Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudom, ha faros lett a...

Honnan tudom, ha faros lett a baba? Van rá esély rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már 28 hetesen “fejen állt” a babám, de most az NST-n megijesztettek. Leszállt már a pocim (szerintem és a védőnő szerint), de NST-n magasabban találták meg a szívhangot, és azt mondták, ez farfekvésre utalhat, de ez nem 100%.

Uh már nem lesz, és emiatt aggódom.

37+2hkm



2021. febr. 25. 21:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
35 hetesen voltam uh-n, akkor is koponyafekvésű volt.
2021. febr. 25. 21:44
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A szülèsznőnek ki lellett volna tapogatnia. Hozzà èrtő kèz simàn megtalàlja hol a koponya.
2021. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Hat en ha aggódnék elmennek egy uh-ra pluszba szerintem 😁

Egyébként nagyon nem mindegy, mert pl nalunk a korhazas csoportban most azzal riogatják egymást a kismamak hogy megszulesztik a faros babákat. Kötelező jelleggel. Szoval azért ha faros, nem árt tisztában lenni a protokollal pl.

2021. febr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3 hét időpontot kérni a dokimhoz, szóval ez már nem igazán játszik. A szülésznőmnek viszont jelzem majd, vele sem találkoztam mostanában.


Lehet ma még fogunk, picit elkezdtem fájogatni :D

2021. febr. 25. 22:05
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk ilyen esetben nem is ertem a kórházban miért nem néztek rá. Azért nem mindegy faros e az a gyerek.
2021. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Hát nekem a szülésznő simán kitapintotta, hogy faros és még túl gyakorlott se volt.Amellett az nst papírt elvileg orvos is látja,kenetet vesznek,ha felmerül hogy faros akkor valamit azért szoktak mondani.Vagy ha nem mondanak akkor kérdezz.Nekem nem a saját orvosom vette le a kenetet,de simán küldött a 38.heten ellenőrizni, hogy valóban faros e, úgy hogy ő maga is mondta hogy az.Nalunk első babát farosan senki se vállal, automatikus császár ebben az esetben.
2021. febr. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De hogy tapintsa ki a szülésznő, ha nem találkozom vele? :) Miért is kéne, ha még nem szülök? A vírus miatt pedig nem sétálhatok be a kórházba.

35.héten vizsgált doki, akkor rendben volt a fekvése. Emiatt rá egy héttel nem ő vette le a kenetet, hanem az asszisztense.

Az NST-n kérdeztem, hogy most ez komoly-e? Annyit mondott a nővér/szonográfus (fogalmam sincs ki volt ott), hogy nem biztos, lehet simán magasan van a méhem és a baba fekszik magasan. Utána a dokim asszisztensét is felhívtam, szerinte nem valószínű, hogy visszafordult.

Az Nst papírról meg annyit, hogy berohant egy orvos, ránézett, azt mondta ez szuper, aláírta és kiment.


Mellette én nem is éreztem a rúgásokat. Valamiért én nem érzem a babát, csak ha már akkorát mozog, hogy hullámzik a hasam. Akkor is van, hogy csak látom, de nem érzem. Szóval azt mondták, ha megugrik a pulzus, akkor nyomjak gombot...

2021. febr. 26. 00:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nst vizsgálatot szülésznők csinálják.Ha nagyon parazol kérd meg legközelebb hogy nézze már meg tapintásra hogy faros vagy sem.
2021. febr. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk az NST-t nem a szülésznő csinálta.

Egyébként hajlamosak túlaggódni mindent. Engem is megijesztett a néni, hogy vannak erős fájásaim a 36.héten én meg rohanatam a dokimhoz aki pont benn volt és megnyugtatott, hogy csak jósló volt. Megvizsgált és uh-t is csinált. Én meg szétaggódtam magam feleslegesen amég a dokimra vártam mert persze pont császározott. Már a bőröndömet is behozattam a férjemmel, leszerveztem, hogy ki megy a gyerekért a suliba ha maradnom kell. Végül 38+2 napra lett meg a kicsi.

2021. febr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A faros babámnak doplerrel (én kölcsönöztem) folyamatosan lenn találtam meg a szívhangot. Feltett lábakkal a mehszajon ült. A fejvégű babámnál feljebb, köldök körül/picivel felett találtam meg.
2021. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!