Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fel fogom ismerni a fájásokat?

Fel fogom ismerni a fájásokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég sokat fáj a hasam, nagyon sok bélgörcsöm van. Emiatt félek, hogy nem fogom érezni, ha már valódi fájásaim vannak.


Mellesleg nagyon érzéketlen is a hasam. A vakbélgyulladást sem vettem észre, nagyon későn kerültem kórházba, majdnem meg is haltam. A doki nem hitte el, hogy nem igazán fájt és azt hittem, csak felfáztam.

A babám mozgását sem érzem nagyon, nst-n sem éreztem, az alapján nyomtam a gombot, hogy mikor ugrott meg a baba pulzusa.


Milyen jellegű lesz majd a valódi fájás?



2021. márc. 2. 21:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem eleinte az alhasam fájdogált, bizonyos időközönként, egyre sűrűbben, egyre erősebben. Ahogy erősödtek később már a derekamból indult ki a fájdalom. Összetéveszthetetlen mással, meg fogod ismerni.
2021. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Tényleg egyedi fájdalom, de sokan a menstruációs görcsökhöz hasonlítják. Szerintem az összetéveszthetetlen a bélgörccsel.
2021. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Haha! Garantálom, hogy fel! Ha mégis úgy szülnél, hogy nem jössz rá, belém rúghatsz. (Nincs bennem félelem, hogy meg leszek rugdal a 😉)
2021. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én örülök a legjobban, ha észreveszem :D Nem bagatellizálni akarom, nehogy félreértsetek...csak nem tudom mire készüljek, olyan sok mindent hall az ember :D
2021. márc. 2. 22:03
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Először is az fog történni hogy faj. Aztan abba marad. Aztan újra. Lehet először csak 20 percenként. Nekem olyan érzés volt, mintha a belem egy nagy vizes torolkozo lenne amit kicsavarnak. Ezek a fajasok kb 30-90 mp-ig tartanak és sűrűsödnek. Tehát 30-90mp-ig jól megtekerik a törölközőt, aztan elengedik. Nekem nem hasonlított menstruacios fajdalomra amihez sokan hasonlítják. De igazából annyira fog fájni, hogy benn akad a levegő. Na ilyenkor tudatosan orron be, szájon ki. Akkor kevéssé faj. 🙂 ne aggódj hamar túl leszel rajta. És ha nem hamar utólag akkor is úgy fog tűnni. En 30+ órát vajúdtam, mégis olyan jelentéktelen időnek tűnik így utólag. Minden ok lesz, ne aggódj.
2021. márc. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Akkor a rendszeresség ilyen nagyon egyértelmű lesz? Mert eddig amikor voltak fájogatások, nem igazán tudtam mérni, nem volt meghatározható eleje meg vége, de gondolom ez normális is
2021. márc. 2. 22:12
 7/20 anonim ***** válasza:
Igen, mert még nem volt igazi osszehuzodasod. Azokat nagyon jól lehet majd mérni.
2021. márc. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem gond, nwkem sem volt egyértelmű. Nagyon enyhe fájásaim voltak, de csak nem akartak múlni, így stopperrel mérni kezdtem az időt és kiderült, hogy rendszeres, 5 perces fájások. De olyan enyhék voltak, hogy még így sem voltam biztos benne, féltem is hogy mit szólnak a kórházban.

A szülőszobán felraktak fájásmérő CTGre, és így derült ki, hogy ezek már azok voltak. Szóval ennyit arról, hpgy "tudni fogod" :) De nem gond, ha nem vagy biztos benne, majd az orvosok megmondják. :)

2021. márc. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, na ettől tartok én is :) Apás szülés lesz, de a férjem vidéken dolgozik (most épp 100km-re). Természetesen ahogy indul a szülés, már jön is haza, de nem akarok tévesen riasztani, hiszen mégiscsak a munkahelyéről van szó és kellemetlen lenne egy vaklárma :)
2021. márc. 2. 23:18
 10/20 anonim ***** válasza:
29%
A medencéd ki fog tágulni annyira hogy a baba feje átférjen. Garantáltan érezni fogod. Igazából nem a méhösszehúzódás fáj, hanem a medencetágulás. Aki jobban tágul annak rövidebb ideig fáj, de a brutális fájdalom boritékolva van.
2021. márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!