szülés előtt, akkor az azt jelenti, hogy nem illeszkedett be a baba feje a szülőcsatornába?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom, hogy első babánál már 2-3 héttel szülés előtt le kell szállnia a hasnak. Így közeledve a 38. héthez, ez nálam még mindig nem történt meg. Aggódnom kéne, hogy ez befolyásolja majd a szülés módját?

2021. jan. 20. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első a 32-34. hét környékén már lent volt, mindenki azt mondta, előbb szülök... 41 hetesen indítottak és császár lett, mert 23 óra vajúdás után sem illeszkedett be.


A második végig fent volt, ő elindult magától és simán megszültem. 😊


Ez ugyanolyan babona, mint a has formájából megmondani a baba nemét...

2021. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem befolyásolja. Én is vártam mikor száll le hát nem történt meg nálam.

Nekem indított szülésem volt, gyors szülés volt nagyon mire észbe kaptam már a babámat nyomták kezembe :)

Szóval nem hiszem, hogy ez miatt nehezebb vagy lassabb lenne a folyamat. Bármikor leszállhat, volt olyan ismerősöm akinek a magzatvíz elfolyása után szállt le a szülőszobán.

2021. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem szállt le a hasam. 37+1 hetes voltam, amikor elfolyt a magzatvíz. Sokat szenvedtem még a feje sem ékelődött be.
2021. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Indított szülésem volt, nem szállt le a hasam. Burokrepesztéstől számítva 2 óra alatt megszültem. Nem függ össze.
2021. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik a 35. héten szállt le (elmúlt a gyomorégésem), a másik már félidőtől nagyon lent volt (vele folyton pisilnem kellett). Nem hiszem, hogy bármit befolyásol a has alakja, a baba az utolsó pillanatig változtathat a terveken.
2021. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se szált le hasam 39 hetesen mentem nst-re, ott azt mondta a doki fent van a gyomorgödörnél, meglátjuk hogy jön le. 2 nap múlva 4.5 óra alatt megszületett. Nagy baba volt igy nem tudott lejebb jönni. 3940 gramm meg 53 cm.
2021. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem láttam magamon hogy leszállt volna. 37 hetesen spontán indult és mindenféle komplikáció nélkül megszültem.
2021. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!