Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fájdalmas a szülés?

Mennyire fájdalmas a szülés?

Figyelt kérdés

Első kis csemeténket várjuk, igaz még a legelején tartok a terhességnek,de mivel még sosem szültem tapasztalatlan is vagyok egyben. A történeteitekre lennék kiváncsi természetes illetve császáros anyukáktól.

Megvallom a császártól jobban félek,-de egyiket sem tudom elképzelni mivel jár,mennyire fájdalmas, hogyan zajlik le?


Köszönöm a válaszokat.

24 N


2021. febr. 15. 15:33
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Két gyereket szültem természetes úton 10 év különbséggel.Az első kisfiammal 17 órát vajúdtam.Éjjel 1:30-kor kezdődött,délután 17:25-re lett meg.nagyon szenvedtem,a kitolási szakasz viszont nem volt olyan részem,volt egy jó nagy vágásom,ami utána nagyon fájt.Nekem 2 hét után szét is nyílt,vissza kerültünk a kórházba,de ez már egy másik sztori.


10 év után szültem a második kisfiamat,nyilván az első szülés után olyan trauma ért,hogy nem mertem bevállalni még egy szülést.De nagyon szerettem volna még egyszer terhes lenni,és még egy gyermeket.Na itt összesen 6 óra volt mindennel együtt.este 23:30-kor kezdődőt reggel 5:14-re meglett és 4 re értem a kórházba ,hozzá teszem én még be sem akartam menni,mondván ez még nekem nem fáj annyira,mint az első vajúdásnál.Végig állva vajúdtam kórházban is,viszont itt a kitolási szakasz volt nagyon brutális.nem akartak vágni,de aztán egy apró vágást mégis csak ejtettek,mert nagyon repedtem volna.szóval ahány szülés annyi fajta...és a terhesség is.Az első nekem nagyon jó volt nagyon élveztem a második az kevésbé.

Jó baba várást :)

2021. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokst mindenkinek. 💗
2021. febr. 15. 16:23
 13/38 anonim ***** válasza:
71%
Maga a szülés annyira nem volt vészes. Igaz, második gyerekkel azért éreztem némi fájdalmat a hüvelyemnél kitoláskor (majdnem 4 kilóval született), de még az is semmi volt a vajúdáshoz képest. Na, az fájdalmas. Első gyerekkel 8-9 órát vajúdtam, lassan tágultam. Iszonyat volt. Másodikkal szerencsére csak kb másfél óráig vajúdtam, de az is elég volt. Mindkét esetben már inkább azt vártam, hogy szüljek végre.
2021. febr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
32%

6-os szerintem fordulj pszichiáterhez és ne másokat paráztassál! Nagyon romboló és félrevezető, amit csinálsz.

Nekem 1 császárom volt, minimálisan fájt csak, 6 órával utána már simán lezuhanyoztam, elláttam a babát, másnap már sétáltam a folyosókon, az összes többi császáros anyuka is meg tudta ezeket csinálni. Ismerek olyat, akinek utána hetekig fájt, de azért nem kell belehalni. A műtét közben meg semmit nem éreztem és nem is láttam, mert eltakarták a hasamat, kb. 20 perc az egész.

2021. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
49%

Nekem a legjobb barátnőmmel egy napon volt a császárunk, egymás melletti ágyon feküdtünk, ugyanezt tudja ő is elmondani.

Nem paráztattam senkit, kérdésre válaszoltam, én ezt tudom róla elmondani, a barátnőm is.

Ha ilyen volt, akkor nem tudom azt írni neki, hogy szuper volt, nem is éreztem már másnap.

Nem írtam, hogy mindenkinek ilyen..

2021. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 5 éve volt császárom én is ugyanazt tudnám elmondani mint amit a 6 válaszoló írt szóval nem értem miért kéne neki pszichiáterhez menni ugyanez volt nekem is. Persze kivételek mindig vannak akivel egy helyen voltam az intenzíven a 6 óra letelte után rohant ki cigarettázni mint akivel semmi se történt....Van ilyen is igen de szerintem ez a ritkább.
2021. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem viszont sokkal több normális nő van és nem ilyen picsogó királynők. A csúcs az, hogy a "mazochista" még egy vérhigito szurit sem bír ki. Tudod te, hogy azt hányan tolják napi szinten?!

Na mindegy, nincs annyira kiterjedt ismeretségi köröm, tudok kb. 10 császárról bővebben, abból 1 volt olyan, hogy több hétig fájt a heg, a többieknek meg semmi, mint nekem. Szerintem a hüvelyi szülés kb. 100-szor fájdalmasabb, úgyhogy vigyázzál 6-os nehogy teherbe ess, mert ha meg kell szülnöd simán bele is halsz, ha ennyire nem bírod a fájdalmat.

2021. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 6-os válaszolóval. Hasonlóan éltem meg én is a császárt. Teljesen jól megfogalmazta, még ha itt ott nyersen is. Ráadásul pechemre covid fertőzötten indult meg a szülésem. Így szülés után mikor visszatoltak a kórterembe ahol vajúdtam (nálam kimaradt az örző) azonnal hozták a babát mert értelemszerűen nem vihették a többi közzé. Szörnyű volt hallgatni hogy ordít és én nem tudok rajta segíteni.

Baromi fájdalmas volt kiegyenesedni, de mondták hogy muszáj erőltetni hogy szépen gyógyuljon a vágás. Irigylem akiknek nem okozott nehézséget a lábadozás, szerencsések.

2021. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
90%

Leírtam, hogy soha az életben nem lesz több gyerekem emiatt, szóval ne aggódj, nem lesz mégegy.. De köszi, hogy aggódsz értem.


Mellesleg ja, persze, mert a szülés is mindenkinek annyira fáj, hogy bele kell halni. Na, te csak végletekben tudsz gondolkodni? Igen ismerek olyat akinek természetes szülés nagyon durva volt, vagy lett életreszóló problámája utána, de számos olyat ismerek, akinek meg semmi, sőt a kórházban is láttam a simán szült anyukák is simán szaladgáltak másnap meg törökülésben szoptattak az ágyon, mi meg a barátnőmmel leülni se tudtunk csak fél óra alatt.. Miért akarod te más tapasztalataid leszólni vagy megmásítani? Anyukámnak volt 2 sima szülése, meg egy altatásos császár, egy érzéstelenítéses császár, és ő azt mondja speciel, hogy inkább szülne még 100-at meg simán sorozatban egymás után, mint hogy mégegy császárja legyen, és nagyon sok nő ezt mondja, akinek mindkettő volt. Szóval máshol legyél okos ne itt..

2021. febr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Mint látod itt is többen azt írták, hogy ugyanazt tapaszalták mint én és a barátnőm.. De persze igen biztos csak ide járok túlozni, meg kamuzni.
2021. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!