Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fizetnél előre a szülésért? A...

Fizetnél előre a szülésért? A dokim januártól már csomagba foglalja a terhességgel összefüggő vizsgálatokat a szüléssel, így tulajdonképpen a szülést is előre fizetem ki. Nem kockázatos ez? Nem jön el stb.

Figyelt kérdés
2021. márc. 16. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Vannak szülészi csomagok. Alap csomag sok helyen jó. Ami extra, az akkor kell, ha helyzet úgy kívánja.


Én magánba járok. 25/alkalom. 12 vizsgálat és 5 genetikai 4Dvel = 17x25 = 425 ezer.


Érdemes EP-re elszámolni, visszajön 15% tisztán.

2021. márc. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Na meg gyerek születésnél, ha előre gondolodtál és raktál be 2 évre 1 misit, akkor az is visszajön 15% haszonnal.
2021. márc. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Én 3 éve is így jártam a dokimhoz.
2021. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Bocs a tudatlanságomért, mentségem, hogy férfi vagyok, miért kell állami egészségügyben fizetni a szülészorvosnak? Ha nem fizettek, akkor nem enged szülni? Amikor a lányom született csak a bába volt jelen, az orvos meg valahol máshol végezte a dolgát a közelben, hogy ha esetleg... Olyan összegek repkednek itt, hogy alig hiszek a szememnek. Felháborító!
2021. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Bar fogadott dokim volt,de en tuti nem fizettem volna elore. Mi van,ha nem jon be? Vagy nyaralni van? (Nekem mondta a doki,ne január vegen szuljek,mert szabin lesz. Jan. 29re voltam kiírva)
2021. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
En nem fogadtam dokit,ugyeletesnel szultem. Most,hogy mindenfelet hadovalnak az uj torvennyel,kicsit elgondolkodtam azonban a fogadott szuleszes dolgon. Szerintem ugy lenne ertelme,ha valaki vegig ahhoz a dokihoz jar maganba,akinel szulni akar, viszont a szules ara bele lenne kalkulalva a terhesgondozasok araba. Na igen,de mi van akkor,ha megsem tud jelen lenni a szulesnel? Epp ezert tartom azt a logikusnak,hogy szerzodest irjanak a felek,amiben belefoglaljak azt is,amennyiben megsem tud jelen lenni az orvos, a mar befizetett osszegbol x forint visszajar az anyukanak. Egyebkent igy elore en sem fizetnem ki a szulest... Jelen pillanatbab nem hiszem,hogy barki is viszont latna azt a pemzt,hacsak nem extra jofej a doki.
2021. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Magánkórházban szülsz? Mert ott szokott ilyen csomag lenni. Ebben az esetben simán, hiszen akkor is ki kell fizetni a kórházat, ha nem nála szülsz.

Egyébként minimum megkérdezném, hogy mi történik ha mégsem tud ott lenni. Velem például épp az történt, hogy volt fogadott dokim, de végül nem tudott bejönni pont aznap.

2021. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom irtok szerződést. Abban benne kell lennie mi van akkor ha...
2021. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván kockázatos. Eddig a dokinak volt az, most meg neked.

Ugyanis eddig meg a doki vállalta be "puszira" azt, hogy bement a szüléshez, aztán utólag anyuka vagy fizetett, vagy nem.


4. válaszadónak pedig:

Az állami ellátásban nem kell fizetni, ha megfelel az embernek az az orvos és szülésznő, aki éppen ott van.

Ha valakinek az kell, hogy az éjszaka közepén xy ugorjon és menjen be levezetni a szülést, azt nehogy már ingyen várjuk el bárkitől...

2021. márc. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

#4 magán orvoshoz pénzbe kerül, cserébe betartja a betegjogi kötelességeit és emberként kezel és elmond mindent, amire rákérdezek. Megmutatja a babát olyan minőségeben és mennyiségben, amiben az állami nem mutatja meg.


Az, hogy te az államit miért fizeted, és mit kapsz cserébe az két külön dolog. Én feleségemmel, több, mint negyed milliót fizetünk havonta az államiba. Jóval többet, mint magánba, és mégis, magánba kapunk használható szolgáltatást.


Államiban nálunk még háziorvosi ellátást sem kapok, mert a körzetemben nincs orvosi ellátás és helyettesítés sem.


Az államiban egy terheléses cukor vizsgálat a kismamáknak az ambulanciával közös váróban történik és nem lehet elmenni 4 órán keresztül, amiből a vizsgálat csak 2 óra. Majd az eredményt 2 hét múlva kapom meg. Magánban ez majdnem 2000 forint és időpontra megyek, egy bőrfotelben várok egy szobában, ahova belát a nővér és nem csak a betegek vesznek észre valamit, ha bajom van. Ráadásul mire haza érek, az eredmény meg is jött emailen.


Hatalmas különbség van a magán és az állami szektorban.

Magánban a kenetet leveszi, és 24 órán belül kapom a diagnózist szinte 1-2 ezer forintért. Államiban a daganatos kivizsgálás 8 hónapos várólistás, a félre hordott magzattal meg 60 órát ültem a váróban.


Szóval miért is fizetek annyi tb járulékot?

2021. márc. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!