Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elméleti kérdés. Szerintetek...

Elméleti kérdés. Szerintetek van lehetőség ilyet kérni, vagy zsigerből elutasítják?

Figyelt kérdés

Például szülésnél előre letisztázni, hogy bármilyen beavatkozásra van szükség, inkább a császár?

Rengeteg szüléstörténetet hallottam már, ahol a sok beavatkozásnak köszönhetően többet szenvedett a kismama, mintha megcsászározták volna az első adandó problémánál. Körforgásként meg az egyik beavatkozás hozza a másikat, az orvosoknak persze van rá indokuk, hogy éppen miért kell, pl. protokoll, és úgyis el tudják érni, hogy a kismama beleegyezzen a beavatkozásokba. De mi van akkor, ha a kismama nem akar beleegyezni? Kierőszakolhatják a "természetes" szülést beavatkozások által, vagy van némi választása a vajúdónak?



2021. márc. 11. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Magánkórházban simán van, teljes szülési tervet készítenek.

TB-s ellátásnál normális orvost kell keresni, bár ez a hülye új törvény megnehezíti, de vannak módok.

Egyébként én nem nagyon hallok olyat, hogy a császárért küzdeni kéne, általában pont a természetes szülésért kell.

2021. márc. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem szerettem volna gátmetszést, kaptam...

2 órán át könyörögtem a császárért (reggel 7kor mentem be, onnan nem ehettem-ihattam, 6tól kaptam az oxit dupla dozisban. Este 10kor már annyi erőm nem volt, hogy pislogjak, a fájások csak jöttek, én meg csukott szemmel feküdtem, dolytak a könnyeim patakokban a fájdalomtól, de már tenni nem volt erőm. 2re lett meg a fiam). Könyörögtem fájdalom csillapításért, megtagadták...

Fogadott orvosom és szülésznőm volt.

2021. márc. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

2

Borzasztó.. én mindig sajnáltam,hogy nem volt szülésélményem a csm miatt,de itt olyan borzalmakat olvasok,hogy inkább már örülök is neki. :(

2021. márc. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez azért pontosítani kellene mi az a “bármilyen beavatkozás”. Pl. ha már a kitolásnál vagytok, látszik a gyerek feje, és felmerül, hogy talán kellene gátmetszés, onnan már irreális elvárás lenne a császármetszés.
2021. márc. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy nem lehet fizetni nekik, engem két nőgyógyász dobott vissza a császár miatti keresemmel. Pedig nekem az első szulestol maradandó problémám is lett.

De persze a magankórházban mar hirtelen nem nagyobb a császármetszés kockázata...

Szóval szerencse kérdése.

2021. márc. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
5: pszichiátert keress fel ir egy diagnozist amivel nem tagadhatjak meg. En 20e ftot fizettem erte augusztusban (a papirert) bementem vele a korhazba es adtak idopontot pcsre. Senki nem forgatta a szemet normalisan kezeltek.
2021. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen? Maganban is lehet pszichiatert?
2021. márc. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet,korház és portoko lválogatja
2021. márc. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Nyilvánvalóan nem az utolsó pillanatban, inkább indítás helyett. Általában az indításokból, rásegítésekből szoktak lenni a rossz szülésélmények.

Irreális lenne azt kérni az orvostól, hogyha indítani akarná valami okból, inkább menjünk elébe a dolgoknak, és császározzon meg?

2021. ápr. 3. 21:19
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ezek után te kifizetted a választott orvosnak és szülésznőnek a megbeszélt összeget?

(Én is attól félek, hogy mi van, ha semmi nem úgy lesz, ahogy megbeszéltük előre. Ebben az esetben nem is tudom, hogy hajlandó lennék-e annyit fizetni.)

2021. ápr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!