Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánorvos fogadása idén hogy...

Magánorvos fogadása idén hogy lesz?

Figyelt kérdés
Tervezzük a babát a ferjemmel, lehetséges hogy össze is jött 2 hónap próbálkozás után. Viszont szeretnék a nogyogyaszomnal szülni de ugye hoztak erre egy törvényt hogy nem fogadhatsz orvost, hanem epp aki ugyeletben lesz szulesnel az fog ellatni. Akkor teljesen mondjak le majd errol? En csak az én nogyogyaszomban bízok nem akarok másnál szulni
2021. febr. 25. 08:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Akkor kár volt gyereket vállalni. Eléggé csőlátás amikor valaki csak egy emberben bízik meg.
2021. febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Az ügyeletes orvosok is tökéletesen alkamasok a szülés levezetésére. Garantáltan ott vannak, nem hétvégi kiránduláson vagy lagzin. Megfelelő állapotban vannak ott, nem fél óra alvás után az ágyból kiugrasztva, nem a haveri buliból indulnak el, enyhén spiccesen. Nem fognak ok nélkül császározni, mert mindjárt vége az ügyeleti idejüknek vagy reggel indul a gépük a nyaralásra. És még lehetne sorolni. Amellett, hogy természetesen minden orvost, így a tiedet is tökéletesen kompetensnek gondolok, de tökre nem mindegy, hogy milyen helyzetből indult el, és milyen állapotban kíséri a szülést.
2021. febr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Én megértem a kérdezőt, de ez van. Ha az orvosod dolgozik magán kórházban és ott vállal magán ellátás keretében szülést, akkor úgy tudsz nála szülni.


Egyébként az új törvények alapján állami ellátásban a te magán orvosod nem fog szülést levezetni.

2021. febr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Igen, így van, egyelőre úgy néz ki, így is marad. Ígérgettek egy törvénymódosítót márciusra, amelyben talán bizonyos feltételek mellett engednék, de erről semmit nem tudni, valószínűleg nem lesz. Azért figyeld a híreket.
2021. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos nálunk a megyei kórházban van olyan orvos akihez vizsgálatra sem mennék el nemhogy szüljek nála.
2021. febr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

#2: sajnos van jobb és rosszabb és pont, hogy elkerülheted a császárt ha van egy normális orvosod.

Nem kétlem, hogy az orvosok többsége normális, csak dobhat a gép rosszhoz is.

2021. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Még csak bizonyos kórházak tiltották be az orvos fogadást. Egyelőre ez még csak intézményi szintű döntés, nem állami. Legalábbis engem ezzel nyugtatott az orvosom, és azt mondta jelenleg nincs akadálya, hogy vállaljon szülést akkor is ha épp nincs ügyeletben.


27 hkm

2021. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
2 mondjuk nekem a másik véglet volt ügyeletben. 33 órát hagytak szenvedni, le se szartak. Már rég meg kellett volna császározni. Gyerek ment a Pic-re. Köszi. Leszarom. Inkább feleslegesen császározzon. Sőt, ha szülnék valaha meg egyet ez így is történne. Ha 1 Milla az ára, akkor annyi, de rajtam ne végezzenek emberkísérletet mindenfele Mengelék. Akinél végül megszültem, az már az 5. doki volt aki látott. Szerinted ez normális? Egyébként ő volt az egyetlen normális mind közül. En is neki köszönhetem az életem végül. Ok hogy ügyelet. De ott se ártana végig kísérni egy orvosnak a dolgokat. Max szakvaltasnal NORMÁLISAN átadni. És mondjuk nem szenvedtetni az embert mikor már 24 óra alatt egy nanomillimetert se tágul, viszont 5 percesei vannak folyamatosan és okádik, mint a lakodalmas kutya. Nem feltétlen az ügyeletes szüléssel van a gond, hanem a minőséggel. És egyáltalán nem vagyok természetes szules parti érthető okokból, Szoval a kockázatkerülés az en szememben csak előny. Lenne. Csak most nagyon divat természetesen szuleszteni bármi áron. Persze az érzelmi és fizikai következményeket nekem kell viselni. Más mehevel könnyű verni a csalánt. Pl ezt a beteges elfajzást is ki lehet kerülni egy fogadott orvossal.
2021. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
#6: a statisztikák szerint jóval magasabb a császár aránya fogadott orvos esetén.
2021. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
9 csak ne felejtsd el, hogy annak a jó részét kérik!!!! Tehát ez volt az anya akarata. Pl nővérem orvosa elment a szules előtt szakvizsgázni, így szulest nem vállalt, de mondta tesomnak is,ha akarja előtte megcsaszarozza. Ő nem akarta, de mondta, hogy volt olyan kismama aki igen és meg is lett a csaszar. Ő döntése. Ebben semmi negatív nincs.
2021. febr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!