Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az EDA miatt nem fáj annyira...

Az EDA miatt nem fáj annyira a vajúdás, de mi van akkor amikor már a kitolásra nem adnak? Akkor hirtelen újra érezni egyszerre a durva fájásokat, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

2021. márc. 6. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nalam pl az EDA nem hatott. 2 oran at probaltak kikeverni azt a tipust, ami erzestelenit vegre. Mire beutott, 10cmre tagultam es lehetett nyomni, es egy masik fajta fajdalom jott ,amire nem hatott ez sem. De! Nem is volt ido gondolkodni ezen, 2 nyomassal kint volt a lanyom. Gondolom a kerdesed akkor "erdekesebb" akinel a kitolas elhuzodik.
2021. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se hatott az EDA. Második szülesmnél az egész klinika fő-fő-fő aneszteziológus professzora próbált jól megszúrni, hiába. De egyébként azt mondták, hogy az EDA a tolófájásokat már eleve nem nyomja el.
2021. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*ja, nekem nem volt szerencsém a kitolassal sem: két órán át tartott
2021. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
EDA nélkül szültem, de az a fajta fájdalom ami kitolásnál van már sokkal-sokkal jobb mint előtte a vajúdás. Tehát ha azt már nem nyomja el, akkor sem szenvedsz annyira. Persze ha előtte hat az EDA és nem fáj vagy csak kicsit, akkor tűnhet durvábbnak ahhoz képest.
2021. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Ahhh nálunk nem is adnak a smucigok. Na mindegy. Nekem pl a kitolas sokkal jobban fajt, mint a vajúdás. Pedig piszok sokáig vajudtam.

Szerintem egyébként igen. Ha elmúlik az EDA visszajön a fájdalom.

2021. márc. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj eda mellett tolófájást. 1. Gyereknél semmi de semmi tolófájást nem éreztem. Alig bírtam kinyomni a gyereket. Mondta a doki, hogy nyomjak, hiába nyomtam minden erőmmel majdnem vákum lett a vége. Sz.nő könyökölte ki belőlem. 2. Szülésig nem tudtam, hogy mi az a tolófájás. Na azt nem nagyon lehet visszatartani. Egyébként pedig nekem az 1 hatalmas inger volt. Nem úgy fájt mint a vajúdás. Második szülésnél is kaptam edát, de nem sokat, csak pislogtam mikor jött az első tolófájás.
2021. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem is adnak tolófájásra edát. Csak vajúdásra. Hisz ha elnyomná a tolófájást, nem tudnál megszülni.
2021. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem rábeszéltek az edára, h segít gyorsabban kitágulni. A fájdalmat csak minimálisan enyhítette. Viszont tenyleg gyors volt, sajnos a tolófájásokat egyáltalan nem ereztem, csak egy feszítő érzest a szeméremcsontnál de az folyamatos volt. Így nem tudtam mikor nyomjak, "vakon" nyomtam. Közben folyamatosan emelték az oxiticint, de semmi. Vákum lett a vége.

Nagyon bánom azóta is az edát. Bár nem tudhatom nélküle mi lett volna..

2021. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!