Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miből mennyit vittetek a...

Miből mennyit vittetek a kórházba a szülős csomagban?

Figyelt kérdés

Nagyon sok listát találtam, olvasgattam itt is kérdéseket ezzel kapcsolatban, hogy miket kér az én kórházam, mit viszek, az nagyjából megvan. A mennyiségekkel bajban vagyok viszont, nem szeretnék málhás szamárként menni, de azt sem, hogy utólag kelljen rohangálnia a családnak, mert kifogytam hamar valamiből. Amire kíváncsi lennék, hogy ti mennyit vittetek/mennyi kellene:

-pelenka a babának

-melltartóbetét

-magamnak Tena pelenkát vettem, abból 1 csomag van (10 db), meg van nagy méretű rendes betétem is, ebből mennyi kellhet?

-wc papír (elég 2 guriga?)

-törölköző

-textilpelus a babának.


Ha minden jól megy, 2 napot leszünk bent.


2021. márc. 3. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pelenkát kaptunk, kb. 5 kellett egy nap. Melltartó betét nem kellett, még épp elindult a tejem. Óriásbetétet szintén kaptunk, de én is vittem tenát, elég a 10 db + rendes betét ha az elfogy. Wc papír szintén elég volt 2 guriga. Törölközőt egyet vittem zuhanyzás hoz, egy kisebbet meg a fenekem alá raktam az ágyba, hátha kell. Textil pelust hármat vittem.
2021. márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én ezt vittem:

Mi csak 48 órát voltunk benn.


-pelenkából a 25 db-os Pampers

-mivel még nem igazán volt tejem elég volt egy csomag melltartóbetét

-én sima éjszakai betétet vittem 3 csomagot

-wc papírból 2 guriga

-2 db törölköző

-2 db textilpelus


Én a Sote II-n szültem és eleve volt textilpelusa a babának amikor kihozták. Mivel mindig velem volt a baba így pelenkát sem kaptam. Vittem törlőkendőt egy csomagot, Sudocream-et.

2021. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, hogy ide pofátlankodok!

Én is mostanában fogok szülni.

Engem az érdekelne még a kórházi csomagon kívül, hogy, ha nem indul meg a tejem a kórházban, akkor is haza fognak engedni, csak tápszer recepttel? Vagy ez hogy működik?

2021. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Peleka a babának - 24 vagy 27 volt egy csomagba azt vittem


Melltartóbetét - kb 10 párat vittem de hoztam is haza belöle


Szülés utánira én bugyipelenkát is vittem meg sima betétet is. Bugyipelenkából azt hiszem olyan 10-12 db ot vittem. Amikor mentem haza már simát tettem be.


WC papír - 2 gurigát vittem én is


Törölközőből 2-t vittem, egyet zuhanyzáshoz egyet meg az ágyra magam alá ha esetleg átáznék de szerencsére nem volt semmi. Esetleg szoktak még vinni egy kisebb törölközőt kézre vagy arcra.


Textilpelusból 10 et vittem de sztem kevesebb elég lett volna.

2021. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

*mármint pár napon belül haza fognak engedni? :D

2021. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pelenkából egy kis csomagot.

Melltartó betétből 3 párt vittem, de végül csak egyet használtam.

Én csak nagy méretű betétet vittem, de nem spóroltam vele. Végül kevesebb, mint egy somagot használtam el, de ha valami miat erősebb a vérzésed, ne kelljen idegeskedni, hogy lesz-e elég.

1 guriga WC papír is elég volt nekem.

Törölközőből 2 bővel elég volt, annyi is csak azért kellett, mert az elsőt a szülés során összevéreztem.

Textilpelusból csak 2-t használtam, de szerintem 1 is elég lett volna.


Viszont javaslom, hogy ne ilyen általános listákról tájékozódj, hanem az adott kórház listájáról, mert kórházanként eltér, hogy mit adnak, és mi az, amit neked kell vinned.

2021. márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 igen, nálunk (SOTE I.) volt donortej meg tápszer, így amíg nekem nem jött meg a tejem, addig azt ette (mindenképp vigyél cumisüveget!). Receptet mondjuk pont nem írtak, de recept nélkül is ki lehet váltani.
2021. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10-12 db pelenkát vittem, de nem is használtam, mert adtak. Én mosható melltartó betétet használtam. Tena betétből bugyisat és simát, de a legerősebbet egy-egy csomaggal. 2 guriga WC papír nekem elég volt, még maradt is. Egy nagyobb törölközőt zuhanyzáshoz és egy kisebbet kéz törléshez. 2 db textil pelenkát, az egyiket a pelenkázón használtam, azt tettem a baba alá. 3 napig voltam bent. De amúgy kórház függő, érdemes az adott kórház felől érdeklődni. Én például a honlapjukon néztem meg, mi kell.
2021. márc. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy jótanácsot elfogadsz, vigyél nedves wc papírt, egyrészt, ha esetleg kijön az aranyered, nem fogod megsérteni, másrészt a gátseb is gyorsabban gyógyul, ha minden wc használat után le van mosva (erre jó alternatíva a kendő). Két csomagot használtam el ebből plusz egy fél guriga wc papírt. Fertőtlenítő kendő is legyen nálad a wc ülőke miatt.

Egyébként 3,5 napot voltam bent, Tena pelenkából 10 darabot, inkontinencia betétből 18 darabot vittem, plusz egy dupla csomag Always éjszakait ( ebből a kórházban csak pár darabot használtam). Legközelebb biztos hogy több pelenkát fogok vinni, az a legkényelmesebb, leghigiénikusabb szerintem és abból tuti nem vérzel ki. Nálunk a babának nem kellett bevinni semmit.

Törölközőből 3 darab volt nálam, kettőt sikeresen össze is véreztem. Textil pelusból még hozattam is be, mert bukott a baba elég sokat.

2021. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek. Igen, a helyi Facebook csoportból már informálódtam, a felsorolt dolgokat mindenképp kérik, csak első baba lesz, és még nem volt elképzelésem, miből mennyi fogyhat :)
2021. márc. 3. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!